• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ACID
    ACID --- ---
    Když už je řeč o kamerách, přemýšlím o výměně té svojí, musí být metr od plochy a chtěl bych ji umístit dovnitř krytu. Co používáte vy? Musí být zprovoznitelna v octoprintu
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    MAKROUSEK: zkontroluj, jestli tvoje kamera nepodporuje onvif standard, pokud jo, jde z ni stream snadno ziskat. Pro tyhle ucely pouzivam levne tplink tapo kamery, ktere normalne taky jedou jen pres cloud/aplikaci, ale onvif maji a teda stream lze ziskat.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Printing tiny, high-precision objects in a matter of seconds
    https://www.youtube.com/watch?v=ONBHkzimRbg
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: noa protoze jsem byl zvedavy, jak slozity takovy script muze byt a mame ChatGPT, tak za necelych ~30 min s mizernou znalosti OpenCV, vcetne otestovani :D
    akorat jsem to testoval na USB cam ... jediny co ti staci vymenit cv2.VideoCapture() za akvizici obrazu pres HTTP request
    (a nepouzivat gmail, protoze ten uz neakceptuje SMTP jenom skrz user+pass)

    sample output s detekci na 10s
    2023-03-23 22:02:00,905 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:01,920 DEBUG    Change area to small, ignoring
    2023-03-23 22:02:01,921 DEBUG    Motion detected, starting next round
    2023-03-23 22:02:01,923 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:02,931 DEBUG    Change area to small, ignoring
    2023-03-23 22:02:02,932 DEBUG    Motion detected, starting next round
    2023-03-23 22:02:02,934 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:03,945 DEBUG    Change area to small, ignoring
    2023-03-23 22:02:03,945 DEBUG    Motion detected, starting next round
    2023-03-23 22:02:03,947 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:04,955 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:05,976 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:06,987 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:08,005 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:09,019 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:10,032 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:11,044 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:12,057 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:13,069 DEBUG    Starting next round
    2023-03-23 22:02:14,076 DEBUG    Sending notification


    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Jo, to by mohlo fungovat. Downside je, ze ta kamera je v nejakym blbym cloudu (dneska uz se neprodavaji takove ty primo pripojene k netu), ale to nejak bridgnu...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ACID: zda se, ze jo, akorat se prejmenovali a maji vlastni kompletni server/cloud reseni
    The spaghetti detective
    https://www.obico.io/the-spaghetti-detective.html

    nabizi i selfhosted
    GitHub - TheSpaghettiDetective/obico-server: Obico is a community-built, open-source smart 3D printing platform used by makers, enthusiasts, and tinkerers around the world.
    https://github.com/TheSpaghettiDetective/obico-server
    self-hosted Obico Server. ... requires a computer to run. Even old PCs (within the previous 10 years) will do just fine. A NVidia GPU is optional but can vastly reduce the power consumption

    a tady k tomu maji demo galerii
    Obico
    https://app.obico.io/ent_pub/publictimelapses/
    ...akorat je to porad zalozeny na tom, ze to hleda spagety



    pokud je cilem akorat sledovat, ze se to prestalo hybat, pak asi bude nejsnazsi vzit OpenCV a napsat si script, ktery bude sledovat kameru, pri kazdym detekovanym pohybu resetuje timer a pokud timer prekroci treshold, tak posle notifikaci
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SKAUT: Ja nepotrebuju ovladat tiskarnu. Mam webkameru, ktera je postavena vedle tiskarny, ta si tiskne. A sem tam se zasekne, protoze ma MMU2S. Takze se zastavi. No a webkamera by me v idealnim pripade mela poslat esemesku nebo notifikaci, ze uz dve minuty se nic v obraze nehne, takze mam jit tiskarnu postouchnout.
    ACID
    ACID --- ---
    Pro nejsem si jistý, jestli náhodou the spaghetti detective není možné provozovat bez octoprintu
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MAKROUSEK: To bych stejně řešil UPS. jak vychladne podlozka, tisk se odlepi a je to stejně jedno.
    Ale mimo Octoprint o ničem nevím. Ono to mimo návaznost na něco co umi ovladat tiskárnu nemá moc smysl.
    Ani nevím o tom že by někdo napsal treba Python script co by nejak analyzoval obrazky z webky...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Jasne. Ale Octoprint nema panic pri vypadku elektriny, na rozdil od defaultu, zejo.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: ackoliv respektuju, ze nechces octoprint, tak imho bude problem v platforme/tvym setupu, na ktere jsi ho provozoval
    pouzivame octoprint na RPi3 poslednich 5 let na 2 tiskarnach a nepotkal jsem se s tim, ze by tisk zdechl kvuli tomu, ze by spadl ocotprint
    a to ani ve chvilich, kdy se tisklo dlouho a vedro v boxu ohralo RPi do temp warningu a zacal cpu throttling
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SKAUT: Ja nechci Octoprint, s tim mam blby zkusenosti, ze sem tam spadne a tisk muzu vyhodit. Ja bych chtel neco na ten feed z webkamery...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MAKROUSEK: Octoprint na to ma plugin "spaghetti detecto". Dneska se to asi jmenuje už jinak, před lety tomu tak bylo.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Mel bych dotaz. Pouzivam webkameru, ktera kouka na tiskarnu. Existuje nejaky zpusob, jak me notifikovat, kdyz se tiskarna zasekne (takze webkamera treba dve minuty nezaregistruje pohyb)?
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Ahoj mel by nekdo zajem o resinu Anycubic ECO white? Prodam 3x pouzitou. Nevyhovuje mi na muj Photon S. Puvodni cena 800 a nechala bych ji za 400, pripadne se muzeme domluvit. Praha

    Anycubic Plant-based UV Resin 1kg - 3Dprintstore
    https://www.3dprintstore.cz/anycubic-plant-based-uv-resin-1kg/
    SPM
    SPM --- ---
    ACID: já s výměnou trysky taky nikdy problém neměl, ale tohle jsem strhnul na straně heatbreaku, na který běžně nešaháš... já to rozebral v dobré vůli že vyčistím co půjde, místo toho abych to jenom dotáhl (ta tryska byla zjevně povolená, ikdyž jsem ji tehdy taky určitě dotahoval tím tisknutím momenťákem) no a ten heatbreak jsem tam zjevně dal blbě :-) Což zase, když je to nové, tak to člověk smontuje za studena za tepla jenom dotáhne, když je to oňamtané tím vyteklým plastem, tak to za studena našroubovat nejde vůbec a jak jsem zjistil, když v jedněch kleštích držíš horký heatblock a druhýma kleštěma do toho šroubuješ heatbreak, tak je o dost snazší to zničit, než jsem si myslel :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CASTER: problem nastane když musíš udělat kalibraci komplet, pak se nedostaneš dál. Ale oni brzy vydají opravu, tak t pak dám aktuální verzi
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    CASTER: Když to bude na prusovi tak tam s jejich FW a jejich profily nejspíš nehrozí že by ses dostal k limitu. Možná ani na XLku , když jsem viděl ty "rychlosti"😄.
    Na ten thermal profil píše Průša že se musi pro Revo vypnout. Ani jsem nevěděl co to je 😄, musel jsem hledat. A tak nějak přemýšlím k čemu to vlastně je dobré krom řešení špatně udělané první vrstvy, opatlane podložky nebo špatně utažené trysky.
    CASTER
    CASTER --- ---
    SKAUT: ja vzdycky pouzival jen quality profily a o rychlost mi neslo, tak budu snad v pohode? (ty rychlosti co pises z hlavy neumim posoudit)
    ANDY_WARHOL: Revo jsem nainstaloval a kalibrovat fakt neslo nic, thermal model (skoro okamzity error) ani PID (tam vtipne zacne zvysovat teplotu, pak najednou nastavi nulu aniz by indikoval chybu a dal to jen visi v te PID kalibraci dokud to nevyresetuju). Tak jsem tam poslal ty commandy pro permanentni vypnuti (pridal jsem si je v prusa connectu, at nemusim resit pres dalsi software) a snad vyreseno i bez downgrade. PID uz zkalibrovat jde, a kalibraci thermal modelu sice fakt neudelam, ale kdyz je vypnuty, tak je to jedno. 2.5 roku mam tiskarnu kde zadnej thermal model nebyl, tak to jeste chvili vydrzi bez nej :)

    Jinak mi prestalo fungovat raspi zero 2 w, s prusa connectem, tiskarna se s tim nezapne, displej je plnej cernejch boxiku a nic, musel jsem tam vratit starsi zero w, ale asi jsem jen podle vseho blbe pripajel GND pin na headeru a je tam prechodovej odpor, protoze jsem holt neschopnej na tohle :/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Podle me ma na heatbreaku napek a pak mu tryska nedosedne na heatbreak nebo zkrivil zavit jak jsem ho tu varoval :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam