• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: Tak já to začal řešit protože občas tisknu z materiálů které je třeba mit suché.
    A bohužel si i ověřil že takové PETG cuca vlhkost taky a je to vidět. Od určitého stupně i slyšet.
    A PLA bere taky. Pomalu ale bere. Coz nevadí když to clovek vytiskne brzy ale jak to skladuje protože celá barevná paleta...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    kdyz vas tak ctu, tak premyslim, cim to, ze i kdyz jsem vlhkost nikdy neresil, tak mi lezou +- oka-ish vysledky a to i presto, ze nechavam lezet civky filamentu volne polozeny na vzduchu
    a ted me napada, ze to bude dost mozna tim, ze se v te mistnosti pohybuje vlhkost prumerne okolo 40%, takze si to neco natahne, ale ne tak moc, aby se to nejak dramaticky projevilo


    RAINBOF: troubu asi nebrat .. to uz spis tu susicku na ovoce
    What Effect Does Moisture Have on 3D Printer Filament Storage? (And how to fix it)
    https://blog.gotopac.com/2018/03/01/how-3d-printer-filament-storage-cabinets-instantly-improve-3d-print-part-quality/
    While heat drying 3D printer filament in an oven is overwhelmingly accepted within the 3D printing community, time is a major consideration.
    PLA and Nylon filaments may take upwards of 4 – 8 hours to dry between 150°F and 200°F.
    The process is inefficient, and applying heat to thermoplastics with no ventilation is a questionable risk.

    Natural gas and propane fired ovens produce water vapor, therefore an electric resistance oven is required.
    Heating entire spools of filament is not recommended or advised, hence unspooling and respooling is required
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    RAINBOF: Nepadá z toho binec ( prach)? Ono něco podobného bývá v pytlikach u věci které jsou citlivé na vlhkost ale nikdy se mi nepovedlo to dobře vysušit.
    A ty piksla co jsem postnul mi staci do 3 boxu a k několika cívkám co mám ve vakuových pytlikach.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF: https://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/silikatove_stelivo/121837 ta modra vec nevoni ale nijak tam nevadi podle me je to jen nejak obarvene.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ... ja jsem pouzil silikagel pro kocky bez parfemu baleni asi 5kg stalo 800 ... jedinej rozdil je ze to nejsou kulicky ale takovy ostry sterk (nechapu jak po tom muzou ty kocky chodit)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ENDREW: A bednu mam neco z ikea kde uz těsnění je takže se delali diry na bowden a vlhkoměr
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ENDREW: Tak ten v tom sacku asi funguje taky ale musi se správně skladovat a správně přepravovat.
    Ja kupuju tohle https://www.traiva-shop.cz/p/silikagel-sg6-mix-s-indikatorem-vlhkosti#14845
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    silikagel v tomhle pripade vysus v susice na ovoce pokud mas pripadne v troube. pripadne na etapy po mensim mnozstvi. dodat vlhkej silikac je lumparna. tak snad byl levnej.
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    SKAUT: Tesneni jsem udelal a vsechny konce filamentu (4ks) ktere couhaji jsou opatreny ptfe trubickou, ktera by mela zamezit vnikani vlhkosti. Ten gel dorazil jen v takovem plastovem plastovem sacku. jak vypada indikator vlhkosti silicy?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ENDREW: Tak to bych asi prodejci hodil na hlavu 😄. Me dorazila suchá (a mam ji i s indikátorem). Na 40% jsem se ale nedostal ani s boxem kde je podle indikátoru silikagel už moc. Většinou koncim nekde na 34% a vys se nedostanu.
    Ma ta bedna těsnění? máš zavřené průchody ven? Ja Mam bowden az do tiskárny ( která je v boxu ).
    Jinak silikagel suším v mikrovlnce, když je takhle mokrá tak to chce na hodně málo výkon jinak jí pára roztrhá.
    Nebo to jde dát do horkovzdušné trouby. Origo laboratorní susicka je v podstatě trouba 😄
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    SKAUT: tohle jsem si teď taky vyrobil, ale nemuzu se dostat s vlhkosti pod 40%. Je fakt ze jsem tam tu silicu nasypal hned po tom co dorazila a nenapadlo me to vysusit. Jak to susis?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    KULA: hezky si to podlož a něčim tupym jebej do osičky ;-)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ZVIRATKO: na ctvrty pokus protoze neumim se supporty (a ten filament je bitch)

    ACID
    ACID --- ---
    Jen můj postřeh, prevodovani extruderu mi dává smysl pro malé trysky a pomalý tisk, kde by to může být na hraně s rychlostí (pomalosti) extruze. S převodem je větší šance ohoblovat filament a neroztaveny drát to tryskou stejně neprotlaci. Pokud je snaha tisknout rychle, tak prostě musí být filament prohraty, což není otázka extruderu, ale endu. Volcano apod..
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    KULA: Jenom teda bacha - toho kola se budeš z motoru muset zbavit u každýho extruderu.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    KULA: Jo, pod bedem proti nim nic nemám. Ale na extruder jsou hrozivě tuhý
    KULA
    KULA --- ---
    Díky za feedback, zkusím si říct o nějaký refund a ten BMG nevypadá vůbec zle, vezmu ho. Jinak na podložce ale tyhle žluté ploché pružiny fungují slušně. Ty měkké se mi pořád rozcházely.
    ACID
    ACID --- ---
    A nebo viz
    VLADDRACUL:
    ACID
    ACID --- ---
    Spíš bych nahřál ten pastorek, v mrazáku se ti stáhne oboje..
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    KULA: Je to tam nalisovaný, bez stahováku se neobejdeš. Tím plastovým to s trochou štěstí půjde, ale 100% to není. Zkus to zmrazit a následně zahřát pouze kolo.
    A teda teď sem kouknul, co za ten extruder chtěj a je to solidní zlodějna. Na tvym místě bych ještě zvážil vrácení a koupení bondtech klonu - https://www.levna3dtiskarna.cz/extruder-bmg-pro-3d-tiskarny-ender-cr-ciry/ třeba tenhle je dokonce o kilo levnější a o 100% lepší.
    Jako asi bych proti těmhle hliníkovejm extruderům nic neměl, pokud by je montovali na tiskárnu v základu, ale dávat za něj peníze je spíš nesmysl.
    Hlavní nevýhody jsou, že nemá, na rozdíl od dobrých extruderů, převod, díky kterýmu máš jednak větší přesnost a jednak potřebuje motor menší sílu k protlačení filamentu. Druhá věc za kterou by měli někomu v creality přerazit ruku je ta žlutá pružina, která je pro extruder úplně nesmyslně tuhá a bude ti tak akorát hoblovat filament.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam