• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ISATAG: Linux pastuje prostředním.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    KRISHNA: Zvyk.

    LUDO: Vyzkousim, diky :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    ISATAG: putty mi pride pod linuxom zbytocne, ale tebou popisovana funkcionalita funguje v ramci celeho systemu pod strednym tlacitkom (kolecko), lavym oznacis, kliknutim kolecka vlozis
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ISATAG: No a proč máš na linuxu putty, když má linux svůj vlastní terminal?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam takovy dotaz ke vzdalenemu pripojeni.
    Kdyz se pripojim z prace Windows7 + Putty, tak funguje to, ze kdyz neco oznacim levym tlacitkem mysi, da se to do copypastu a kdyz v okne s otevrenou session kliknu pravym tak se to tam vlozi. Docela jsem si na to zvykl.

    Kdyz chci ale udelat to same doma na linux + putty, tak to nefunguje. Da se to nejak zprovoznit? Nefunguje mi dokonce ani ctrl+shift+v ani ctrl+shift+insert.

    Vi nekdo co s tim?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: yep, ten malej je čína
    teď jsem to proměřil Mastechem (MY68) a je to ještě horší - na 5V větvi mám jenom 4,2V o_0
    TP1-TP2 ukazujou to stejný ...přes den se musím podívat jestli je zdroj ok :/
    BURAN
    BURAN --- ---

    ahoj, kdybyste se nahodou chteli nekdo zbavit nevyuzite RPi tak bych mel zajem :) kdyztak PM.

    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: ve schematu rpi je na vstupu vratna pojistka a transil, moc neverim ze by to napetove ujizdelo. spis jestli ten voltmetr - nejaka cina? - neni vadny/nekvalitni. nemuzes to premerit nejakym lepsim? (v GME maji rucni multimetry za 250, ne ze by to byla kvalita, ale najit dva voltmetry stejne vadne je hodne mala sance)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: btw vpravo na fotce je na kontaktním poli voltmetr
    sběrnice pole je napájená z 5V větve raspi
    když jsem si s tím začínal hrát, ukazoval 5,3V .... pomalu to klesalo a po týdnu ukazuje jenom 4,8V
    klesalo to, i když v poli kromě voltmetru nic jinýho zapojený není (tzn. žadný velký proudový odběr, který by to usmažil)
    je možný, aby na RasPi odcházel nějaký kondenzátor nebo odpor v napájecí větvi?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PULKA: teď tu mám na stole 20x4 LCD
    zapojení bez problému podle tohohle návodu
    kód je k tomu v pythonu na pár řádků (to že python neumim je věc druhá :D )

    prodávají se i LCD s tlačítkama, ale imho je lepší pořídit každý zvlášť - oddělená funkčnost, lepší modularita, snažší řešení problémů

    PULKA
    PULKA --- ---
    Mám doma už asi tři roky nevyužívane Raspberry Pi (určitě z té první edice) a teď přemýšlíme nad intenetovým rádiem do kuchyně, tak mne napadlo, že by to šlo k tomu možná využít.

    Našla jsem hromadů návodů, ale nemáte někdo něco vyzkoušeného? K čemu by se daly díly, resp. zejména nějaký displey s ovládáním (je mi celkem jedno jestli dotykové nebo tlačítkové) dalo za rozumnou cenu sehnat v čr a fungovalo by to i s mým raspberry? Nebo nezbavujete se někdo něčeho, co už nepotřebujete? Případně link na DX, kde bude něco kompatibilního? Nějak to z toho bohužel neumím vyčíst.

    Usb wifi mám, takže předpokládám, že když dokoupím ten nějaký displej a zapnu reproduktory, tak to pojede, nebo je to naivní náhled? předem díky za odpověď.
    PELDA
    PELDA --- ---
    KAERO: hele já to beru spíš jako technickou zajímavost než co jiného.

    Ale důvodů může být celá řada.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PELDA: fuj, proc tam strkat winy, to fakt nechapu (teda krok mikrosoftu chapu, ale ze to nekoho mimo mikrosoft zajima, to nechapu)
    KAERO
    KAERO --- ---
    MBR: RPi B (teda ne B+ a ne v.2). kolik to sezere ramky nevim, ale pry moonlight dobre fungoval i kdyz byl cely napsany v jave (dnes je jadro v ccku) tak to svedci o nenarocnosti :) soft jen dekoduje video, tak to imho dela GPU, a posila stistknute klavesy a mys, coz zni nenarocne :)
    MBR
    MBR --- ---
    KAERO: jakou mas malinu? 2 nebo jeste tu starou? ja mam nejstarsi verzi A, tak by me zajimalo jestli by to na tom jelo.
    FLAD
    FLAD --- ---
    PELDA: A vida, to mam jeste volno. Uz jsem se zaregistroval, jsem zvedav, co noveho se dozvime...
    PELDA
    PELDA --- ---
    Akce v praze na tema RPI a Windows 10

    Detail akce | GeekCore
    https://www.geekcore.cz/events/5823
    KAERO
    KAERO --- ---
    tak jsem vcera zkusil moonlight - streamovani her z windows PC s nvidia grafikou do maliny. samozrejme nejprv zaseky (nvidia streamovani shazuje remote desktop, takze abych zarizeni sparoval, musel jsem fyzicky dojit k PC, ach jo :) ), ale funguje to fakt rychle. zkusil jsem steam a z neho par her, perfektni. problem je skyrim - z nejakeho duvodu moonlight chape muj lenovo klavesnicovomysoidni ovladac pro malinu jako xboxovy ovladac, a skyrim na to slysi, takze jsem nemohl hru ovladat. u jinych her to ale fungovalo. budu muset k maline pripojit normalni klavesnici a mys, jestli se to zlepsi.

    tak a mam z obyvakove televize steam machine, herni konzoli, multimedialni centrum, jo a taky na ni jde pustit televize :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PISKVOR:
    AXTHEB:

    naprostej souhlas ;) pro moje potreby je nezajmave a radeji budu tlustoch za cenu kompletu, ale zase je dobre ze ma integrovany 4GB rom hned v zakladu, otazkou je jeji rychlost ikdyz tu v tomhle pripade bude brzdit procak a RAM ;)

    Ale jsem rad za kazdy novy pocin, protoze bez nich by se to neposouvalo dale ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam