• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MAKROUSEK: To bych stejně řešil UPS. jak vychladne podlozka, tisk se odlepi a je to stejně jedno.
    Ale mimo Octoprint o ničem nevím. Ono to mimo návaznost na něco co umi ovladat tiskárnu nemá moc smysl.
    Ani nevím o tom že by někdo napsal treba Python script co by nejak analyzoval obrazky z webky...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Jasne. Ale Octoprint nema panic pri vypadku elektriny, na rozdil od defaultu, zejo.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: ackoliv respektuju, ze nechces octoprint, tak imho bude problem v platforme/tvym setupu, na ktere jsi ho provozoval
    pouzivame octoprint na RPi3 poslednich 5 let na 2 tiskarnach a nepotkal jsem se s tim, ze by tisk zdechl kvuli tomu, ze by spadl ocotprint
    a to ani ve chvilich, kdy se tisklo dlouho a vedro v boxu ohralo RPi do temp warningu a zacal cpu throttling
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SKAUT: Ja nechci Octoprint, s tim mam blby zkusenosti, ze sem tam spadne a tisk muzu vyhodit. Ja bych chtel neco na ten feed z webkamery...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MAKROUSEK: Octoprint na to ma plugin "spaghetti detecto". Dneska se to asi jmenuje už jinak, před lety tomu tak bylo.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Mel bych dotaz. Pouzivam webkameru, ktera kouka na tiskarnu. Existuje nejaky zpusob, jak me notifikovat, kdyz se tiskarna zasekne (takze webkamera treba dve minuty nezaregistruje pohyb)?
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Ahoj mel by nekdo zajem o resinu Anycubic ECO white? Prodam 3x pouzitou. Nevyhovuje mi na muj Photon S. Puvodni cena 800 a nechala bych ji za 400, pripadne se muzeme domluvit. Praha

    Anycubic Plant-based UV Resin 1kg - 3Dprintstore
    https://www.3dprintstore.cz/anycubic-plant-based-uv-resin-1kg/
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: já s výměnou trysky taky nikdy problém neměl, ale tohle jsem strhnul na straně heatbreaku, na který běžně nešaháš... já to rozebral v dobré vůli že vyčistím co půjde, místo toho abych to jenom dotáhl (ta tryska byla zjevně povolená, ikdyž jsem ji tehdy taky určitě dotahoval tím tisknutím momenťákem) no a ten heatbreak jsem tam zjevně dal blbě :-) Což zase, když je to nové, tak to člověk smontuje za studena za tepla jenom dotáhne, když je to oňamtané tím vyteklým plastem, tak to za studena našroubovat nejde vůbec a jak jsem zjistil, když v jedněch kleštích držíš horký heatblock a druhýma kleštěma do toho šroubuješ heatbreak, tak je o dost snazší to zničit, než jsem si myslel :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CASTER: problem nastane když musíš udělat kalibraci komplet, pak se nedostaneš dál. Ale oni brzy vydají opravu, tak t pak dám aktuální verzi
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CASTER: Když to bude na prusovi tak tam s jejich FW a jejich profily nejspíš nehrozí že by ses dostal k limitu. Možná ani na XLku , když jsem viděl ty "rychlosti"😄.
    Na ten thermal profil píše Průša že se musi pro Revo vypnout. Ani jsem nevěděl co to je 😄, musel jsem hledat. A tak nějak přemýšlím k čemu to vlastně je dobré krom řešení špatně udělané první vrstvy, opatlane podložky nebo špatně utažené trysky.
    CASTER
    CASTER --- ---
    SKAUT: ja vzdycky pouzival jen quality profily a o rychlost mi neslo, tak budu snad v pohode? (ty rychlosti co pises z hlavy neumim posoudit)
    ANDY_WARHOL: Revo jsem nainstaloval a kalibrovat fakt neslo nic, thermal model (skoro okamzity error) ani PID (tam vtipne zacne zvysovat teplotu, pak najednou nastavi nulu aniz by indikoval chybu a dal to jen visi v te PID kalibraci dokud to nevyresetuju). Tak jsem tam poslal ty commandy pro permanentni vypnuti (pridal jsem si je v prusa connectu, at nemusim resit pres dalsi software) a snad vyreseno i bez downgrade. PID uz zkalibrovat jde, a kalibraci thermal modelu sice fakt neudelam, ale kdyz je vypnuty, tak je to jedno. 2.5 roku mam tiskarnu kde zadnej thermal model nebyl, tak to jeste chvili vydrzi bez nej :)

    Jinak mi prestalo fungovat raspi zero 2 w, s prusa connectem, tiskarna se s tim nezapne, displej je plnej cernejch boxiku a nic, musel jsem tam vratit starsi zero w, ale asi jsem jen podle vseho blbe pripajel GND pin na headeru a je tam prechodovej odpor, protoze jsem holt neschopnej na tohle :/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Podle me ma na heatbreaku napek a pak mu tryska nedosedne na heatbreak nebo zkrivil zavit jak jsem ho tu varoval :)
    ACID
    ACID --- ---
    SPM: něco děláš zásadně špatně, trysku měním pro každý materiál a závit se mi ještě strhnout nepodařilo. Novou vždy nejdřív rukou nasroubuju do závitů na pár otočení, pak dotáhnu momenťákem viz níže. Vše ohřáté na 190.
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: Já s tím V6 hotendem byl celkem jinak spokojený. Jen mě nebetyčně štve, že jedna tiskárna polorozebraná zabírá celý pracovní prostor a druhou, kterou jsem potřeboval vytisknout stěžejní součástku, jsem rozbil :-) (na té druhé ty heatblocky jsou taky V6, ale nějak nechci rozbít něco, co funguje :)) ).

    Runaway - jak to chytím těma velkýma kleštěma, tak ono se to ochladí celkem fest naráz...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SPM: Niklovany měděný ( ale ja bych zpatky k V6 hotendu už nikdy nesel). Hliníkový blok jsem menil jako prvni .
    To je nějaké rychly runaway ne?
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: jj, hliníkovej blok, ocelovej heatbreak. Heatbrake vypadá v pohodě :-) Hrabal jsem do toho, protože to začalo téct, takže zjevně jsem to tam narval přes závit. Že to šlo blbě jsem myslel že je tím, že se peru s tím plastem (do toho je to i peklo dělat, protože to nahřeju a jak si ten blok chytnu do kleští, tak mám zhruba 3 sekundy na práci, než mi tiskárna chcípne na thermal runaway :-) ) a zároveň mi nepřišlo, že bych použil tolik síly na urvání závitu :-)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SPM: Hlinik?
    SPM
    SPM --- ---
    Teda, odstranění závitu z heatblocku je o dost jednodušší, než jsem čekal :-D
    BODY
    BODY --- ---
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: na tme jsem to taky našel, ale zrovna ty kleště s čelistí tam stály o půlku víc :-)) Dík, přidám do seznamu :-) Od Knipexu jinak i nějaký věci mám, ony ty jednodušší zase tolik nestojí a na ten můj monster projekt jsem od nich kupoval kleště na ty hodně velký dutinky a ty jsou fakt fajn (stály pár korun a funguje to dobře). Ale do práce jsem kupoval ty na malý dutinky, co to lisujou do šestihranu a tam se mi ta cena teda vůbec nelíbila :-)) (doma na to mám nějaký proskity z GME na podobnym principu, akorát dělají jenom čtyřhran... ale po potunění tím šroubem to lisuje dobře a holt dutinky co strkám do svorkovnic, kde je to velikostně dost na hraně, pak doupravím kombinačkama, aby to tam šlo strčit :-D )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam