• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    WEWERKA: Určitě nešahat na model, ale nastavit šířku extruze ve sliceru.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Aha, uz je mi to jasny.
    Prusaslicer mi doporuci idealni sirku steny. Takze bych se mela vratit co CADu a mit stenu 1,70 nebo 2,54.

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PISTA1: Co bych teda mela zmenit? Sirku perimetru?
    Pouzivam defaultni nastaveni a treba sirku bych jinde chtela mit presne, protoze to musi pasovat.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    né že bych do toho chtěl kecat zas tomu tolik nerozumím.
    Ale podle mě je špatně nastavenej slicer.
    Když máte na 2mm stěně a 0,4mm trysce jen 4 průjezdy tak se nemůžete divit že tam jsou mezery.

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    NAVARA: Takze dobra zprava je, ze to neni chyba u me. Kdybys to delal z PETG, tak staci strcit sroubovak do diry a zapacit. Rozpare se to az dolu. To me trosku zneklidnuje.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    SKAUT: Zkusila jsem jinou znacku Petg, PLA. Menit LA nebo i snizovat pocet perimetru a delat kulate rohy. Nic z toho nezabralo. Jeste zkusim jinou tloustku steny, ted je to 2 mm.
    Jestli mas MK4 a chces (nebo kdokoliv jiny) to otestovat, prikladam 3mf.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: asi bych to dokazal adaptovat, hyper cube je taky corexy
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Něco v tomhle stylu https://github.com/zruncho3d/double-dragon ( tohle je fakt malý toolhead btw) ale jestli je nějaké řešení kdy jen vytisknes dily na to konkrétní co potrebujes fakt netuším.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: nemáš link co myslíš, blbě se to hledá, to co sem našel nějak nesedí k tomu, co potřebuji.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Tak to jsis asi rovnou i odpovedel ne? I když PETG by to nejspíš přežilo taky, mam z něj krytku na větrací otvor okna ( takový ty malý diry v rámu) a drží to už 4? rokem. okno je na jih


    WEWERKA: Dělá to i z PLA?
    Nestává se že by se zadrhával filament v určité poloze?

    ANDY_WARHOL: IDEX? Pokud je na to místo... Bylo by hezký něco jako ma Ultimaker ( v toolheadu 2 hotendy a tiskárna si je přepíná mechanicky takovou packou) ale po pravdě jsem to nikde jinde nevidel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    chci dodelat leta rozestavenou hypercube a chtel bych tam urcite mit moznost tisknout nezavisle dva materialy (kvuli podporam), nekdy i teplotne rozdilne. jake je dle vas nejednodusi reseni co se diy tyce ? filamenty se nesmi michat
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Tak otoceni o 45 stupnu nemelo zadny vyznam. Vpravo jsou objekty s kulatym rohem. Nastavila jsem tam linear advance z 0.07 na 0.09.
    Ted delam pokusy s extrusion multiplier a pak jeste zkusim petg od jineho vyrobce.

    LEXXA
    LEXXA --- ---
    mam takovou kutilskou otazku. potrebuji postavit strisku nad dverma.
    desku mam. chci vytisknout neco co navrtam do zdi a desku do toho. easy
    dvere jsou orientovane tak sikovne ze 80% casu na to sviti slunce. (kdyz nejake je).
    nemam uzavrenout tiskarnu takze ASA/ABS bych se chtel vyhnout
    volim mezi PETG-CF, PCTG a PA12CF15 (tohle primarne protoze why the fuck not)
    chci aby to prezilo pocasi co nejdelsi dobu a cely ten projekt chci pouzit jako proof of concept pro ram pro site na hmyz ktery bude povetnostne namahanej velmi podobne.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: potvrzuju, ze MMU2 je obcas za trest. kdyz funguje tak ok, ale jinak naprosto neintuitivni interface a dostat to ze zaseku uprostred tisku je casto skoro nemozny
    + urcite to upgraduj, budes mi snazsi zivot, co se tyce shaneni firmware
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    ANDY_WARHOL: nemohu mluvit z vlastni zkusenosti, ale probiral jsem to s lidmi od Prusi a MMU2 a 3 jsou nebe a dudy :D
    Rozhodne to stoji za upgrade.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mam mmu2, je k dispozici upgrade na trojku, otazka je jestli to ma smysl ? mmu2 mi v podstate nikdy nefungovalo, kdyz sem ho slozil, rozbila se tiskarna ale mam pocit ze to moc nefunguje.
    takze pokud je mmu3 ve vsech ohledech lepsi, tak se mi vyplati to rovnou upgradovat
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    Tk uz je rozvrh na dorucovani MMU. Takze az v kvetnu.
    Odesílání objednávek - čekací doba | Prusa Knowledge Base
    https://help.prusa3d.com/cs/article/odesilani-objednavek-cekaci-doba_2297
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: asi bude zalezet na materialu, u silonu bych s tim moc nepocital, mozna ta vec za tech 2k dolaru bude schopna
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: To by mě teda fakt zajimalo jak moc dobře to funguje. Navic s civkou mimo drybox 🤔
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam