• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    PARASONIC: vybral sis neco? koupil, odzkousel, spokojene doporucis? taky bych se k tomu chtel ted nekdy dokopat.
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: ja mam http://lab-team.com/index.php/en/products/ambibox
    co konkretne chces vedet? IMHO je to vsechno stejnej system. dulezity je jestli se to povede pekne nalepit na TV (ja mam na jedne strane konektory z TV a neni tam za co to chytit) a pak kolik mas místa kolem tv - mel jsem ta naplánované kolem cele TV, ale dole se to svetlo odráželo od stolku. takže používám jenom boky a vrchní stranu. jinak žádný problémy a jsem rad ze to mám.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PARASONIC: opravdu nikdo ?
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Servus, historicky sme tu resili ambilight. Jaka je aktualne situace?
    Cilem mise je hotove reseni nikoli udelej si sam.

    Narazil sem na
    1. http://lightberry.eu/
    2. http://lightpack.tv

    Nejake osobni zkusenosti/poznat/doporuceni?
    Diky
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Jelikož mám v plánu Pi2, zůstane mi doma Model B navíc a přemýšlím co s ním... NAS nepotřebuju, to mám Synology, ale napadlo mě nějaké chytré ovládání domácnosti...nejlépe topení, vzhledem k tomu, že plánujeme kotel...neřešili jste někdo něco podobného? vzdálené ovládání hlavic topení, jako je např. http://www.etatherm.cz/?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    KEDRIGERN: teď sem ho nainstaloval, vyzkoušel a 1080p stream bez problémů.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PISTA1: Používáš i youtube plugin? S přehráváním jsem neměl problém, ale doma dost jedeme youtube a tam by mě výkon zajímal.
    MUXX
    MUXX --- ---
    nemáte tip na USB hub který utáhne pi a ještě jeden nebo dva 2,5 disky?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak ryhlejší owncloud se odklada :(

    Potože nedorazila ta karta, zkusil sem nahrát novej openelec a malina zakotvila za telkou, je daleko svižnější než původní B :D
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    KAERO: Resilo se to tu nekolikrat vliv na to ma, kuli tomu pouzivaj s pi vsichni nfs.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nfs je ok, ale maji windows free nfs server?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: sftp je mnohem náročnější než smb
    KAERO
    KAERO --- ---
    PARASONIC: zmena na smb z 20 s na milisekundy je spis problem nekde ve zdrojaku. tak vyssi vykon RPi 2 vuci RPi 1 nema.

    btw. proc samba? ja jedu pres sftp a vsechno na jednicku (a to je pry nfs jeste lepsi)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PARASONIC: Co youtube plugin?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    OpenELEC je orezany XBMC co se tyce naroku, neco jako "Linux s KDE" vs "Linux s LXDE"
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    VLASTIS: OpenELEC je distro xbmc = pustis pi rovnou do xbmc. HDMI CEC samozrejme podporuje. Openelec dela distra jak na pi tak x86 pro me asi nejlepsi uz to delaj x let ;)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    PARASONIC: openelec je "něco jako xbmc distro"? všem je lepší/horší? podporuje hdmi cec ? dobrá odezva práce se síti je výborná zpráva. to byl důvod proč jsem pi1 vrátil. pokud je někde pěkné srovnání openelec vs xbmc distro ps sem s ním. google se se mnou rozumně nebaví..
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Tak mam za sebou prechod na Pi2 konkretne OpenELEC.

    backup jsem pouzil interni mignacni tool kterej ma v sobe distribuce OpenELECu. Tam prislo prekvapeni ze mel backup 1GB.
    Na SD kartu jsem nahodil http://openelec.tv/get-openelec RaspberryPi-2 Builds. za 2 min jsem na TV koukal na novy OpenELEC a obnovil backup. Vse se nastavilo identicky vuci puvodnimu buildu a obnovila se knihovna. Jako by se nic nezmeno. Palec nahoru.

    Co se ovsem zmenilo? RYCHLOST! Jedu pres smb coz bylo na puvodnim Pi opravdu porodem = otevrel celou knihovnu filmu a pockal si 20s nez se vubec zobrazila pak se donacitala a pohyb byl so slow.
    S Pi2 vse reaguje v ramci milisekund. Ted se konecne naplnily moje ocekavani a vse reaguje okamzite na pokyn, otevreni cele knihovny je okamzite.

    Pada vsem doporucuju, stoji to za to! ;)

    Kdyz prijdu na neco negativniho dam vedet jinak za me doporucuju 10 z 10ti ;)
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    SPM: staci zmacknout ctrl + t
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Bude na tom uplne stejne.
    Problem neni s procesorem, problem je ze ten samej cip ovlada usb a ethernet a snadno se zahlti.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    SUCZKER: smb je slow, na provoz OpenElecu tam dostava Pi1 celke naprdel :(
    uvidime jak na tom bude Pi2
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MUXX: díky za optání. Nevím, jestli jsem teda něco nepochopil špatně, ale měl jsem za to, že díky tomu, že nějak u RPi musí všechno na USB obsluhovat přímo procesor přes přerušení a stejně tak s s ethernetovym konektorem, že používat to třeba jako Samba/NFS server docela malinu zatěžuje a nedají se od toho čekat ani žádný rychlosti vhodný pro normální použití - řekněme přenos po ethernetu na ten externí usb disk tak 5-7 MB/s. Nebo jsem něco četl úplně špatně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam