• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FI_CZECH:
    otázkou je kolik těch výstupů/výstupů potřebuješ.
    Arduino - ArduinoBoardMega
    http://arduino.cc/en/Main/ArduinoBoardMega
    PICAxe : Snail Instruments, Robotu nechte robotům!
    http://shop.snailinstruments.com/index.php?main_page=index&cPath=68_71

    Raspberry je spíš na to aby se něco dělo uvnitř a pak se to zobrazilo "venku".
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    Ma uz s tim nekdo realne zkusenosti? Planujem takovy mensi projektik a ted resime jednu vec. Potrebujem vytvorit I/O desku na kterou pujde pripojit jako vstup nekolik sensoru(teploty) a vystup rele,ktere se budou prepinat na zaklade vyhodnoceni tech vstupu. Premyslime,jestli bude lepsi si neco takoveho vyrobit sami nebo si 'nechat' vyrobit nebo si koupit hotove reseni, ktera jsou ale nekolika nasobne drazsi nez nas odhad souctu cen jednotlivych dilu. Jako sbernici by jsme asi pouzili i2c a museli by jsme si navrhnout nejake softwarove rozhrani.

    Nasel jsem neco takovyho+kompatibilni sensory:
    Phidgets Inc. - 1018_2 - PhidgetInterfaceKit 8/8/8
    http://www.phidgets.com/products.php?category=0&product_id=1018_2

    Ale ta deska se sensorama by byla nekolikrat drazsi nez samotne raspberry,takze timto smerem jit nechceme.
    Resil nebo resi nekdo neco takoveho? Muzem to treba lehce prodiskutovata vymenit infosky.dik
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    SUCZKER: jj taky si to tak nejak predstavuju. Jenom jsem prave nikde nic nenasel ofiko napsanyho. Takze nejvetsim problemem asi zustane dostupnost. Snad to casem nejak vyresi.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    FI_CZECH: myslim, ze no strings attached ... kdyz jsem to objednaval, tak jsem s zadnejma "terms of use" nesouhlasil a kdyz si to jednou koupis, asi ti nikdo nemuze rikat, co s tim mas delat.
    FI_CZECH
    FI_CZECH --- ---
    Ciao, nevite jestli se bude dat vyuzit komercne? Myslim to tak, jako sestavit nejake zarizeni nad rapsberry a prodavat ho? Nejak jsem se to nedocetl na foru. Pravda - mozna jsem nehledal dostatecne,ale jestli nekdo vi,tak at povi. Dik
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    AXTHEB: Ale hovno. Novy nazev musi bejt soucasti stareho nazvu a tady je v klubu nazvu preklep. Takze to logicky nejde a musi se napsat nyxovi.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Ale hoven. Jednou opravit nazev jde, urcis fixni zacatek a pak muzes menit zbytek kolikrat chces.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    LUDO: no je evidentni ze zdrzi :-)
    LUDO
    LUDO --- ---
    Tak vraj chybna dodavka konektorov RJ-45, dufam ze sa to nezdrzi
    PETJU
    PETJU --- ---
    Ajo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no udelal tu malou revoluci protoze nektery kluby se prejmenovavaly tematicky.
    PETJU
    PETJU --- ---
    RAINBOF: Hergot, to jsou mi ale novinky..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PETJU: to musi rict nyxovi bez nej uz nejde opravovat nazvy.
    PETJU
    PETJU --- ---
    Precedo, oprav ten nazev klubu, prosim :)
    Rapsberry --> Raspberry
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SUCZKER: No potes koste. Kdyz sezeneme druhy kus do Vanoc, tak budeme kingove :)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Tak mi prave prislo od Farnellu, ze estimated delivery 16.7. ;) To sem se s tou pulkou prazdnin moc neseknul ;)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Jinak Tom Břinčil rozjížděl wiki pro českou komunitu, zeptám se ho zda to ještě běží a kdyžtak to můžeme oživit :)
    OZMAR
    OZMAR --- ---
    Kamos si z toho chce urobit multimedialny prehravas do auta. K autoradiu. Prehra vsetky hudobne formaty..
    LUDO
    LUDO --- ---
    SUCZKER: ja som to objednaval na experimenty a preto, lebo by sa na tom dal spravit celkom slusny projekt do skoly

    hovorim, pokial nie si klasicky BFU pouzivatel Windows tak ti ten vykon bude stacit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam