• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    NAVARA: Hele viděl jsem github, poslední updaty v alfa verzích a něco mi říká, že to bude velmi brzo.
    Já už mám zacálováno :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ORBIT: Kdoví jestli, ještě minulý týden nechtěli přiznat, jestli tedy koncem března bude (a mám si nachystat devítku) nebo ne - poslední update mají z ledna…
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    MMU pro MK4 camming soon. Stay tuned!
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    ACID: Jaký by to mělo mít význam? Standardně se to dělá že nejvyšší teplota je pro první vrstvu a pak se nepatrně sníží. O vyšší teplotě pro vrchní vrstvy jsem asi ještě neslyšel. Možná s vyjimkou abs/asa kvůli warpingu a vyhřívání "komory"
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ACID: zajimave, dekuji, vyzkousim.
    ACID
    ACID --- ---
    LEXXA: funguje mi to opačně, i u PETG, kde jsem s tím měl problémy. 5-10st víc od druhé vrstvy
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ACID: ja jedu prvni 65 at se hezky prilepi a dalsi 60.
    ACID
    ACID --- ---
    Kolik máš teplotu bedu? U jednoho většího výtisku jsem jel první 55 pak 60
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: Urizni z modelu spodni tri centimetry nebo neco takoveho resp vrsek nebo to jinak uprav a nasdilej pres uschovnu, poslu ti mail do zpravy. Uz jsem par spatne tisknutelnych modelu resil..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ORBIT: nejde to. jednak to stl ma 120mb a jednak je to pod copyrightem.
    SKAUT: tak ted zrovna kupuji dalsi filament tak pridam i 3dlac :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Tak to je fajnovka.
    Ja na PLA davam 3DLAC a naposled co jsem mel na celem bedu tak to drželo tak že to nešlo sundat 😄
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: nasdilej model
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ORBIT: kola myslis mouse ears? a support, pokud chapu spravne jak to myslis, pridat nemuzu. nemam ho o co oprit protoze cely povrch modelu ma projit ironingem takze to pak bude videt.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: pridej tam nejaky support nebo podle toho jaky to ma tvar do rohu jednovrstvova kola, tam se to odlepuje. Je to takovy lepsi brim na kritickych mistech.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jdu si sem pro radu.
    Mam velky (asi 90% bedu) a dlouhy (cca 80h) model, potrebuji ho vytisknout z PLA.
    Bed je asi tak rovnej jak to jde a kynematika je vcelku dst spolehliva. Filamen byl zkalobrovan. tisknu bez pressure advance
    Pravidelne po 12-14h ze vytisk zacne odlepovat od bedu coz jsem zatim u PLA nevidel.
    Tiskarna je v mistnosti s konstantni teplotou 24C a temer nolovym pruvanem (vedle toho je server v velkym prutokem ale i kdyz jsem ho vypnul tak se chovani podarilo zopakovat)
    Bed je two trees PEI. zkousel jsem jak hladkou tak i texturovanoustranu.

    Za jakoukoliv radu budu vdecny.
    zkousel jsem lak na vlasy, malirskou pasku, praby, vyhruzky. bez vetsiho uspechu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Dekuji. Ja nakonec sehnal mutytoyo z asi ctvrte ruky za krabicku cigaret. Ono se stacilo zeptat myho automechanika
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Nahodou jsem natrefil https://www.aliexpress.com/item/1005005584594861.html ale za podobny peniz se da pri trose trpelivosti a stesti koupit stary Somet
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    A ještě je Euclid probe ( trochu jiná klicky).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Na ty V0 nic když jsem to srovnal a na VT je TAP. Zatim tisknuty ( R8), pak bude CNC Vitalli.
    Ale zaujalo mě i to Klicky00. Až budu chtit litat fakt rychle ( mam CNC gantry, 48V drivery, titan kde to šlo).
    Ono když člověk nechce litat moc rychle tak je tap fajn ale grafy z IS nejsou moc hezký i když tam mám linear s nejvyšším preloadem.
    ACID
    ACID --- ---
    SKAUT: co si začal používat místo clicky? V2.4 by měla dorazit někdy začátkem května a klicky je můj favorit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam