• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    MILAZAJICEK: Sdílení mi stačí do intranetu. A net mám 2/1Mbps.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PAPRIKODLAK: no lepe se chová NFS sdilim takhle svou 6TB knihovnu pres internet a i fullhd je koukatelny. resp. sledování fullhd jede na cca 5-7Mbps
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PAPRIKODLAK: Vytvorit si IPv6 tunnel se dela pres IPv4 a nepotrebujes k tomu verejnou IP. Tuna: https://www.sixxs.net
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DLNA potrebuje titulky vypaleny ve filmu, ne? Neumi titulky v DVD formatu?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    DARKJESUS: Myslím, že nějakým způsobem jo, ale problémy s tím jsou. Každopádně já se dívám zpravidla bez titulek, a kdyžtak to jistí samba.
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: pozor na serialy/filmy s titulkama, imho DLNA titulky nepobira
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    TRUHLIK: IPv6 můj ISP taky nemá.

    TRUHLIK: Teďkom stahuju seriály na mobilu, počítači a notebooku, jak kdy, a dívám se většinou na PC. Takhle bych si to stáhnul malinou a přes sambu nebo DLNA se na to podíval na čemkoli, včetně televize.
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PISKVOR: Imho je DYNDNS jen blbost vznikla pro lidi neschopny zrealizovat si IPv6 ;)
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PAPRIKODLAK: To vubec neni spatnej napad. Dneska mi jeden z kolegu rikal, ze to ma doma jako SMB/DLNA/FTP server s jednim nebo dvema disky v USB.

    Jinak verejna/neverejna IP - doporucuju vyresit tunnelem IPv6 na SIXS nebo HE.NET a proste jet nektery veci jen po 6ce. 100Mbit z toho nedas, nicmene na stazeni posledniho dilu oblibeneho serialu to staci!
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    MARASAN: http://www.noip.com/ ale jinak se da dyndns zaregistrovat free pres partnerskej program nejaky znacky routeru
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PISKVOR: myslim, ze jsou njaky alternativy.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISKVOR: ale je jen se to sakra blbe hleda.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MILAZAJICEK: Krome receneho, dyndns uz nejakou dobu neni free :(
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: tak volej :) mensi lokalni poskytovatele by se o svy zakazniky meli starat
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    DARKJESUS: Lokální. Netron. Už jsem jim jednou psal, ale neodpověděli mi.
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: co mas za poskytovatele? pozadej ho o verejnou IP adresu
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    MILAZAJICEK: To jsem zkoušel. Nevím proč, ale prostě se až k routeru doma nedostanu.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MILAZAJICEK: to si nejsem jistej, jestli pomuze. je to pro menici se IP adresu, ne neverejnou.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PAPRIKODLAK: tak si zarid free ucet na dyndns a más po problemu. navic to umi i vetsina routerů.
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    PAPRIKODLAK: FTP server se da vyresit z venku pres webFTP
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    PAPRIKODLAK: mi treba pridrzuje kablik od ipadu, aby nepadal za stul. ma to siroke vyuziti, klidne si udelej radost :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam