• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HC_Bezplenková komunikační metoda
    JANCAA
    JANCAA --- ---
    PROMETHEA: Naše malá teda běhá doma nahatá (bez kaťat) i teď v zimě a docela pěkně chodí na nočník, ale někdy je zabraná do nějaké činnosti, že to pustí na zem (možná někdy i na truc :-) ). To jí vždycky rychle odnesu na nočník a tam potřebu třeba dokoná. Teď v zimě, když je chladnějc, tak jsem ji dala kaťata (bez plenky), pač měla nudli u nosu, ale po jednom dopoledni, kdy jsem jí asi 5x převlíkala, jsem to vzdala, takže je zase bez kaťat (převážně). Že měla nějakou dobu na sobě počůraný kalhoty, jí vůbec nevadilo... Měla období, že na nočník prostě nechtěla, ale teď jí to zas nevadí a sama si tam jde bez oznámení sednout, pak jen zavolá, že chce utřít zadek. Někdy jí dám na nočník knížku, ať si prohlíží, když potřebuje kadit, protože to je u ní často na dlouho a na etapy. Nevím, jestli je to tak podle BKM správně, ale náš táta si taky na záchodě čte, tak ona si čte na nočníku jako táta :-) Ven jí dávám plínu, to většinou čůrá do plíny, ale občas jí zkusím svlíknout a nechat vyčůrat, tak to někdy klapne... Asi jsem taky moc neporadila... ale aspoň další zkušenoust.. Ono fakt každý dítě je jiný a přijde mi, že na každý dítě v tomhle věku platí něco jinýho...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PROMETHEA: Ja to u druhy holky nechavam vic na ni. Ma teda porad (na ven) plinu, coz jeji segra uz touhle dobou nemela, ale resi si to cely sama. Starsi jsem se porad ptala, jestli nechce curat a otravovalo nas to obe. (I kdyz asi nebylo potreba se ptat, jen jsem byla vic zvykla to resit za ni.)
    Mala uz dlouho chodi na nocnik, kdyz je dole uplne nahata. Kdyz ma plinu, tak podle nalady :-) Ted chce nosit kalhotky, tak ma kalhotky a zatim dobry, ale v lete jeste brala kalhotky jako plinu a curala do nich. A taky ma treninkovy kalhotky.
    To jsem ti moc neporadila...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Dotaz: jak odplenkovat/bezplenkovat v zimě? Už jsme na hodně dobré cestě, ale nechci ji nechávat doma nahatou-někde jsem četla, že mezikrok je bez kalhotek - jen kalhoty - aby zůstal pocit, ze je bez plínky. To funguje ale tak napůl: až když je první kapička v kalhotech, tak hlásí mokro (zbytek většinou stíháme do nočníku). Mám pocit, že nahatá by to věděla dřív...hodne jeste jedu (z drivejska) timing a intuici, tak si rikam, jestli ji vic nechat "si to zažít" a rozhodnout sama..v létě by to bylo jasný...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    KLAIR: jak pise KOTENCE-pri kazdym rozbaleni dat nad kyblik...typicky po spanku...az se snizi frekvence kadění, tak se to většinou podaří vychytat.

    U nas to bylo taky tak, ze se pri kojeni jeste minimalne vycurala, takze jsem ji mela pri kojeni jen v prehozene latkovce a plinu dala az po kojeni...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLAIR: Ja zacinala tak, ze jsem pri kazdym rozbaleni dala mimino do klubicka nad kyblik. Nauci se nad tim kyblikem uvolnit a casem tam toho vykadi vic najednou, cimz usetris plinu a jeste se pekne vyprdi. Po kojeni to taky muzes udelat, ale to mozna bude blejt...
    A jestli mas cas a chut ho sledovat, tak mozna vypozorujes i signal predem. Hodne deti se taky hlasi v satku a chtej se na curani vymotat ven.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Prosím o radu - chápu princip, proč používat BKM, ale nějak nevím, jak na to prakticky. Mám týdenní miminko a je to dost zásadně tak, že se probudí, je mokrej a podělanej (vaječina, vlastně i jen hrozně málo, ale prakticky na každé plíně), přebalím, jdu kojit... a než dokojím, tak znovu. Jak "začít"? Jakm u vysvětlit, že tady je kyblík a teď je dobrá doba to pustit? Jaké jsou praktické rady?
    Hrozně mne vytáčí to množství plen. Nastěstí peru, tak to není tak hrozné, jako kdybych vyhazovala papírové bordely, ale stjeně.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Zdravim vespolek, zeny , zbavujete se nahodou nektera skladaci misky pro miminka? tescoma, orion (vetsi prumer nez 14cm) ? dekuji za info....
    SIG
    SIG --- ---
    KOTENCE: laclik.cz obcas se tam nejaky objevi, ale jsou to spis katatka pres plinu. par jich mame jaou super cute ;)
    MISERY
    MISERY --- ---
    KOTENCE: A na bobku by se nevyčůrala? Já dneska docela koukala, jak si dcera (16m) ve sprše na plavání čupla a vyčůrala se.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Kde kupujete ty nejmensi spodni kalhotky? Nase 18 mesicni by je chtela nosit, ale je malinka a ma tak velikost 74-80. Nejmensi na rok a pul, co mam doma, jsou ji velky...
    Zatim teda fakt vali s tim nocnikem, akorat neumi curat venku, kdyz ji drzim, pac to jsem hodne flakala. Mam ten venkovni nocnik, ale nechce se mi ho porad tahat. Nevite, jak to naucit? Ona se v tom klubicku proste mrska a nevycura, i kdyz se ji chce :-/
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    OXIS: neporadim, ale zajima me to tez...moje dcerka (15m) je na Tom uplne stejne.
    jen nehlasi ani predtim, ani potom, kdyz sedi na zemi v mokry louzicce =)

    leto je na to idealni, taky bych chtela zkusit jit krok dal.
    zacala teda ted chodit a z nocniku utika (takze se casto ani nevycura, nebo jen kratce, aby zu zu mohla vstat a utect), tak jsem si zas rikala, ze krom toho, ze ji necham nahatou, nebudu podnikat nic =)
    OXIS
    OXIS --- ---
    Chci se poradit, jestli je čas na indiánskou metodu. Přece jen je léto, syn chodí hodně nahatej.
    Je mu rok a čtvrt. Od narození kaká do nočníku, ale ne, že by vydával signály, to ne (a klidně se vykaká do plenky).
    Po probuzení ho posadím na nočník, kam se vyčůrá a většinou i vykaká.
    Když je doma nahatej a počůrá se nebo pokaká na zem, tak mi to jde hlásit pomocí zvuků a posunků. (Jinak nemluví.)
    Chápe, co se na nočníku dělá a rozumí slovu čůrat (když nahatej stojí a zeptám se, jestli chce čůrat, tak vystrčí pinďoura a tlačí).
    Sám si ale na nočník nikdy nesedne.
    Jeho bratr to začal chápat nějak v roce a půl (a byl v papírových plenkách a žádné bkm).

    Tak jestli se do toho mám pustit nějak hodně aktivně a případně jak teda. Díky :)
    CHANA
    CHANA --- ---
    Věnuji malý zelený "evropský číňák" Používaný třemi děvčaty asi do dvou měsíců, na větší děti je malý. Pro kluky je malý vůbec. Praha 4 a 5
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SEBIEN: Jasně, může si to kdykoliv rozmyslet a kašlat na to. Jen jsem chtěla napsat, že teď je na tom podobně, jako jeji starší sestra, se kterou jsem se fakt vyblbla.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    KOTENCE: držím palce, naše mladší to měla podobně, pak ji nočník přestal bavit, ale pořád občas hlásila, že čůrá nebo kaká do plíny. Ted, v roce a půl, když už výjimečně něco ohlásí a já jí jen tak mimochodem připomenu, že může na nočník, tak mi odpoví velmi odhodlaně "neci!" :-).

    Ale věřím, že u vás to může být jiný, jsem chtěla jen pobavit :-)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Tak nějak nevim, ta bezplenkovka... Naše roční nočníkově zanedbávaná se občas hlásí, že chce na nočník, a pak tam opravdu něco udělá. Dávám jí teda od miminka po spaní (ale jenom, když má dobrou náladu) a snažím se vychytat kakání, ale většinu času jenom přebaluju a prdím na to. Říkám si, že jsem to s tou první zbytečně hrotila, dávala jí jako mimino na zastávce do sněhu a podobný vylomeniny. Jako ušetřila jsem spoustu plen, ale tahle druhá nejspíš celkově nebude s nočníkem pozadu...
    To jen tak mimochodem :-)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    SANCHA: aha, tohle jsem nikdy nezazila, dekuju za osvetleni
    Myslela jsem ze jde o ten podminenej reflex-ze dite pak cura na hlasku ccc i kdyz nemusi nutne
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    tak kolem pul roka zacaly dceru zajimat jiny veci a prestala signalizovat, pricemz curani nesignalizovala nikdy moc vyrazne…se zavedenim prikrmu jsem doufala, ze se zase k bezplenkovce vratime…prekvapive nam ale ted funguje vic curani nez kadeni.
    ale…kdyz ji vezmu na prebaleni a plenka (latkovka) je sucha, reknu ččč a vidim, jak zkousi - kdyz potrebuje (a to je vetsinou), vycura se. takhle jsme schopny preklenout treba cely dopoledne se suchou latkovkou,
    ale kdyz ji nevezmu a nerozbalim, bez mrknuti oka jde vsechno do plinky, a mokra plina ji vubec nevadi

    ptam se sama sebe, jestli je to jeste BKM nebo spis uz trenink na curani, kterej zname z drivejsich casu a proti kterymu se BKM vymezuje….
    SIG
    SIG --- ---
    SANCHA: asi je to taky tim ze to ted neni s kazdym kojenim jako driv, a jak rikas nejakej nocnik je to posledni cim se potrebuje zabejvat. i to kakani mame takovy nahrane. poznam to na ni, jednou rukou se ji snazim udrzet rozbalenou na miste a druhou za vydatneho halekani NEKAKEJ NEKAKEJ NEKAKEJ lovim misku pod posteli s naslednym viteznym vykrikem TED Kakej :D nastesti to obe berem s humrem :)
    SIG
    SIG --- ---
    SANCHA: Melca ma 5m. Netankuje ji to uz tam mesic. Rozhodne to nehrotim, jen mi to ted prislo trochu skoda. je fakt, ze ma ted spooooustu jinejch aktivit. i jen vymenit plinu je boj, nez se natahnu pro ubrousek prekuli se na bricho a je v tahu :) tak proste pockam no
    Dik :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam