• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TOMINO_I: diky
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    ANDY_WARHOL: Archlinux muzu jedine doporucit, zakladni instalace je ciste system, skoro bez niceho (bez Xek prevazne), vetsinu si musi clovek sam doinstalovat. Pouzivam ho vsude kde muzu a uz nekolik let ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ARTUS: no pravé. ja na Tom chci provozovat něco jako syntak a to je hodně náročný....
    ARTUS
    ARTUS --- ---
    ANDY_WARHOL: Jedu raspbian vzdáleně přes ssh a reaguje to celkem svižně, teda nedělám tam žádný náročný věci, jen webserver, ftp a podobně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KAERO: zatím v ničem. potrebuju neco co nebude zrat vykon.,tak sonduju. kromě open elec jsem zkoušel pravé raspbian a bylo to dost pomalý. je tedy pravda ze jsem jen zkusmo nainstaloval nejakou ranou verzi a pustil to. tedy i s okny. nicméně sem usoudil ze bude lepší nainstalovat něco max osekanyho aby zbyl výkon na to co tam chci vyzkoušet.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANDY_WARHOL: a v cem nevyhovuje raspbian? staci nespustit xka...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    super :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: arch je osekanej celkem dost a defaultně nemá GUI žádný
    https://wiki.archlinux.org/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: je to minimalisticky bez okynek ?
    potrebuju aby tam slo instalovat legacy usb a alsa.
    ale to by asi melo jit vid ?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: arch? je sice trošku jinej než debian, ale má fajn dokumentaci na wiki
    kdysi dávno jsem ho měl jako distro na ntb :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    chtel bych vyzkouset nejaky veci na maline, na ktery potrebuju jen linux bez x oken. co mam hledat ? jakou distribuci byste mi poradili ?
    nejsem v linuxu kovanej, takze se omlouvam za takto amatersky dotaz. chtel bych si s tim zkusit trochu pohrat
    LOG53
    LOG53 --- ---
    RUSTU: Tady seznam http://elinux.org/RPi_SD_cards, běžím bez problému na ADATA 32GB CLASS 10 ASDH32GCL10-R.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LOG53: pokud ta zvukovaka funguje ve winech na normali standardni driver, tak ti bude bez problemu fungovat i v tom linuxu, pokud se neobejde bez driveru od vyrobce, tak i tak by mohla fungovat v linuxu, pokud ji ma dost lidi a nekdo na ni ten driver udela. ale ja nejsem moc linuxar, takze ti vic neoradim
    LOG53
    LOG53 --- ---
    ANDY_WARHOL: Mám standardní wheezy, ještě nezkusil, předpokládal jsem menší či větší problémy a hlavně neznám syntaxi mnt :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LOG53: zkusil si to ?
    prej by mely usb zvukovky fungovat normalne, zalezi co tam mas za distribuci taky.
    LOG53
    LOG53 --- ---
    HA2K: Zrovna pročítám (externí) diskuze, potřebuji připojit mAudio Fast Track Pro.. někdo nějaké nové poznatky nebo tipy? díky moc
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    zkoušel někdo z vás připojit matrix LCD?
    mám tu mono128x64, který by mělo být kompatibilní s ST7920
    připojil jsem to přes SPI podle tohohle a zkopíroval kód odsud , ale jediný co dostanu jsou rozsypaný pixely
    k vidění zde (mění se tak rychle, ptže mají nastavený 5ms místo originálních 2s)

    tuším, že problém je v nastavení frekvence u SPI - podle parametrů displaye, by měl být nastavenej na 2 MHz, což by mělo odpovídat příkazu SPI.setClockDivider(SPI_CLOCK_DIV128), nicméně ani s ním mi to nefunguje korektně :/ (zkoušel sem i ostatní hodnoty, ale nechytlo se to)

    tušíte někdo co bych mohl ještě zkusit?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    COMATORY: bez Karty (sytému) je mrtvý ;)
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    jen takova zacatecnika - melo by raspberry pi neco na vystupu ukazovat i bez SD karty? mi to doslo postou, pripojil sem nabijecku a HDMI, zapne se to ale kdyz prepnu na hdmi na telce tak nic nevidim.
    muze to byt tim ze nemam strcenou SD kartu? moc slaba nabijecka (diody sviti)?
    HA2K
    HA2K --- ---
    RUSTU: já jedu na Pretecu a zatím jsem žádnej problém nezpozoroval.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RUSTU: Nekupuj Patriot LX series
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam