• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    FATTY: pozadavky na napajeni jsou stejne, odber se zvysil minimalne ;)
    Introducing the Raspberry Pi 2 | Hackaday
    http://hackaday.com/2015/02/02/introducing-the-raspberry-pi-2/
    FATTY
    FATTY --- ---
    Me na HTPC taky staci v pohode... Zajimalo by me, jak je to s prikonem, selsky rozum mi rika, ze vyssi vykon musi zrat vice :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Výborně tak to si ještě chvilku počkám a někdo by se mohl zbavovat B :D
    To mě na řízení topení, zabezpečovačku bude stačit bohatě :)
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    Tak by me zajimalo kolik z vas bude uvazovat o upgradu na RPI 2. :-)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    super!!!! tak to se nemuzu dockat na plynulejsi pohyb menu v XBMC/KODI :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Raspberry Pi 2 on sale now at $35 | Raspberry Pi
    http://www.raspberrypi.org/raspberry-pi-2-on-sale/
    MUXX
    MUXX --- ---
    DSL.sk - Raspberry Pi má nový výrazne výkonnejší model, za rovnakú cenu
    http://www.dsl.sk/article.php?article=16620
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    RAINBOF: mam od pul desate zapojene jeste navic originalni napajeni 1200mA do micro usb (krom toho Y kabelu). Zatim se to drzi!!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PALUSHA:
    pokud to dělá pokles napájení tak to neni nic co by nespravil dobře mířenej kondík brutální kapacity.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    MARASAN: Na tom je divne to, ze to zacalo delat az s novymi modemy. Pred tim to x mesicu v jednoduche konfiguraci (torrent, mpd, hifiberry) fungovalo bez problemu. Napadlo me jeste ze by to mohlo byt skrz napajeni? Dlouhou dobu to mam napajene jenom zasuvka - USB Y kabel do USB Pi - USB disk. Micro usb konektor v PI neni puzit. Posledni dobou mi sem tam ten disk vypadne. Je mozny ze by v chvili poklesu napeti nebo vypadku disku zpusobil nejakej network panic?

    Btw odvcera dopoledne mam pi odpojene a funguje vse, takue je to 90 procent PI :(
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    wireshark na spravnym miste muze napovedet. no a mozna to neni pi, ale windows ;-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    napada mne, ze by pi bud floodovalo sit vsim moznym s ruznyma adresama anebo by mohl pi posilat spatny arp pakety a zamotat switch. vykon site pi je na podobny veci dost malej si myslim
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Caute, mam takovy zvlastni problem, treba dokazete poradit. Setkali jste se nekdy s tim, ze by vam Raspberry shazovalo cely internet? Kdyz se to stane, je potreba vypnout a zapnout modem.

    Long story: Internet od UPC. V pondeli prestal fungovat net a trvalo hrozne dlouho, nez se modem dokazal pripojit zpatky. Nu coz, uz mel nejaka ta leta. Volam na UPC, tam pry na zasuvce zadny problem ->vymena modemu. Dostal jsem jakesi Cisco (s wifi a routerem uvnitr), ktere ani nenabehlo, kdyz do jeho routru byly pripojene kabely. Laborovani, vymena kabelu, zkouska nejdrive jednoho zarizeni, pak dalsi, nakonec ve ctvrtek vymena za dalsi modem (ubee - zase s routerem a wifi). Ten uz alespon nabehne, nicmene nejake pady a silene osekany firmware (nejde nastavit port forwarding), takze prepnuto do Bridge modu, zapojen stary router a cely den vse funguje. Pak zase dva pady za sebou, volam na UPC, opet zadny problem. Dalsi termin navstevy technika je az ve ctvrtek, takze zkousim ruzne kombinace. Aktualne jsem vyloucil vse co se dalo a vypada to, ze internet drzi, dokud do nej neni pripojene Pi. Neni to kabelem, zkusil jsem ho pripojit i pres wifi. Muze to spadnout po peti minutach, stejne jako po 12 hodinach, ciste nahodile.

    Uz jsem z toho zoufalej, dokud se nepokazil stary modem, vse fungovalo skvele. Nemate nejaky napad?

    Zapojeni: Zasuvka UPC -> Modem (bridge mode) -> Router
    z Routeru:
    1) 12m kabel ke switchi, na nem jedno Win8 PC a MacBook s OS X
    2) Raspberry PI na poslednim Raspbianu (updatovan na vcerejsi FW) - vyzkouseno ETH i WLAN
    3) Dva mobily pres wifi

    Nemate nekdo nejaky napad? Uz nevim jak dal.... Diky za kazdou radu...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MILAZAJICEK: já jsem neříkal, že to má koupit z regionálního eBaye, ale z konkrétní země ;)
    ____
    btw z jiné finanční kategorie (~80$)
    IoT Arduino Yun
    Arduino Yun - DEV-12053 - SparkFun Electronics
    https://www.sparkfun.com/products/12053
    "Arduino Yun is the combination of a classic Arduino Leonardo (based on the Atmega32U4 processor) with a WiFi system-ona-chip running Linino (a MIPS GNU/Linux based on OpenWRT). "

    má podle vás tohle integrovaný řešení smysl? svoje využití to asi najde, ale úplně nevím, jak je to např. s aktualizací toho OS
    přecejenom je to síťový zařízení a útoky na IoT už proběhly (...i když s OpenWRT by to nemusel být až takový problém)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QWWERTY: na ebay (kterékoliv) musí koukat na zemi odesílatele. Ebay.de neznamená jistotu že to pošlou z německa.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QWWERTY: Moc dik, to sem do teďka fakt netusil. ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISTA1: Obcas se nekdo zbavuje v trzisti, takhle jsem prisel k te sve.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: DPH je od 22 EUR, CLO je od 150 EUR ( [ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek? ] )
    pres celni urad jdou jenom zasilky, ktery jsou mimo EU, tzn. pokud koupis na eBay z UK/DE/FR/..., tak nic takovyho neresis
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PISTA1: o pár korun levnější na aukru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam