• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SELECTsmart homes - DIY - X10 a dalsi (Home Assistant, Shelly, Tasmota)
    nizkonakladova automatizace v bydleni, protokoly, dodavatele, tipy, aplikace pro android/iphone... - ovladani pomoci smartphone/tabletu
    rozbalit záhlaví
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    ZORBEN: jo je to tak, ve finále hned vim jak bych to udělal já to co popisuješ, ale uplne jinak než ty a... to neznamená, že líp nebo hůř, proste jen jinak :) záleží jak si kdo tu svojí cestičku skrze HA našel :) já se jen snažím co nejvíc využívat nativní integrace kde to jen de :)
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    STEMBUS: asi zalezi co pouzivas jako aktuator - ja mam treba zigbee2mqtt TRV a pres better termostat hacs integraci mam spojeny vsechny radiatory v jedny mistnosti do jednoho "climate" a ma to spoustu vyhod - a myslim ze s generic bych dosazeni stejny funkcnosti mel jeste slozitejsi
    puvodne jsem musel pouziovat blueprinty na automatizaci vypnuti TRV pri otevreni okna v prislusny mistnosti, tohle to ma uz v sobe a tim padem to nemusim resit

    to je ale to co mam na HA rad - ze si to kazdej prizpusobi podle sebe :)
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    ZORBEN:
    MEDWYN:

    moje zkušenost je taková (a to sem se s těma termostatama pral pár let) že cokoliv jinýho než ten "generic termostat" má dycky nějaký omezení a nebo je to zbytečně prekombinovaný...

    a většinou důvod pro používání jinýho než generic je jen nepochopení toho generic a to jaká je jeho síla v té jednoduchosti :) ano vizual si dokažu představit jako valid point! :)

    stejný jako s grafickym zobrazením spotřeb atd... nějakou dobu sem se pral s Grafanou + InfluxDB - fungovalo mi to nakonec krásně, vypadalo to ještě líp, ale ve výsledku to za to kolik to stálo času, zdrojů (teď myslím zdroju v HA) fakt nestálo ... přešel sem na build in energy dashboard co v HA je a... on vlastně zobrazuje uplně to samý, včetně historických dat atd....
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    vim ze to neni odpoved na otazku, ale za sebe muzu doporucit simple thermostat pres HACS, da se tam nakonfigurovat snad uplne cokoliv a to nastavovani pres kolecko mi vubec nevyhovuje

    GitHub - nervetattoo/simple-thermostat: A different take on the thermostat card for Home Assistant ♨️
    https://github.com/nervetattoo/simple-thermostat

    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    SKAFF: pokud vim tak nedokazes, je to detail view a takhle "pekny" je relativne nove, nevim presne s kterym releasem bylo pridany, ale rekneme ze je to "letošní" upgrade/novinka - mozna v budoucnu zmenej i ten overview default...

    doporucuju v automatizacich pouzivat presety a pak sem skoro lezt nemusis, ja si vystacim se "sleep" a "comfort" na vsechno...
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Mám dotaz, používám generic themostat přímo z HA, kterej vypadá jako karta takto



    Ale když kliknu na ty tři tečky vpravo nahoře, tak se mi odněkud otevře takovejhle modal, kterej je hezčí a má tam možnosti nastavení presetů. Kde se to tam bere? Jak ho dokážu dostat vizuálně i funkčně do defaultního view tý karty? Nevíte?

    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY: + samozrejme protekajici proud prida na teplote.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    BANANABOY: "předpokládám že tak hřejí pokud skrz ně protéká napětí." ani ne. ten mikroprocesor se taky dokaze pekne rozehrat. Ja je mam v "eco" modu - coz je podtaktovany mod, ktery zvladne jen spinat.

    teplota okoli ~21'C obvykla teplota tech zarizeni, ktere jsou pod spinaci, nejsou ve sepnutem stavu, je ~35'C
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    BANANABOY: Protéká proud díky přítomnému napětí :-D
    Ale dělá to ten obvod na měření proudu a současně držení relátka zapnutého. Já mívám pod vypínačema klidně 80
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BANANABOY: u mě jede nonstop, vypínám to výjímečně. Mám to hlavně kvůli měření spotřebě, od čehož si slibuju detekci poruch připojených zařízení
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BANANABOY:
    MRAKY:

    Ta operational temperature je teplota okoli. Samotna Shelly se muze zahrat na vic. Limit tam je 95 C, pak se vypne.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    MRAKY:
    CERMI_FOX:
    předpokládám že tak hřejí pokud skrz ně protéká napětí. Pokud to bude vyplé, tak vychladnou ? Nebo ta teplota co píšete je stav kdy nejsou průchozí, resp. ovládané pásky jsou vyplé ?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BANANABOY: mam je venku v krabici a ted maji cca 48C , v noci klesa na 45C. Docela by me zajimalo, jaktoze to sakra tak strasne topi. :(
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    BANANABOY: ? Myslíš že to bude mrznout? Moje Shelly vypínače mají běžné 38'C=docela topí. Ono se to vyhřeje samo.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    Ted jsem ale zjistil, že ta Shelly má Operational temperature 0ºC to 40ºC a to je naprd. Je to na exteriérovou instalaci přes zimu, takže budu muset najít alternativu.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    ABE: to bych vyzkousel v prubehu.
    ABE
    ABE --- ---
    BANANABOY: Jestli chces apple homekit co si psal puvodne, tak bych zvazil https://homebridge.io/. Myslim, ze lepsi nez mit dalsi cloud pro samostatne zarizeni. Zalezi jak si s tim chces hrat a jestli do budoucna nebudes chtit pripojit neco dalsiho.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    ABE: Budu mimo wifi na ktere je shelly pripojena
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Shelly jede na cloudu, takze ovladat jde i mimo wifi. Tenhle problem ma treba home assistant, ktery funguje jen lokalne pokud si neplatis jejich cloud nebo nejsi na VPN (mozna existuje jeste jednodussi workaround?). Kdyz pak Shelly z Home Assistanta vyexportujes do Apple HomeKitu, tak to zase bezi i bez VPN (pres Apple Cloud).

    Na HomeKit idealne potrebujes nejake Apple zarizeni, ktere je porad doma na WiFi a funguje jako hub (homepod, iPad, Apple TV).
    ABE
    ABE --- ---
    BANANABOY: Co mas namysli tim vzdalene? Ze budes nekde mimo lokaci kde je bude ten led pasek, nebo ze budes nekde v dosahu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam