• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    PARASONIC: Ja mam v B (bez plus pres redukci) Kingstona micro SDHC a spokojenost, ikdyz zatim frci jenom nekolik mesicu....
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PARASONIC: Ma nekdo zkusenosti s micro sd kartou idealni pro Pi B+ ?
    Pripadne jak moc zalezi na rychlosti SD karty?
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: Soper, zatim to zni jak z naky animovany pohadky od pixaru ;oD
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    KAERO: No co sem koukal na vysledne ceny tech navodu ambilightu tak to podomacky ukuchtene neprijde o moc levneji.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: no jasne...
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: Jak kamaradi ten ambilight s pass-through hnanym pres zesilovac? Funguje to vse i pote bez problemu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PARASONIC: B a B+ maji stejny procesor, takze vykon by byt nemel. o problemech se zvukem pres HDMI jsem nikde necetl.

    ELPASO: hm, je pravda ze video jde pres hw dekodovani, takze zbytek procesoru se mozna nudi a tim padem neni problem kontrolovat par ledek. stejne je to super, nekdy to taky zkusim postavit. kupovat se mi to nechce, kdyz vim ze si to dokazu postavit, ale kde na vsechny ty super projekty brat cas a nekrast rodine fakt uz nevim... :(
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: se zvukem neni absolutne zadny problem
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: jojo asi je, ja uz nevim co mi na tom nejelo... ale bylo to neco zasadniho

    KAERO: me pocitove prijde ze vubec, behem prehravani absolutne NE a start videa je imho taky uplne stejnej... a to plati i pro 120fps videa z Gopro3+. pripojene k RPI je to skrz USB a driver v RPI asi analyzuje video a zasila informace jakou cast ledek, kde a jakou barvou rozsvitit
    KAERO: jojo to stopro... hlavne ten update na xbmc 11 (tusim) tomu dost pomohl
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    KAERO: Co sem cet tak od ty novy verze postaveny na novym xbmc tak openelec hodne utek, ale dobre ze ostatni nespi ;)
    1. Predpokladam ze vykonostni rozdil Pi B a Pi B+ je nulovy a rozdil je v konecnem dusledku jen v konektorove vybave ze?
    2. Predpokladam ze se zvukem pres HDMI nejsou narozdil od droidu zadne problemy ze? Jedu pres zesilovac tak se pro jistotu ptam ;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PARASONIC: v posledni dobe raspbmc snizil naskok. openelec mi prijde porad subjektivne rychlejsi, ale raspbmc uz nedela tak propastny rozdil. stejne rychlost na RPi nejvic zabije nevhodny skin :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: to udelal prevelikou ... pred rokem sem to zkoumal v ramci amoku ze zas nevysla nova Apple TV ale kdyz sem videl ty navody tak me presla chut ...
    taky nejsem linux guru a prave proto mi vyhovoval openelec pro PC vse fungovalo jak ma s minimem snahy ...
    predpokladam ze na Raspberry Pi to bude obdobne ...
    jinak co sem koukal tak openelec je opravdu podstatne rychlejsi nez raspbmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    ELPASO: vubec? nejak nechapu jaka data a pres co vlastne RPi posila tomu ambilightu?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: tak to me tesi :)

    hele nevim, asi to bude fungovat i na openelecu... ja nejsem linux guru, takze jsem se stim nechtel moc srat. na openelec mi nejeli dalsi veci, protoze je to oklesteny distro.

    na raspbmc jede vse rovnou, rozbehnuti trva par desitek minut. mam treba nabindovany scripty na vypnuti a zapnuti hyperion ambilight primo na tlacitka na Harmony abych mohl, napr pres den, pohodlne vypnout ambilight

    me hdmi-cec nevyhovuje hrozne malym mnozstvim a komplikovanou konfiguraci v pripade AV receiveru a logitechu. cele jsem to rozchodil, ale pak dosli tlacitka a objednal jsem infra :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: tak teds mi zaridil maly vanoce protoze dotedka sem anbi nasel pouze jako navody udelej si sam a po chvilce studovani sem to zabalil ...
    Mel sem za to ze Ambi funguje i s openelecem ne ?

    jediny co uzivam je klasciky nds pripojeni a jde mi jen o plynulost hdmi-cec je mi burt protoze jedu xbox remote ... musim teda priznat ze prijac se k nemu shanel pekne dlouhou ;oD
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KAERO: s hyperion driverem vubec
    KAERO
    KAERO --- ---
    ELPASO: a jak moc to zatezuje RPi pri prehravani videa?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MILAZAJICEK: jojo taky pouzivam NSF... hdmi-cec nepouzivam, protoze uz mam nejakej patek logitech harmony, takze mam dokoupene infra za 10USD

    MUXX: prepnuti na vyrazne zrychly start videa i seeking

    a na ambilight jsem kupoval presne toto

    90 LED Strip Ambibox Lightpack Boblight Backlights for TV or PC or XBMC | eBay
    http://www.ebay.com/...15506558%26pid%3D100011%26prg%3D10500%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D161311442870
    MUXX
    MUXX --- ---
    ja mam raspbmc a sambu. trosku se to seka ale cetl jsem ze prepnuti na nfs to taky o dost zrychli.

    ELPASO: mas nejaky tip na to jak ten ambilight postavit? kde koupit komponenty?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam