• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    me je zas akcelerace videa a nakonec vubec video/audio celkem k nicemu, uvital bych spis koncepci s integrovanou wifi ...
    pro moje potreby (dalkove ovladana hw periferie) by asi vyhovovalo spis arduino, ale to je zas na me moc zbytecne komplexni stavebnice a nemam zas tolik energie a casu se v tom vrtat, zvlast kdyz uz mam odladenej soft
    BYDK
    BYDK --- ---
    AXTHEB: Jojo ta akcelerace je hodne dulezita. Ale je to bezne u vykonejsich mobilu a tabletu. Rekl bych, ze to bude samozrejmost i u techto zarizeni, tak jak to ma PI. Zatim je tenhle strojecek bezkonkurencni. :)

    Ted jsem pribastlil k zarizenicku senzor prekazky, tak uvidime, jak poslape GPIO. Zatim se ucim v pythonu. Nakonec me tenhle script. jazyk asi beztak dostane. :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Hlavni vyhoda malinyovyho kolace je, ze ma akceleraci videa. Coz rozhodne neni bezny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vcera me konecne rs pustili do systemu k objednavce, dodaci doba 9 tydnu :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    INDIAN: neni to spis pro nejaky vyrobce ?
    malina ma vyhodu, ze je to prave pro kazdyho
    a taky cena, vcera sem objednal a platil necelych 30 ecek is dopravou, ty tvoje bordy zacinaji na nejakych 70 a asi bez dopravy
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    kdyz uz tu nekdo pastoval naky alternativy, nevim jestli neobjevuju ameriku ...

    PC Engines ALIX system boards
    http://pcengines.ch/alix.htm
    BYDK
    BYDK --- ---
    JA pouzivam tenhle 1A adapter.

    VYSOCE KVALITNÍ USB nabíječka iPod iPhone SKLADEM (2424738793) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/vysoce-kvalitni-usb-nabijecka-ipod-iphone-skladem-i2424738793.html
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    KEDRIGERN: vem normalni JAKOUKOLIV nabijecku od mobilu co ma microusb, podivej se na cislo pred pismenkama mA a kdyz je to idealne v rozsahu idealne 800 - 1200 (coz bude vetsina) tak to tam proste zapoj a nehledej ve veci jako je zdroj zadnou vedu... ;-)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    TALAGE: No moc jsem nenašel. Až budete mít něco z ČR ozkoušené, tak napište. (Já jsem ještě na malinu nestihl šáhnout :( )
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SUCZKER: Minimum 700mA. radeji vice, pokud budes pripojovat periferie . . .

    Jak pise Andy, jakykoliv universal delany pro nabijeni pres mikroUSB.
    U Zeleneho chrchla to mit urcite budou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SUCZKER: vyber si podle parametru libovolnej univerzal a mas to, ci pripadne nabijecku na mobil s usb koncovkou plus kabel na mini usb
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    sry, poradi nekdo, kde koupit vhodnej samostatnej adapter ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    uz jste zkouseli betu wheezy?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    AXTHEB: to by melo fungovat ale moc se mi nelibi ze bych musel kazdy zarizeni nejdriv rucne definovat...
    jak je to reseny treba na ubuntu nebo na "velkym" debianu?- kdyz tam svihnu usb tak se mi to automaticky mountne a rucni mount jsem pri beznym pouzivani nemusel delat uz par let......
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    AXTHEB: ten debian.... nevim jak to tam je reseny a nikdy jsem to neresil protoze mi to vsude behalo out of box.. nebavi me to furt mountit rucne tak jsem zkousel loadnout usb_storage modul rucne ale nikam to nevedlo
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARECEK: Co ti na tom beha za soft?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    konecne nejaka konkretni vec, ve stredu me pozvou abych si objednal, ovem shipping time 10 tydnu :(
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    mountej se vam automaticky usb disky?
    MBR
    MBR --- ---
    tak jsem rozjel to raspbmc, nicmene me to nechce nacist externi disk.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam