• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SPACEX
    SPACEX --- ---
    Když už jste nakousli revo - nikde sem nenašel maximální průtok u micra. Nenašli jste ho někdo? Chci na deltu dát něco lehčího, než nesmyslně těžký volcano, ale kvůli smart effectoru jsem omezenej upevněním - potřebuju heatsink s M12 závitem. Ale zároveň se bojím, že už u něj narazím na limity (jedu na 0.6 trysce rychlosti kolem 150-200mm/s a 10k akceleracema).
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    ANDY_WARHOL: Obxidian prý zvládne v podstatě cokoliv KROMĚ úplně nejvíc nejtvrdší a nejabrazivnější věci, což je......Glow in the dark filament. Ale stejně ho mám objednanej. Ocenil bych, kdyby E3D dělalo i obyč steel nozzle právě pro glow in the dark.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: jo myslel sem že ten 3djake je z ČR, ale není, tak použiju ten tvůj.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PICAZSOO: mam mk3s , je to 24v
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    ANDY_WARHOL: Jde o to, jakyho máš Prusu. Mk3 a dál je 24V. MK2+ a méně je 12V
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Jop měla by být lepší než nozzleX.
    Zatim není HF varianta ale až bude tak bude snad jen jiná tryska.
    Ono je to ale celkem jedno protože se tam dá jednoduše vyměnit co je třeba.
    Dneska bych ji dával misto Mosquita ( ne že bych s ním nebyl spokojený, jen je celkem těžké).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: je to tohle https://www.3djake.cz/e3d/revo-six?sai=11965 ?
    Abych to objednal správně...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: líbí se mi to, půjdu do toho, obsidian tryska umí ty abrazivní materiály...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: tu co píšu ( Revo six prusa edition) by měla byt kus za kus výměna ( V6 pryč, revo místo něj).
    24V to je.
    Trysky jsou drazsi ale heatbreak je součástí a chvíli vydrží ( mam doma i nejakou z ciny, na první pohled vypadá dobre ale nevim jak vypadá uvnitř a neměl jsem čas ji zkusit ). A měla by být teď nekdy dostupná obXidian ( konečně ).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: to vypadá zajímavě, na Prusu je potřeba 24v verzi, že?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Revo six prusa edition?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Nemáte někdo tip na hotend na Prusu, který bude fungovat ihned po namontování aniž bych s tím musel nějak laborovat? Nedaří se mi vyladit ten co mám poskládaný z nějakých dílů z Aliexpress a nemám čas se tím zabývat, potřebuju tisknout.
    Díky...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: pravda, to jsem rozdelane nemel, bylo to v krabici jako jeden kus nove. Uff, rozebirat zrovna tohle se mi faaaakt nechce, ale asi nic jineho nezbyva.
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: něco podobného jsem kdysi řešil, tuším byl na vině špatný přestup tepla z breaku do chladiče, takže byl nataveny i filament v bowdenu, resp v teflonove vlozce a chovalo se to takhle. Takže bych zkusil vysroubovat break z chladiče, očistil, mázl trochou pasty viz níže a vyzkoušel.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    HONZAK89: Ultimaker ma bowden. Když se dobre odladi ( bowden) tak se da tisknout i flex. Koneckonců Ultimaker 3 i S5 zvládají všechny běžné materiály v pohodě.
    A na tom mém bastlu mam bowden taky, otisknuto nejake stovky hodin a nebyl problém. Pořádný extruder, od něj bowden 2/4 ( nebo jeste lepe Capricorn) a slušný hotend, ideálně bez teflonového vedení. Idealni kandidát je ted treba Revo ( taky jsem cetl chválu na Bamboo hotend ale horší dostupnost, nebo případně nejaka slušná Čína), neco to stojí ale prostě to funguje. Alespoň ja to beru tak že nechci řešit problémy které být nemusi protože ten cas můžu věnovat jiným věcem. Treba i těm které mi pomůžou tu "dražší" vec zaplatit

    Čím hustější pasta tím menší riziko že "vyschne" ,když jsem hledal ( kdysi davneji na prusa mini hotend - hrozný bastl ) nějakou vhodnou pastu tak jedinou za rozumný peníz a dostupnou jsem nasel tohle https://www.tme.eu/cz/details/pasta-silver-05/teplovodni-pasty/ag-termopasty/art-agt-143/ ( daval to i Průša k heatbreaku pro mini ).
    Slice dava boron nitridovou pastu - vypálí se a drží ( používá se i v prumyslu). Když je třeba, dá se vydrolit. Mě na Mosquitu drží rok a něco ( většinu času 240°C + ).

    A na vyzkoušení topení - pripojit přímo na zdroj a koukat na display / ui co říká čidlo. Stačí chvíli.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: podle fotek mi přijde, že má direct drive. ale jak píši, vycházím jen z fotek.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a co ma Ultimaker v zakladu? Tohle a bowden a podavac vzadu. Po direct drive upgrade jsem nekoukal, asi neco existovat bude ale predelavat to rozhodne nebudu... a bowden ma zase jine vyhody, byt v dnesni dobe asi davno neplatne...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: na tohle mam reseni nekde u ceske posty, jmenuje se X1 Carbon a uz se ho nemohu dockat :-D Ale stejne bych to rad vyresil, hlavne protoze kdyz jsem tu tiskarnu dostal domu tak tiskla relativne normalne (mela teda povolenou pulku sroubku, diky tomu vydavala hrozive zvuky, mela uplne volne remeny a podobne :-D), ale tiskla. Ted to chce(nebo aspon donedavna chtelo) po kazdem tisku udelal cold pull a znova naladovat filament... :)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: nedokážu ti poradit korektně, jelikož nemám žádnou zkušenost s tvojí tiskárnou. Ale:
    Drtivou většinu problémů jsem odstranil, když jsem překopal Endera na přímý extrudér a odstranil bowden.
    Bowden mi dělal hrozná pekla. Vycházel jsem z Průši, kterého mám v práci. Čím kratší bowden, tím méně starostí.

    Přešel jsem na systém Extruder Direct Drive Hotend, kde je minimální šance, že se někde něco ucpe.
    ale jak koukám na tu Ultimaker 2 Extended plus, tak ta to má už v základu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam