• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: také mě to teď napadlo. stejně si myslím, že to mám ucpané, takže jdu rozebírat a dám vědět.

    Každopádně moc děkuji za nasměrování. Začínám si myslet, že to tím bude. Protože co jsem heatblock trochu přimáčkl kombinačkama a dotahnul těleso, dostávám se na vyšší teploty.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: to jsem prave zjistil pri gugleni ze to lidi nepouzivaj a kdyz se na to nekdo ptal tak protoze bezna teplovodiva pasta na CPU nezvladne takovy teploty. Ja tu mam ne-muj Ultimaker, k tomu jsem dostal neco v tube co tam bylo a to jsem tam pri vymene dal a ani nezkoumal, ale je pravda ze byla hodne tvrda kdyz jsem ji stoural ven, nicmene funguje a ma uplne jinou konzistenci nez na CPU (viskozni spis jako lepidlo). Ale muzes tam urcite zkusit nacpat kus neceho pokud to ma vakl - alobal? Radsi pockej na zkusenejsi...
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: díky, tu tam nemám. Nikdy jsem nepoužíval, ale zkusím. jen tu teď nemám žádnou vhodnou. Jen něco do 150°
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a ted koukam ze to co jsem povazoval za samozrejmost mozna samozrejme neni. Pak se nabizi ze je o trochu mensi nez dira a ma to spatny kontakt s se zbytkem heater blocku, nebo ze je to telisko proste slabe/vadne/je tam nekde studenak. Zkus pohledat jaky ma odpor a mutlimetrem to zmer...
    a pak radsi pockej na nekoho kdo ma vic zkusenosti nez ja :-
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: kdyz davas topitko do hotendu tak bys tam mel dat teplovodivou pastu :)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: možná hloupá otázka, ale kam myslíš? nikdy jsem ji nikam nepoužíval.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: teplovodivou pastu jsi nezapomnel?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: co je tedy divné, že fan hotend jede na 100% a dost snižuje teplotu. Ale i při 30%, které jsem teď nastavil, neni schopen dosáhnout požadované teploty.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: teď to dalo 185, příprava na PLA, dle multimetru o cca 15° méně, ale to nemusí nic znamenat.

    Zkusim předehřát na 250.

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89:co zkusit tam strcit treba PETG jestli se bude tavit kdyz to nastavis na 250? Z ceho mas heat brake? Nefouka ti na to vetrak? (ale to byl mel heater pretlacit)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: Nevím, jak ji mam ověřit. Mám tu bezkontaktní teploměr, tem mi ukazuje 150 a tiskárna 170. Nevěřím spíš tomu teploměru.
    ikdyž ten by měl být ok ( https://cz.farnell.com/comark/km814fs/ir-food-thermometer-30-to-200degc/dp/3437592 )
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a tu teplotu veris cidlu nebo jsi ji overoval?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj používá tady někdo desku SKR Mini E3 v3.0?
    Z ničeho nic mi hotend nechtěl nahřívat nad 170+

    Firmware jsem neměnil, termistor se mi zdál špatný (kapka prasklá).
    Objednal jsem si tedy nový termistor NTC 100kilo ohm a i nové topné těleso 24V - 40W. klasika.

    Žádná změna. Mezi tím mi přišla i nová deska, pro druhý stroj.
    Tak jsem ji zkusil vyměnit a dělá to to samé.

    Heating Failed: E1
    PRINTER HALTED

    Please Reset


    Někdo prosím nějakou radu? Díky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    blender ...
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Dekuju moc, zkusim.
    FARIN
    FARIN --- ---
    THRASHER: případně Onshape, to je webová aplikace.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    THRASHER: fusion 360
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Zdravim, prosim, soft na macOS? Nevite o necem free? Solidworks mi prisel celkem fajn, ale 9 za to davat nechci. Potrebuju v tom udelat jen par veci
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mate tu nekdo zkusenost s creality cr10s v2 pro s bltouch ?
    Potrebuju novej marlin ale zda se ze budou problemy :(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    AKA_THE_A: EUR 1652. Protože DPH na kterou jsem zapomněl... Zkrátka 40K 😳
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam