• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ZKOUMAL
    ZKOUMAL --- ---
    Jde o to že se to připojí k telce a potřebuju aby se po zapnutí spustil browser(ok to zvladnu) a nalogovalo se to na stránku která bude ukazovat nějaký reporty. Na tý stránce se teprve pracuje tak není problém expiraci přihlášení poladit. To nalogování jsem zkoušel přes doplnek lastpassword v prohlížeči iceweasel a to se ukázalo jako naspolehlivé a navíc se ten form ukládá někam na cloud. Neřešil už někdo?
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    DARKJESUS: pokud je to fakt v Bashi, tak bych pouzil Python + cUrl nebo neco takhle trivialniho :)
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    KEDRIGERN: mozna Roboform? Nevim jak/jestli beha na linuxu, ale na Win funguje spolehlive
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    To automatické nalogování v prohlížeči nebude jednoduché. Resp. jednoduché je spolehnout se na session, ale pokud expiruje... možná nějaké rozšíření.
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    ARTUS: Ja to pochopil tak, ze to chce v Xkach. A pak predpokladam, ze jde akorat o to, nastavit si prislusny prohlizec.
    ARTUS
    ARTUS --- ---
    ZKOUMAL: Zkusil bych wget.
    ZKOUMAL
    ZKOUMAL --- ---
    Ahoj,
    Potreboval bych poradit. Jde mi o tom aby rasberry po spusteni otevrelo web browser a samo se nalogovalo do web stránky. Můžete mě někdo popostrčit?
    POPKORN
    POPKORN --- ---
    MILAZAJICEK: No jo, SD karta je nejaka prastara a urcite to neni ani class6. Diky za nakopnuti, zkusim nejakou rychlejsi.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    POPKORN: co v tom mas za SDkartu, dokud jsem tam nenarval class 10 tak to bylo celé zabržděné včetně sitovvé komunikace.
    POPKORN
    POPKORN --- ---
    Ahoj vespolek, nezkousel nahodou nekdo na raspberry rozchodit owncloud?
    Mne se to po par dnech hrani povedlo (arch, nginx, SQLite) ale je to dost pomale a nejak nevim, jak to poladit, aby se odezvy zlepsily. Mozna to neni neni problem ciste armu, ale nastaveni nginxu. Neresili jste to nekdo?
    Diky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    si hraju s openelec a televizi pomoci tvheadend. normalne televizni dongle nalezen, scanovani muxu taky ok, ale kdyz jsem dal prehravani kanalu, tak nic. prekvapive, usb hub nebyl schopen do jednoho portu pustit ani 330 mA, ktere vyzadovala televize. vymenil jsem zdroj usb hubu a uz to frci. smejdi, dodavat takovy slaby zdroj. doufam ze hub to vydrzi.
    PELDA
    PELDA --- ---
    GERLIGE:
    KAERO:
    SIIRIUS:

    diky za tipy, ted pres tyden jsem na to nemel cas, dostanu se k tomu zas v nedeli, tak zkusim a napisu, jak jsem dopadl.
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    PELDA: Vyzkousej xbian, mam s nim velice dobre zkusenosti a prisel mi v pripade nasazeni XBMC jako nejlepsi distribuce.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PELDA: openelec 3.0 mi momentalne bezi 15 dni v kuse bez chybicky. ale netusim jak cec vypnout. zkus to nejprve pripojit jen k pocitacovemu monitoru.
    GERLIGE
    GERLIGE --- ---
    PELDA: Zkousel jsi i Raspbmc?
    PELDA
    PELDA --- ---
    Ahoj vsem

    Vcera jsem se pokousel rozjet XBMC a nepodarilo se. Zkousel jsem posledni verze Openelec a Raspbian a oboji ma zrejme stejny problem. V pohode se to spusti a pak to driv nebo pozdeji (v radu minut) vytuhne a musim to natvrdo vypnout. Dneska zkusim pouzit jinou SD kartu, ale to to nejspis neresi.

    Raspbian zamrzne vzdycky kdyz "Initializing CEC" - tak me napadlo, jestli nemuze byt v tomto problem? Nesetkali jste se s tim nekdo? Mam starsi televizi LG.

    Diky
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    Zatim asi nejlepsi case pro Pi a camera modul:
    http://kck.st/16hapJe
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANDY_WARHOL: dneska sou procesory v kazdy inteligentni lednicce ci mikrovlnce. nedelam si iluze... prdel sou procesory v inzulinovejch pumpach a nebo kardiostimulatorech... :))

    Zemřel Barnaby Jack, hacker, který ovládl bankomat či kardiostimulátor – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...ck-hacker-ktery-ovladl-bankomat-ci-kardiostimulator/sc-4-a-169928/default.aspx
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VYHULENY_UFO: aha, ja to proste mel spojeny ciste s nejakou automatizaci :) non entertaiment vyuziti proste
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam