• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO:
    to se obavam ze jsem nenasel.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: mam pocit ze jde koupit licenci i na encoding, v tom hw cipu je oboji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ale tim zas prijdu o ten stream :) chtel bych idealne oboji.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Ale konverze z yuv do mjpeg sezere to ~30% vykonu raspi. A obecne, nevim jestli wgetnutej stream je spravny reseni, asi by bylo lepsi to ukladat treba ffmpegem rovnou z kamery.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ISATAG: moje raspi 1 s kamerou mělo kolem 40°C po cca dvou dnech provozu (divalo se z okna kde se porad neco deje).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ale zobrazit to šlo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Protoze to "neco" (ps3eye) neposila mjpeg stream.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: mam funkční kameru (neco pro playstation, logitech mam objednanej zdal se mi jeho obraz slušnej), stream mi bezi pres mjpeg s takovou blbinkou bych neobtěžoval. Chtěl jsem "jen" to ukládat přímo na tom raspi. abych s tim pak dál mohl pracovat jinde. Wgetem uloženej mjpeg stream mi nejde vůbec přehrávat ani ve VLC. Možná na to jdu špatně :)

    MARASAN: ano webka je webkamera ale webku nepotřebuji.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam dotaz, jak moc se rpi zahriva pri nonstop provozu? Chci ji supnout do skrine se rozvodama internetu pro domaci sit. Je podobna te s pojistkama, ale je tam router zastrcky na ethernet pro jednotlive mistnosti a zasuvky pro napajeni. Neni to na to moc uzavreny prostor?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Kamery od logitechu posilaji docela rozumny mjpeg stream :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: webka je co? webkamera? RPi ma svoji vlastni kameru a ta stoji par susnu ($$$), ktera funguje.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ciste nahodou nejaky akcelerator na kompresi vystupu z webky neni ze. Experimentuju s webkou a rad bych si zaznam ukladal v necem rozumnem. U mpeg podpory (kterou vim ze si je treba koupit) je psano: "This key will enable a single Raspberry Pi to decode MPEG-2 video in hardware."

    co to nove raspi ? zvlada kompresi videa ?
    JOPS
    JOPS --- ---
    PISKVOR: diky, nebyl jsem si jistej, zda jsem debil a nevidim tam neco jako tlacitko power :) diky
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JOPS: Mam za to, ze u RPi takova moznost neexistuje.
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAERO:
    PARASONIC:

    ok, takze nevypinat, pres to se prenesu, ale kdyz uz sem to vypnul, tak jak to mam ozivit krome toho, ze to vytahnu z "220" a zase to tam strcim :)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    JOPS: vypínání tv jsem tu řešil tak před měsícem. úspěšně:)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    JOPS: nevypinat, malina nic nezere (rozumej neco kolem 3W)
    riziko likvidacejepomerne slusne, sam sem si takhle dokonceuzjednou rozes...open elec a musel sem si prenastavovat
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: " jen je pomerne male riziko ze se neco pokazi na sd karte." ... nevim jak to ma Pi2, ale u prvni verze se mi to stavalo az neprijemne casto
    KAERO
    KAERO --- ---
    JOPS: malina se neumi fyzicky vypnout jako pocitac. presneji operacni system na maline se ukonci, ale cipy jsou pote porad napajeny a bezi. pokud malinu vypnes stylem vypnout OS, odpojit z napajeni, je to uplne v poradku. pokud se ti nechce vypinat OS a rovnou to odpojis z napajeni, vicemene se nic nestane, jen je pomerne male riziko ze se neco pokazi na sd karte.
    pokud jsi teda maline vypnul OS, ale nechal si ji v napajeni, tak ti stejne zrala elektrinu :) a tedy muzes ji nechat zapnutou nonstop :)
    ad televize - napriklad moje TV samsung ma nastaveni, jestli ma/nema reagovat na prikazy zapnout a vypnout co jdou pres HDMI.
    JOPS
    JOPS --- ---
    hoj lidi,

    poridil jsem si Raspberry Pi 2 a mam dotaz :) chci, aby mi to slouzilo jako "HTPC". Openelec s Kodi nainstalovano, vsechno v pohode, ovladac od TV jde ani nevim jak, rozchodil jsem i klavesnici pres BT. Vsechny filmy to kupodivu taky poznalo, takze az se v pohode.

    S cim mam problem.

    Nevim jak tu krabicku ozivit :) kdyz chci na neco koukat, tak to vyndam a zandam z napajeni, coz je pro me naprosto barbarsky zpusob. Vypnout to umim (akora me sere, ze se mi vypne i TV, coz o to nestojim)
    Napajeny to mam klasicky ze zasuvky, nevim, zda to chci mit napajene z TV, coz by asi vyresilo problem se zapinanim... ale nerikejte mi, ze to bezi porad, vim, ze to zere nula nula nic, ale nepotrebuju, aby to bezel nonstop...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam