• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: co mas za poskytovatele? pozadej ho o verejnou IP adresu
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    MILAZAJICEK: To jsem zkoušel. Nevím proč, ale prostě se až k routeru doma nedostanu.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MILAZAJICEK: to si nejsem jistej, jestli pomuze. je to pro menici se IP adresu, ne neverejnou.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PAPRIKODLAK: tak si zarid free ucet na dyndns a más po problemu. navic to umi i vetsina routerů.
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: FTP server se da vyresit z venku pres webFTP
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    PAPRIKODLAK: mi treba pridrzuje kablik od ipadu, aby nepadal za stul. ma to siroke vyuziti, klidne si udelej radost :)
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: download ne, ale upload uz je horsi... coz nekde i vadit muze.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    MARASAN: Remote jenom ten torrent, DLNA po LANu. Ještě mě napadlo to udělat tak, že bych ho měl v nějakém irc kanálu a posílal mu commandy takhle. To by teoreticky mohlo jít. Command linové torrent clienty jsou a cpát mu to přes irc by taky mohlo jít.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PAPRIKODLAK: torrent download neni problem, pokud mu chces remotely posilat torrenty k downloadu, muzes si na to zridit mail account a stahovat je pres POP3, jen to uz neni uplne naklikatelny.
    Remote DLNA - s tim chces delat presne co?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    TRUHLIK: Přemýšlel jsem o remote torrent downloaderu/DLNA serveru/FTP serveru. Ale hádám, že narazím na tom, že nemám veřejnou ip.
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    GILHAD: Tu original, nikdy zadnou jinou! Jede to fullhd bez potizi, nahravas a fotis z prikazove radky, dokumentace skvela a umi to i realtime filtry a vubec vselijaky blbosti. A spotreba resp.napajeni staci, skoro to nepoznas.

    Pro inspiraci - ted se chystam to narvat do letadla a zkusit a tim nejaky vylomeniny tam, ale skutecny litani az v lete :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GILHAD: Tak to doporucuju original camera board. Usb kamery budou mit potize s framerate.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TRUHLIK: Jakou tam mas tu kameru? Ja taky uvazuju o raspberry s kamerou, ale nevim jakou, aby mi to chodilo pokud mozno bez vetsich problemu.
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    LUDO: na rizeni topeni a servomotoru - jasne, tam by to bylo patrne podobne narocne. Nicmene kamera, media server zcela urcite ne, a ovladani auta z lega na arduinu taky nedam, protoze ho resim pres wifi a pres http a se soucasnym sberem obrazu. A ja se arduinem prokousavat nechci, s raspberry je legrace predevsim to, ze to neco dovede a treba zrovna prace s obrazem, je diky tomu napojeni kamery pres grafarnu naprosto genialni.
    LUDO
    LUDO --- ---
    TRUHLIK: na vacsinu z tych veci asi radsej arduino ;)
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PAPRIKODLAK: zkus trochu fantazii - mam to doma jako kameru, ovladam auticko z lega, videl jsem u svagra pouziti jako media server, na chalupe s tim chystam rizeni topeni, na tabore jsem skrz nej ovladal servomotory na ovladani casosberneho fotaku. Da se s tim blbnout na ^n !
    MBR
    MBR --- ---
    PAPRIKODLAK: diky za informaci
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Strašně rád bych si koupil Raspberry, ale nevím, k čemu by mi bylo... :/
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Hele tohle vypadá jako ono: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/bookmark-post/?src=api

    Nedávno jsem takhle automatizoval skript, který se wgetem přihlašoval a následně wgetem stahoval stránky přístupné až po přihlášení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam