• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: pak to F vyplnit a dát File > Export > Stl
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XBAHNO: dá se označit okraj díry - nebo okraj toho skenu prostě, pak E (extrudovat) - dá se to táhnout někam pryč nebo třeba v požadované ose (po zmáčknutí X, Y nebo Z na klávesnici)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    uff, dalsi tool... me z toho jebne. Nicmene uzavrit diru bych umel i v tom meshlabu, ale tady mam obousmerne trcici plochu, takze neni co uzavirat - nedriv to potrebuju prave nejak spojit s krychli, resp. s meshem, co ma 5 sten a vycucnout uzavreny water-tight objekt.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: případně, pokud je tam potřeba nějaké ukončení, dá se označit okraj díry, pak E (extrudovat) - dá se to táhnout někam pryč nebo třeba v požadované ose (po zmáčknutí X, Y nebo Z na klávesnici), případně po zmáčknutí S se to dá zvětšovat a nulová velikost v nějaké ose (zmáčknete po extruzi S, písmeno osy a nulu na numerické klávesnici a ono se to srovná do roviny kolmé k té dané ose)... případně se tam dá přidat třeba krychle a pak přes boolean modifikátor spojit se skenem... možností je víc, chtělo by to vidět sken a vědět, co se s ním chce dál...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MEJLA77: ja vedel ze budes mit drsne snadnou radu.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XBAHNO: asi by - pokud to jde naimportovat do blenderu mělo jít uzavřít - označit okraj díry v edit modu a F na klávesnici to vyplní
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    A tincercad to taky nesezere, protoze to neni validni stl - neudela z toho teleso, je to jen plocha z trojuheliku.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    mam neco takovyho, jako ma v tomhle tutorialu: https://www.youtube.com/watch?v=6psAppbOOXM&list=PL8B1E816EAE236B4D&index=27 A potrebuju k tomu prilepit "zada" a vyrobit validni(tedy nederavy) stl.To je cely kouzlo co chci. Ale nevim, jak na to.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No presne jak rikas. Nebo na to proste kvadr nalepit. Nevim jak to vypada.

    Pokud to nechces posilat pryc tak free je blender a nebo by mohl stacit fusion kterej mival free verzi ale jak je toted netusim.

    Nejsem si napriklad jist, jak by ti pomohl meshlab.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    RAINBOF: Mas na mysli tinkercad? To jsem sice nechtel, ale budiz - jenze co dal? Da se udelat krychle, riznout ji nekde timhle vytvorem, vzit horni pulku a zase odecist, ale prilis prakticky mi to neprijde... Nebo nejaky lepsi napad? Kromtoho ne uplne kazdy stl chci posilat pryc.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    XBAHNO: otevri to thinkercadu :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Ptal jsem se vedle u 3d scanu, ale tam nikdo neni: Lama dotaz k meshlab- mam ziskanej 3d scan, uz i tak nejak ocistenej, trochu ofiltrovanej a tak. Jenze je to jenom "3d plocha", nema a ani nemuze mit zada, takze to nejde vyexportovat a vytisknout. Potreboval bych k tomu primergeovat treba kvadrik, abych z toho udelal realne teleso. Jak?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Můj favorit je Herkules na puzzle. Drží tak akorát, vrstvy dělá tenoučký, stojí málo, meje se dobře a má aplikátor s houbickou, možná i lepší než spray.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    FAEKAL: Já mám nejlepší zkušenost s Koresem - tuzkove lepidlo. Dávám ho pod petg i pod asa. POd petg jen kdyz tizknu na pei sheet. na strukturovanem to neni potreba.
    A ASA tisnu na satin sheetu s koresem a funguje mi to na bezvadnou. Oboji Prusa mini i mk3s.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    FAEKAL: podle me to je celkem zbytecny se toho obavat, me tyhle fleky zmizi, kdyz tu podlozku vemu teplou jarovou vodou, ale vetsinou nicemu nevadi
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    FAEKAL: lak na vlasy nebo lepido primo na 3d tisk, ale na tyhle podlozce jsou tyhle stopy normalni. Tenhle material taky neni vecny, casem bude chtit vymenit, podle toho jak casto a co budes tisknout.
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    QWWERTY: Jasný, dík, jen mě to překvapilo, že to nejde ničím vyčistit.. Někde jsem se dočetl, že to bez ošetření může i vyloupnout kus skla, tak asi koupím ten 3dlack nebo nějaký obyč lak na vlasy.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FAEKAL: ty otisky jsou normalni a imho nemaji vliv na funkci

    mooozna se ti muze stat, ze treba tmava stopa se ti obtiskne na dalsi svetly vytisk. pak je asi nejsnazsi nejdriv vytisknout 0.2mm svetlou placku, ktera to na sebe natahne a az pak kyzeny model

    ale jak rikam, osobne to neresim, protoze ten obtisk je film tak tenky, ze vliv na dalsi model je defacto nulovy
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    Můj první domácí tisk s Petg se povedl na výbornou, nicméně nechává to stopy na podložce. Našel jsem někde radu s lepící tyčkou a moc to nepomohlo, spíš naopak . Snažil jsem se to pak vyčistit isopropylalkoholem a pořád to tam nechává nesmazatelné stopy. Nevím jestli by pomohl ten 3Dlack. Máte tady někdo stejný bed, nevím co na to používat... Tenhle otisk tam už asi zůstane.😅 Ender 3 Neo...

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No dobra zkusim novy picoviny dat na obe mista uvidime. Taky jsem jeste neprosel eula :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY, QWWERTY: pri dohledavani detailu jsem zjistil, ze zadny takover nebyl ale jenom remodel, bo to vlastni poard Makerbot, resp. Stratasys .... ook

    anyway:
    porad si trvam na tom, ze dokud to bezelo v te stare podobne, tak to bylo pouzitelny
    2020-03-14 - posledni snapshot staryho thingiversu, nez prekopali homepage a uplne vsechno
    (korelace s obdobim zacinajicich covid lockdownu je vesely bonus :D)
    Thingiverse - Digital Designs for Physical Objects
    https://web.archive.org/web/20200314104944/https://www.thingiverse.com/

    tak jako tak tam byly problemy asi dlouhodobe
    Dr. Lex' Blog: The State of Thingiverse, End of 2019
    https://blobblubblobblog.blogspot.com/2019/12/the-state-of-thingiverse-end-of-2019.html
    The turning point was somewhere in 2017, when one of the main moderators of the website, called ‘glitchpudding’, suddenly left.

    Misc: Formnext 2019 aka “just too much for one day” | XYZ dims *
    https://xyzdims.com/2019/11/21/misc-formnext-2019-aka-just-too-much-for-one-day/
    - only 2 web developers are assigned to Thingiverse maintenance as of 2019/11
    - there is a backlog or debt of problems unaddressed for the years and MakerBot is aware of it (to the public it seemed nobody cares at MakerBot)
    - Thingiverse is costly running it, and provides no (significant) income
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam