• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VLADDRACUL: jenom potřebuju dceri do neděle vytisknout dárek pro kamarádku a obchody nezasilaji, ale už je to mimo, přes fb jsem koupil origo plát od nějakého typka
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    HONCKA: je nejaky duvod, proc chces pouzivat zrcadlo? Jakoze kdyby ti litr prisel moc, tak imho Energetic zvladne plechovej plat jeste o par korun levnejc a ma za me jen vyhody.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    dostal jsem od kamaráda Průšu i3 MK3, ale byla bez podložky, jde použít normální 3mm zrcadlo? Skusil jsem to nastavit, ale neprojde to kalibrací, v HW nastavení jsou různé druhy podložek včetně custom1-4, ale nikde jsem nenašel, jak se nastaví tloušťka.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    NAMATHUR: Thétu myslim samozřejmě
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    JVMLOK: Slušné zkušenosti mám se Scaniverse (na rychlou práci postačí, čistím v Blenderu ), jinak fotím a proháním to přes Meshroom. Až dodělám jeden zadírací kšeft, vytisknu si na malé věci skenovací stolek (buď stáhnu něco hotového, nebo si zkusím navrhnout něco, co přes šnekový převod pokryje i pohyb v ose Z (resp. φ)).
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Z duhéo břehu. Jakou máte zkušenost s fotogrammetrií iPhonem/iPadem s poly kamerou a lidarem? Jakou případně používáte appku? Je PolyCam top, nebo znáte lepší?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    me doma lezi Filaflex 70A a jeste jsem se nedokopal k tomu to zkusit, ocekavam filament namotany kolem extruderu a v pulce tiskarny... :-D
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: Zajímavé... já to nakonec tisknul z toho TPE v práci a to je už hodně letité... TPE88 od PM jsem jenom zkusil prohnat tou tryskou a pak jsem ho zas uklidil, rozčilovat se s ním budu příště :-D
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SPM: Nam na Ultimakeru v práci ze začátku drzel PP dobře a časem se přestal chtít držet. I na novém skle.
    SPM
    SPM --- ---
    LIBANON: já to měl přímo na skle a pohoda :-) Tak možná u toho TPE fakt ještě záleží odkud je :-)

    R0C3S3K: mně to i dřív tisklo, ale ten poslední pokus ne a ne se povést. Nakonec byla asi přiucpaná tryska, ačkoliv jsem ji čistil cold pullem. Respektive už po zavedení bylo cítit, že tam ten materiál jde nacpat hrozně blbě a nakonec jsem to ze vzteku dotáhl do práce a zkusil nacpat do tiskárny tam, jestli se ten materiál nějak věkem nezkazil a tam to šlo v pohodě...
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    R0C3S3K: sry ten plech jsem prehlidl, tisknu postaru na sklo.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    LIBANON: nepouzivam skleneny podlozky, ale kovovy a jak jsem psal, lepici paska se mi pouzivat nechce, prestoze funguje
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    R0C3S3K: za me 3d lac je na tpu/tpe k nicemu (na sklo). Dobre funguje ta pei páska (izolepa), ale drzi az moc a pak je mega oser to sundavat jak ze skla, tak z vytisku, páč se to při sundavani roztrhá. Co jsem načetl tak chválí todle magicoo lepidlo
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SPM: me uz se taky 'zvejka' vesrala do pritlacnych kolecek a vlezla vsude po extruderu, ale stacilo jen povolit srouby a rozpulit to, jako kdyz se vyndava hotend a vystrihat a vytahat to ven, trochu jsem oak upravil nastaveni a taky zlepsil podavani zcivky, aby to tolik neskubalo a uz to tiskne fajn, tak uvidime, jak dlouho to pujde;)

    asi zkusim ten 3d lac, magicoo je za 4 kila, tohle za stopado
    SPM
    SPM --- ---
    R0C3S3K: Nemam jeste vyzkousenej ten od PM, protoze kdyz na to doslo, tak jsem zmrvil tiskarnu a jeste ji neopravil :-D ale tisknul jsem tpe stejne mekkosti, co mi jinak taky drzel jenom na pruhledny pasce (ze ktere nesel sundat) na 3D lac a uplne bozi - drzi jak pribyty, po vychladnuti upadne.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: magicgoo na tpe. nekomu funguje i dimafix ale me se osvědčilo magicgoo jednoznačně.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    mam dotaz, tisknete nekdo z mekcich FLEXu?

    tisknu z TPE 88 RubberJet Flex od PM (tvrdost 16D), tiskne mi to fajnove, ale kdyz nepouziju lepici pasku, tak se mi to dolepuje z podlozky

    zkousel jsem tiskounout na PEI i texturovanou podlozku, nizsi i vyssi teploty, KORES neKORES, vdycky zhruba ua 5-10 vrstvy se to odloupne

    ten tisk na lepici pasku me trochu sere, protoze to dobre oblepit pri vetsich tiscicch vyzaduje dost casu a srani a i vycistit bed dobre od zbytku lepidla z pasky je pomerne vetsi oser, nez to odrbat od koresu

    nemate nekdo nejakej tip?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SKAUT: ja trysku obcas maznu PTFE a nechyta se na to nic. Akorat pri vyssi teplote se to vypali a musi to clovek ocistit :)

    CASTER: tak obxidian i vsechny podobny trysky maj tvrdej jen ten hrot, ale filament se ti muze nalepit i okolo, mozna se bojej toho?
    CASTER
    CASTER --- ---
    Pro Revo e3d doporucuje mosaz a nedoporucuje ocel: https://e3d-online.zendesk.com/hc/en-us/articles/6079047402141-Revo-Nozzle-Cleaning-Guidelines.
    Zajimave, ze pro ObXidian taky, pritom u Nozzle X nedoporucovali ani ten mosaznej kartac: https://e3d-online.zendesk.com/hc/en-us/articles/360016177978-Nozzle-X-Cleaning-Guidelines

    Jinak u me bylo trochu prekvapeni u prechodu z V6 na Revo, ze mi zacala mnohem vic drzet prvni vrstva, predpokladam ze to je ciste novou tryskou a nicim jinym v tom hotendu. Predtim jsem zhorseni te prilnavosti (zejmena u PLA na hladke podlozce) prisuzoval stari/vlhkosti filamentu (nektere horsi a nektere lepsi) a opotrebeni podlozky (pomohl aceton, chystal jsem se uz na renovaci scotch brite).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: To je možné, mosazné mám až teď s Revem a problém nemám. Nějak nepředpokládám ze na těch obyč mosaznych je speciální povrchová úprava. A niklovaná sem tam prejeti kartáčkem ( mosaznym ) vydrží než ji člověk vymění.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: když ji poskrabes, tak zvyšujes přilnavost a bordel se na ni chytá víc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam