• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FATTY: tak mě to nevadí, kvůli indexaci knihoven mám RPI stejně puštěné furt.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Muze mi nekdo prosim zjistit, jak rychle jede na novem Pi v openelecu Youtube plugin? Na starem Pi je to snad jedina vec, ktera mi dost vadi - spustim plugin, dat hledat, 30-40 sekund neco chrousta, zobrazi stara hledani, nejake vyberu, zase 30-40 sekund prohledava youtube a pak to teprv zacne prehravat video.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PALUSHA: "nenazrane" je stejne jako puvodi model B

    USB muzu doma testnout, ale je na vyrobci a modelu kolik do USB pusti. Osobne mam adapter protoze me sere startovani soubezne s tv, na Pi nedojde k vypnuti na urovni Pi, ale vypne se tim ze TV prestane ladovat do usb proud = vypnes natvrdo (aspon tam mi to delal LG).
    FATTY
    FATTY --- ---
    MILAZAJICEK: To si nastavis v HDMI-CEC, jde to tam vypnout..
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Diky za odpovedi!

    MILAZAJICEK: Jo, tohle Philips dela, zkusim vyzkoumat, jestli se tohle chovani neda vypnout.

    PISTA1: Prave proto se ptam. Lidi rikaji, ze RPi 2 je trosku nenazranejsi nez predchozi model. Mam doma obycejne B a to valilo taky v pohode.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PALUSHA: Když sem zkoušel teď znova zkoušel openelec tak sem to píchnul do telky abych nemusel tahat prodlužku a samsung ji neutáhne, zobrazí se logo openelec a zamrzne. Starý B utáhnul vpoho.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PALUSHA: hele to záleží na telce ale mě vadilo ze si zapnes TV pusti se a za chvíli se přepne na rpi jelikož nabehlo i když nechceš.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Caute, nekdo kdo ma zkusenosti s openELEC, utahne mi RPi2 s openELEC ciste USB port na telce (Philips) nebo musim zapojit klasicky napajeci adapter? Do RPi bude zapojeny akorat ethernet a HDMI kabel, media to bude streamovat z NASu...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    hm.. hladomorna rizena RPBI..
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: ja si udelal zavlazovani - 1 cerpadlo, 7 ventilu, nekolik cidel hladiny, teplomer, destomer a luxomer okolnich podminek. mam to v pythonu a webserver jsem delal pomoci http://webpy.org/ - maji tam pouzitelne tutorialy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    toto vypadá zajímavé
    Flotilla for Raspberry Pi - Friendly Electronics by Pimoroni Ltd — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/pimoroni/flotilla-for-raspberry-pi-making-for-everyone
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Tady píše že max 20 kousků
    How to measure temperature with a Raspberry Pi - West Florida Components
    https://www.westfloridacomponents.com/blog/how-to-measure-temperature-with-a-raspberry-pi/
    SPM
    SPM --- ---
    viděl jsem prodávat nějakej shield na 1wire sběrnici na malinu... ale jak moc a jak přesně funguje jsem nezkoumal
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nejsem si jistej, jestli malina zvladne ten 1wire protokol. Ma hodne pomaly GPIO (kdyztak to muzes povesit na nejaky arduino, to to da s klidem a stoji to par supu)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Když jsme teda u těch teploměrů a maliny.

    Můj plán je takovej.
    Asi 10 - 15 teploměrů ds18b20
    spínání 2 čerpadel.
    kouřový čidla
    ovládání vzduchů kotle servama (i když to možná spáchám jednodušeji přes picaxe)
    nějaký spínače pro rychlou změnu režimů kotle.
    A aby se malina jen tak neflákala tak 2 okruhy zabezpečovačky :D
    Na malině by měl běžet webserver kde by se zobrazovali grafy teplot běhu čerpadel a nastavovaly se teploty.
    Nějaká apka na ovládání z droidu by byl pak super bonus.

    Teď to lepší.
    Sem spíš přes HW, programoval kdysi na škole v pascalu.
    Občas nějaký picaxe a pár skriptů v mikrotiku :)

    Nebojím se vlítnout o toho po hlavě, ale abych se vtom zbytečně nevrtal, tak by nějaký nakopnutí v čem to naprogramovat, případně i nějakej kus funkčního kódu aby člověk viděl jak to má vypadat, by potěšil :)
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: pokud už to bude ovládat script z cronu a prodleva mezi zapnutím/vypnutím bude v řádech minut, tak už tam může dát normální relé a transistor - bude to stát čtvrtinu :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FARFELOO: Dalkove ovladanou prodluzku zaridis timhle
    KSD215AC8 | GM electronic
    http://www.gme.cz/ksd215ac8-p635-026
    plus usb teplomer a skript do cronu na par radek.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Díky za odpovědi, asi máte pravdu, šlo by to snáz... Ale nazval bych to "educational purposes"... Hledám pro malinu využití, ať mi tu nehnije:-)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    FARFELOO: a nestačí třeba halogen na nejakém primitivním termostatu?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    FARFELOO: Taky se chystám přes malinu řídit topení a ladit teplotu v baráku, ale na tohle mě to přijde jak s kanónem na vrabce.
    Na to ti stačí za dvě kilča digi termostat ;)
    Promotion Digital STC 1000 Temperature Controller Thermostat Aquarium Sensor | eBay
    http://www.ebay.com/...ital-STC-1000-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-Sensor-/251828702720
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam