• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: na místo toho který mam jsem to koupil na jiný kus který už fyzicky nemam.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Na ktery misto kteryho?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    prosim zabijte mne. koupil jsem si licenci na jiny rpbi...
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: nevim teda kterou tovarnu, ale RPi v2 to neni, protoze ta tou dobou jeste nebyla :)
    TR1
    TR1 --- ---
    JOPS:
    Vsimni si vedle konektoru pro DISPLAY dvou neosazenych otvoru oramovanych bilou barvou a oznacenou napisem RUN. Pokud tyto dva otvory vyzkratujes provedes reset/zapnuti RPi aniz bys odpojoval napajec. Ja vubec nechapu, proc to neni jiz z vyroby osazene dvojici kontaktu aby si tam clovek mohl snadno pripojit mikrospinac na kousku dratku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: ještě drobnost nepovedlo se mi zjistit na který verzi RPbi to dělaj.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    QWWERTY: To by melo byt v tom mem boxu teda v pohode. Pod moc velkou zatezi to nebude. Zatim s tim nic velkeho neplanuji. Momentalne mi to bude jen tunelovat par portu co mam v praci zablokovane a mozna nejake prilezitostne ftp jako uloziste..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: no to jsem zvedav co to udela s 800x600 jdu si objednat licenci :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: tady je ze decode licence i pro encode (pro h264):
    New video features! MPEG-2 and VC-1 decode, H.264 encode, CEC support | Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/new-video-features/
    a tady to pouzili pro realtime encode:
    Raspberry Pi: We encoded H.264 of video in real time — IT daily blog, news, magazine, technologies
    http://sysmagazine.com/posts/207314/
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Mě se volně ložená malina v racku s permanentní zátěží držela na 61stupních.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ISATAG: osobne mam Pi1 v IP boxu a ma stabilnich 42
    mozna mu pomaha, ze mi zbyly nalepovaci chladice na pameti, tak ma pasivni chlazeni :)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    RAINBOF: Tak to mozna i do te skrinky soupnu. snad se to v uzavrenem prostoru nebude zahrivat vice :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO:
    to se obavam ze jsem nenasel.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: mam pocit ze jde koupit licenci i na encoding, v tom hw cipu je oboji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ale tim zas prijdu o ten stream :) chtel bych idealne oboji.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Ale konverze z yuv do mjpeg sezere to ~30% vykonu raspi. A obecne, nevim jestli wgetnutej stream je spravny reseni, asi by bylo lepsi to ukladat treba ffmpegem rovnou z kamery.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ISATAG: moje raspi 1 s kamerou mělo kolem 40°C po cca dvou dnech provozu (divalo se z okna kde se porad neco deje).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: no ale zobrazit to šlo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Protoze to "neco" (ps3eye) neposila mjpeg stream.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: mam funkční kameru (neco pro playstation, logitech mam objednanej zdal se mi jeho obraz slušnej), stream mi bezi pres mjpeg s takovou blbinkou bych neobtěžoval. Chtěl jsem "jen" to ukládat přímo na tom raspi. abych s tim pak dál mohl pracovat jinde. Wgetem uloženej mjpeg stream mi nejde vůbec přehrávat ani ve VLC. Možná na to jdu špatně :)

    MARASAN: ano webka je webkamera ale webku nepotřebuji.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam dotaz, jak moc se rpi zahriva pri nonstop provozu? Chci ji supnout do skrine se rozvodama internetu pro domaci sit. Je podobna te s pojistkama, ale je tam router zastrcky na ethernet pro jednotlive mistnosti a zasuvky pro napajeni. Neni to na to moc uzavreny prostor?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam