• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: zaonanujeme si v poste at tu nerusime ;)

    Ma nekdo praktickou zkusenost mezi nfs pres win7 vs. smb. Zda tam dojde k rychlostnimu rozdilu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: jeden fractal 6+1 disk mám volnej :) ale jestli už máš 8 4TB disku tak to tam nenacpes
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: diky za potvrzeni funkcnosti ;)
    Otazkou ovsem zustava zda-li to bude skutecne rychlejsi nez SMB a nedopadne to stejne. Primou zkusenost nemas/nekdo nema?

    Desku a radic se mi nechtelo, kdyz uz at je to vsechno oboard a je jistota, druha vec je samozrejme case protoze osmidiskova rozumna je jedine.
    FRACTAL Node 804 | Alza.cz
    http://www.alza.cz/fractal-node-804-d1481124.htm
    K tomu desku s DC zdrojem ty se atomovy delaj seriove max 4xSATA
    takze k tomu radic, nejlevnejsi nevim jake kvality http://www.alza.cz/axago-pces-sh4-d457459.htm

    Nejlevnejsi to nebude :(
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: tenhle sw vyzkousenej mám a funguje. Jen to nepouzivam na filmy ale tahá si z toho data jedna Starsi cnc fréza u zákazníka.

    Desku + řadič jsi nezvažoval? A kolik žerou ty disky? pokud to jede furt vyplatí se méně větších disku.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: narazil sem prave na tohle a lidi si to celkem chvalili
    Networking Software for Windows
    http://www.hanewin.net/nfs-e.htm
    otazkou je do jake miry to ve vysledku bude rychlejsi nez klacka samba ...

    Aktualne nevim ... myslim ze 7 v kompu ...
    hupovat hotovy reseni tak bych kupova 8 dikovy a tam se pod 10k nehnu coz do toho pochopitelne odmitam vrazit ...
    aletrnativou je postavit neco na Atomu, ale 8 Satovejch desek je jak maku a jejich cena odpovida pomalu hotovymu reseni :(
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: W7 má stejně jen klienta. V rámci balíku migrace z Unix systému. Ale server tam jde doinstalovat pohledej na netu. Kolik mas těch disku?
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ahoj,

    co všude čtu a tak je doporučeno NFS oproti SMB. Máte někdo zkušenosti se zprovozněním NFS pod Win7?

    Nemám NAS = disků je v tom kompu prostě moc. Co jsem vygooglil tak nativně umí Win7 Ultimate a Enterprise, ale samozřejmě, že mám Pro ...

    narazil jsem na tohle http://www.hanewin.net/nfs-e.htm

    Otázkou je zda se "nenativní" cestou dostaví vyšší rychlost vůči SMB.

    Díky za jakékoli rad/zkušenosti.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: uz jsem si vzpomel - toto mi poradne na openelecu nefungovalo, tak jsem zkusil raspbmc a tam to jelo... nicmene na konci jsem to stejne opustil a koupil USB infa abych to mohl ovladat naprimo logitechem.

    bylo desne komplikovany na logitechu mapovat nepouzivana tlacitka od receiveru, ktere se pak dal mapovali na funkce RPI skrz CEC - fungovalo to, ale bylo to peklo nastavit a navic ja mel k dispozici jen asi 8 tlacitek coz je malo
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: Taky mam Pi+ ale jedu na stable tak uvidime s dalsi buildem ;)
    Diky
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Presne tak. Priznam se, ze mi to ale obcas blbnulo. Nevim jesli to je kablem nebo necim jinym. Pomohlo pripojit mys do usb. Jako posledni jsem updatnul na posledni nightbuild a od te doby dobry. Mam pi b+.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: A mas to zapojene Pi -> HDMI -> zesilovac -> HDMI -> TV ?
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Me to jede. Tv ovladac ovlada raspbmc, ovladac od zesilovace pouzivam jenom na volume. Dal jsem to nezkoumal.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s CECem skrz passtrough zasilovac? Pi mi reaguje na ovladac od zesilovace bohuzel na ovladac k tv uz si nesahne :(
    Diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    HMLQ: Nenarazil jsem za pul roku intenzivniho pouzivani na 1080p video co by neslo. Vcetne tech extremnich 20gb ripu.

    Stejne tak mi jede ok 720p 120fps video z gopro a 1080p 60fps taktez

    Mam raspbmc pretaktovane na max co dovoli raspbmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    HMLQ: vetsinou ano. nejsem odbornik na formaty videa, ale nektere maji nejake blbe vlastnosti a video co 5 vterin i s openelec skubne. ale z me zkusenosti je to tak mene nez 5% 1080 videi

    a ma smysl specifikovat co za software ti na RPi bezi, ne kazda distribuce je optimalizovana na prehravani videa
    HMLQ
    HMLQ --- ---
    Běží vám videa v 1080p na Raspbmc bez sekání ? Prosím o radu kde co jak nastavit , pokud lze . ( Pi model B )
    Díky
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKVOR: na RPi bezi plnotucny linux, tedy reboot je plny restart operacniho systemu. config.txt zavadi operacni system, a az pote co se nacte jadro, takze staci reboot. ale je pravda, ze treba nektere usb periferie potrebuji fyzicke vypnuti jinak po restartu nefunguji (treba muj televizni dongle), ale tenhle problem byl i s windowsama.
    MUXX
    MUXX --- ---
    mam raspbmc a nedari se mi vygoglit co znamena blikajici barevny ctverec vpravo nahore (ctyrbarevny). rekl bych ze to nejak souvisi s hdmi-cec nesetkal se s tim nekdo?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ELPASO: Ze reboot by mohl byt jen vynulovani vsech registru a skok na nejakou danou adresu, bez reinicializace hw. Spousta obdobne anemickych toustovacu to takhle ma...a konecne ten klic odemyka nejakou hw funkcnost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam