• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ORBIT: ackoliv souhlasim, ze MMU2 je obcas docela zlo, tak dokud jsem neaktualizoval firmware, tak chodilo a tisklo
    pridelanim jednoho tlacitka slo resit vetsinu problemu :D
    MMU Off Switch by AbeFM - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:3379123
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    QWWERTY: Ale jo, mmu2 se starsima strojema povazovala spousta lidi za nerozchoditelne ;)

    Jsem zvedavy na treti verzi, jestli to poslape hladce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: hele nebylo to vůbec poznat.
    Hlavně já řešil proc mi padá kalibrace, a on přesně viděl, že to dělá řemenice na ose x.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, to se mi stalo taky, ale tyhle mechanicky veci clovek vetsinou najde sam

    aktualizoval jsem FW presne podle jejich instrukci
    MMU jezdi jak blby zleva doprava a bud si stezuje, ze se mu nepovedlo natahnout filament a nebo si stezuje, ze si ho natahlo "too early" ...wtf?
    a ja prece nezabiju tyden troubleshootovanim komunikace mezi mainboardem a MMU
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: me odhalil podle videa ze mám povolenou řemenicku 😁
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL, ORBIT: jak to sakra delate, ze jste nekdy od nejakyho tech supportu dostli neco uzitecnyho?

    ja uz jsem v te konverzaci 2x napsal, ze mam MK3 a ne MK3S ... a co dostanu? dalsi odkaz na MK3S resources
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    NAVARA: gr :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    PECA: Ja mam dobrou orientaci v terenu ;)
    A taky sebou nosim oraculum pro pripady nejistoty
    PECA
    PECA --- ---
    ORBIT: Kam koukáš? Já se zkoušel v tom "křoví" zorientovat, ale nevyznal jsem se v tom, která větev je která. :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    NAVARA: ja to mel v ramci vetsi objednavky,ze ktere cekam uz jen na to.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    WEWERKA: Já ho dostanu taky :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    NAVARA: Prusa posilal voucher na 1200 CZK jako omluvu za zpozdeni. To mi prijde lepsi nez urok na sporaku :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mne nebyl schopen zjistit (od nákupčího nebo nějaké inženýra - kteří to prostě musí vědět), že se komponenty na které jsem se ptal, označují 9-338069-4 a 9-215083-4 :o
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Já mám taky se suportem kladné zkušenosti
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    QWWERTY: Jejich support je za me super, jedina nevyhoda je ze to trva dlouho. Zatim jsem s nimi vyresil vsechno co bylo treba.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ORBIT: jj, to jsem udelal uz vcera :) ... spis me zajimalo, jestli je tu nekdo s MMU2 ve stejnym stavu

    popravde nemam v support moc velkou duveru, kdyz jsem videl diskuzi tady - https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware/issues/4291
    (ano, turn off and back on again v Settings > MMU jsem zkousel taky)

    Ale hlavne je v tom sileny bordel, co je MMU2, co je MMU2S a ktery resources jsou k cemu. Nekdo by tam zcela uprime mel vynutit na zpusob semantickyho verzovani na pojmenovavani produktu, protoze vydat komplet jiny produkt pod stejnym nazvem a na konec akorat prilepit "S" neni zrovna user-friendly
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ORBIT: Raději ty peníze mám půlrok na spořícím účtu, než zdarma úvěrovat korporát :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    QWWERTY: Napis na support
    ACID
    ACID --- ---
    ORBIT: význam to má ten, že mi to navzdory všem teoriím, které taky znám, funguje
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw pokud mate MMU2, resili jste ted posledni dobou upgrade firmware?

    MK3 brecela, ze chce novy firmware
    novy MK3 firmware breci, ze MMU chce novy firmware
    ale z prusa webu zmizely vschny zminky o MMU2 a je tam jenom MMU2S. coz je podle jejich supportu uplne jiny HW s vlastnim FW

    zcela ne/intuitivne, stary firmware pro MMU2 se nachazi v sekci MMU2S (i.e. uplne jinyho produktu), ale novejsi jak "Firmware 3.10.1 (1.0.6) - December 16, 2021" tam proste neni


    znamena to, ze pokud chci dal provozovat MMU2, tak musim MK3 drzet na starym firmware, ktery byl posledni kompatibilni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam