• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: to udelal prevelikou ... pred rokem sem to zkoumal v ramci amoku ze zas nevysla nova Apple TV ale kdyz sem videl ty navody tak me presla chut ...
    taky nejsem linux guru a prave proto mi vyhovoval openelec pro PC vse fungovalo jak ma s minimem snahy ...
    predpokladam ze na Raspberry Pi to bude obdobne ...
    jinak co sem koukal tak openelec je opravdu podstatne rychlejsi nez raspbmc
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: tak to me tesi :)

    hele nevim, asi to bude fungovat i na openelecu... ja nejsem linux guru, takze jsem se stim nechtel moc srat. na openelec mi nejeli dalsi veci, protoze je to oklesteny distro.

    na raspbmc jede vse rovnou, rozbehnuti trva par desitek minut. mam treba nabindovany scripty na vypnuti a zapnuti hyperion ambilight primo na tlacitka na Harmony abych mohl, napr pres den, pohodlne vypnout ambilight

    me hdmi-cec nevyhovuje hrozne malym mnozstvim a komplikovanou konfiguraci v pripade AV receiveru a logitechu. cele jsem to rozchodil, ale pak dosli tlacitka a objednal jsem infra :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: tak teds mi zaridil maly vanoce protoze dotedka sem anbi nasel pouze jako navody udelej si sam a po chvilce studovani sem to zabalil ...
    Mel sem za to ze Ambi funguje i s openelecem ne ?

    jediny co uzivam je klasciky nds pripojeni a jde mi jen o plynulost hdmi-cec je mi burt protoze jedu xbox remote ... musim teda priznat ze prijac se k nemu shanel pekne dlouhou ;oD
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KAERO: s hyperion driverem vubec
    KAERO
    KAERO --- ---
    ELPASO: a jak moc to zatezuje RPi pri prehravani videa?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MILAZAJICEK: jojo taky pouzivam NSF... hdmi-cec nepouzivam, protoze uz mam nejakej patek logitech harmony, takze mam dokoupene infra za 10USD

    MUXX: prepnuti na vyrazne zrychly start videa i seeking

    a na ambilight jsem kupoval presne toto

    90 LED Strip Ambibox Lightpack Boblight Backlights for TV or PC or XBMC | eBay
    http://www.ebay.com/...15506558%26pid%3D100011%26prg%3D10500%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D161311442870
    MUXX
    MUXX --- ---
    ja mam raspbmc a sambu. trosku se to seka ale cetl jsem ze prepnuti na nfs to taky o dost zrychli.

    ELPASO: mas nejaky tip na to jak ten ambilight postavit? kde koupit komponenty?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ELPASO: mě openelec přistupuje k úložišti přes NFS a samotného mě nepřekvapilo jak hezky to na rpi funguje. Podpora hdmi-cec je příjemný bonus nemusíš pořizovat další ovladač a grafiky nejen na ion deskách to neumí. A "upgrade" jsem našel jen nějaký přídavný rozhraní za 65USD :(
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MILAZAJICEK: pravda je ta, ze openelec je o neco svyznejsi nez raspbmc... ja kvuli ambilightu a dalsim vecem pouzivam raspbmc. zaroven je nutno podotknout ze je "davat" a "davat". kazdej povazuje za plynule neco jineho...

    jedinou vec, kterou jsem nezkousel je hodit DB nekam externe treba na synology nasko, udajne toto zrychluje pohyb v XBMC nejvic
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: já mám knihovnu asi 8TB a RPi s OpenElec to dává bez přetaktování.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: pouzivam raspbmc, knihova cita cca 1,5TB (filmy a serialy). s rychlim SDeckem a pretaktovanym RPI to je super
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Cau,

    uz delsi dobu koketuju s teorii Paspberry / openelec. Používám na 2core atomu s IONem / openelec, zobrazení list / velkej poster vedle něj. Knihovna je opravdu velká (stovky). Přehrávání z LAN openelec na kartě.

    Jak moc se s tím Raspberry Pi popere?

    Díky
    CHRIST
    CHRIST --- ---
    Mozna mas pravdu. Protože teoreticky step by step si tu hodnotu ulozi uz zpracovanou a čte ji z hodnoty debugu a ne samotného bufferu.
    To by vysvětlovalo proč step by step funguje správně.
    Diky za tip. jak bude čas zkusím.
    BOAR
    BOAR --- ---
    CHRIST: nemas problem v koncich radku ? CL LF ?
    Nový řádek – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%BD_%C5%99%C3%A1dek

    CHRIST
    CHRIST --- ---
    Tak nejsem o nic moudřejší než předtím. Appka z takového echo serveru vrací hodnotu bez problémů. A při step by step debugu taky vse funguje správně. Ale po deployi vrací stále dokola první řádek komunikace. A ne realne odpověďi serveru na poslaný command. V praxi vrací stále to první co putty vrati po navazani spojeni s daemonem. :/
    CHRIST
    CHRIST --- ---
    Zdravím. Pokoušel se tu někdo dělat appku v c# pro WP ?, (mpd klient) na raspim bezi(mpd), Vrací mi nějak haluzně playlist. Nebo zrovna jak se mu zachce. Jestli to teda resit tady. Cistě téma appky pro raspiho sem nenašel
    LUDO
    LUDO --- ---
    MARASAN:
    SPM: je tam LUKS a ext4
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: pokud je to šifrovaný celý něčim ala LUKS, tak je to zase jenom vrstva nad FS. Takže se soubor jenom označí (pokud nepoužíváš filesystem, kterej ty soubory maže celý) a na disku/kartě se přepíše příslušná část (+ o trochu navíc, jelikož ty šifry obvykle bývají blokové, ale to už je pár bajtů...)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    napada mne jeste castejsi zapis kvuli kryptu - smazani souboru je/neni jen oznaceni nepouzivanych bloku/sektoru ?
    LUDO
    LUDO --- ---
    aby som to ale doplnil, zas tolko sa toho nezapisuje. V podstate k zapisu dochadza len ked cronuje update a ked synchronizuje z klienta, vacsinu casu je to len v ramci kB
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam