• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    ANDY_WARHOL: predstavuju si to asi jako levnejsi gumstix.. a ty se mi libili odjakteziv :) .. akorat sou proste hrozne drahy..

    .. jinak tady jsou ty jednotlivy moduly:
    Embedded Open Modular Architecture/EOMA-68 - eLinux.org
    http://elinux.org/Embedded_Open_Modular_Architecture/EOMA-68#Example_Motherboards
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak to zni opravdu zajimave
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    ANDY_WARHOL: hlavne by to melo bejt snad nejak i kompatibilni mezi sebou.. ze si koupis jinou cpu kartu a modul nechas.. jak to bude v praxi, to je samozrejme nejisty, ale imho hezka vize..
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    ANDY_WARHOL: taky ne :) .. pro nas samozrejme pripravujou moduly, ktery tam pripojis a je to.. maj tam neco jako malej modul, vetsi modul, dokonce i jakejsi modul pro tablet, settopbox, apod...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANGEL333: no ja nejsem moc pajeci typ, sem nesika, takze budu rad kdyz to nekdo pripravi za me. ja si pak budu hrat se softem
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    ANDY_WARHOL: jestli to dobre chapu, je to prakticky komplet pocitac, akorat nemas vytahly zadny io.. je tam neco jako pcmcia konektor, pres kterej to jde vytahnout.. me se to treba libi vic nez raspberry a podobny, ale je to proste neco jinyho.. hlavne to teda jeste neni dostupny :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANGEL333: tohle ale neni komplet pocitac, nebo se pletu ?
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    ANDY_WARHOL: tak to me spis laka tadyta srandicka - http://rhombus-tech.net/allwinner_a10/ :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARECEK: uvidime, ja nejsem v tomhle moc odbornik, bud to pul roku po tom, co to bude venku nekdo portne, nebo udela sama via linux pro to nebo to nepujde vubec.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ANDY_WARHOL: no on neni problem tam rozjet linux ale nejvetsi problem je vetsinou rozjet veci jako je hardwarova akcelerace kde drivery popr. kernel moduly nemusej bejt open source tak ze sice tam mas linux ale treba s filmem si na tom ani neskrtnes...-podle licence ti musej dat zdrojaky kernelu ale jestli na grafiku pouzivaj nejakej svuj modul tak tam uz takova vec neplati a muzes bejt v prdeli.
    linux funguje na vetsine zarizeni ale je na vyrobci jak je k tomu vstricnej a jak moc ti to chce dovolit s ohledem na to jak moc komercni produkt to je....-pochybuju ale ze by tohle byl ten pripad...
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    SUCZKER: jo je to skoda - hlavne je skoda ze je odesly uz od zacatku tak ze jsem ho anu nemoh zkusit a chvili si s nim pohrat... zkusim jeste novou kartu a kdyz tak to poslu na reklamaci... neberu to ani tak jako problem Pi jako takovyho ale spis nejakou vyrobni vadu. Co mi ale strasne vadi je ta choulostivost na to jakou kartu mu podstrkujes - u jinyho zarizeni jsem se s tim nesetkal...
    uz jsem psal rano do farnellu tak se mi omluvili, instruovali me at zavolam ups, nalepim na krabici papir kterej mi poslali a raspberry budu posilat na jejich naklady zpatky a hned po doruceni mi obratem poslou novej kus tak ze fajn ze aspon takhle...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SUCZKER: ale on android je taky linux, tak se to da vykuchat z toho co tam je a ze by to neslo z toho vytahnout to se opravdu nebojim. koukam ze i neco podobnyho pises.
    ja bych zkusil vzit nejakou distribuci co je pro arm a normalne to tam zkusil nainstalovat, treba to pujde.
    me by ten android nevadil, ale problem je, ze nevim jak k tomu pripojit nejakou lepsi zvukovku a podobne, proste to co by s linuxem takovej problem zas nebyl.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ANDY_WARHOL: Taky mozna naivne predpokladam, ze to pujde naflashovat necim jinym nez androidem. Problem bejva, ze tyhle castecne embeded systemy maji casto nezdokumentovany, jak se keca s grafikou a zvukem :/, takze tohle muze bejt problem. Ackoliv jsem se androidu nehrabal, tak nevidim duvod, aby do nejakyho linuxovyho distra nesly nacpat moduly na grafiku jako binarky z toho distra androidu. Ale mozna jsem uplne mimo.

    MARECEK: Mrzi me, ze s tim mas takovyhle sXani. Tolik cekani a pak to je asi smejd :/. Snad se ta reputace jeste napravi.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no nepochybuju ze tam nekdo ten linux taky portuje
    jediny co me stve je ze to ma jen hd ready, ale mam dojem, jestli to neni jen softwarove omezeni pro android a pripadny port linuxu tim trpet nebude
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ANDY_WARHOL: android je kastrat v haremu unix systemu... pokud to chces na pousteni cervenyho trpaslika na televizi v loznici a jako designovku kdyz prijdou kamosi vecer chlastat tak bych do toho androida mozna sel - nerikam ze se mi to nelibi a ze to nezkusim - ale jestli od toho chces cokoliv jinyho tak jedine tohle ti nabidne plnohodnotnej system se vsim vsudy...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyz to tak vidim, zacina me spis lakat ta via s androidem
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    jo a druhy btw.
    celou dobu jsem zil v tom ze kdyz mam u farnellu vybranej zpusob dodani pres ups tak ze mi to skutecne priveze ups a ne ze mi to ceska posta hodi do schranky spolecne s letakama od baumaxu... :-(
    ....to jen tak na okraj aby jste pak nebyl nekdo prekvapenej....
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    btw tomu kdo vymyslel ze se tam da sd karta misto mikro sd bych zlomil ruku...-cely to ma sice krasne kompaktni rozmery ale vsimete si jak z toho ta karta cumi :-(
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Tak ho asi budu posilat zpatky - zkusil jsem v nem 9 sd karet, 4 ruzny zdroje a 3 ruzny image ale proste ne a ne se zapnout... Sviti cervene a cumi na me... :-(
    Jeste jsem ted objednal 16gb sd kartu co je na wiki uvedena jako ze ok (16GB SDHC Class 10 (SD10G2/16GB, ultimateX 100X) ) tak to jeste vecer zkusim jestli nahodou....moc sanci tomu ale nedavam...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam