• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    VZR: anebo tady za 57 kacek (:
    HC-SR04 Ultrasonic Sensor Distance Measuring Module - Free Shipping - DealExtreme
    http://www.dx.com/p/hc-sr04-ultrasonic-sensor-distance-measuring-module-133696
    akorat ty dodaci doby byvaji dlouhe
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    VZR: np, rado se stalo :)
    VZR
    VZR --- ---
    TRUBKYN: einfach genial!
    diky
    VZR
    VZR --- ---
    Zdravim vespolek,
    potreboval bych si zas po case pohrat s arduinem a shanim k tomu ultrazvukovy cidlo, neco jako (http://store.arduino.cc/index.php?main_page=product_info&products_code=SEN136B5B).
    Nevite, kam se v CZ obratit, italove jsou vyprodani.
    Dik
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    AXTHEB: Taky jsem mel s tim mel starost do doby nez jsem narazil na dokumentovany problem s "backpower". Proto preuseni toho napajeciho vodice u datove propojky. (Byl jsem liny shanet HUB, ktery ten problem ma vyresen a taky jsem byl vysranej, kdyz uz jsem maline toho HUBa koupil).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mno, já měl s napájenim z hubu dost odstrašující zážitky. Teď mám jedno RPI na sony nabíjčce a jedno na http://rpishop.cz/raspberry-pi-prislusenstvi/83--sunny-2a-zdroj-pro-raspberry-pi-.html a obojí je úplně v pořádku
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    QWWERTY: Aha, no alespon tak. Me jen napadlo, ze ta ledka muze byt bez predradneho odporu nacnuta.
    Nabijecku jsem zahodil davno - napajim z USB HUBu s poradnym adapterem (dva kabely - zvlast data s prerusenym napajecim vodicem a zvlast napajeni do RPi a ted je to v cajku).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: Ono pro nabíjení vymlácený baterie těch 5V nepotřebuješ a při dobíjení už tam nejsou takový proudy.... Spíš používej napájení z HUBu, ty maj stabilizátory dělaný na co nejpřesnějších 5V a jsou dělaný na větší zátěže (externí HDD apod...)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TALAGE: těch 4,2V bylo odpojený úplně všechno
    bylo to adaptérem - bez zátěže vypadal ok (5,3V), ale když jsem ho připojil zpátky na rasPi, tak na testpointech byly už jenom 3V
    vyměnil jsem ho za stejný, který jsem ale jinak nepoužíval a raspi už správně ukazuje na TP cca 5V :)

    asi ty nabíječky na telefony nejsou dělaný na nonstop provoz :))
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    QWWERTY: A jake napeti mas kdyz odpojis tu ledku podsviceni?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ISATAG: Linux pastuje prostředním.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    KRISHNA: Zvyk.

    LUDO: Vyzkousim, diky :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    ISATAG: putty mi pride pod linuxom zbytocne, ale tebou popisovana funkcionalita funguje v ramci celeho systemu pod strednym tlacitkom (kolecko), lavym oznacis, kliknutim kolecka vlozis
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ISATAG: No a proč máš na linuxu putty, když má linux svůj vlastní terminal?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam takovy dotaz ke vzdalenemu pripojeni.
    Kdyz se pripojim z prace Windows7 + Putty, tak funguje to, ze kdyz neco oznacim levym tlacitkem mysi, da se to do copypastu a kdyz v okne s otevrenou session kliknu pravym tak se to tam vlozi. Docela jsem si na to zvykl.

    Kdyz chci ale udelat to same doma na linux + putty, tak to nefunguje. Da se to nejak zprovoznit? Nefunguje mi dokonce ani ctrl+shift+v ani ctrl+shift+insert.

    Vi nekdo co s tim?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: yep, ten malej je čína
    teď jsem to proměřil Mastechem (MY68) a je to ještě horší - na 5V větvi mám jenom 4,2V o_0
    TP1-TP2 ukazujou to stejný ...přes den se musím podívat jestli je zdroj ok :/
    BURAN
    BURAN --- ---

    ahoj, kdybyste se nahodou chteli nekdo zbavit nevyuzite RPi tak bych mel zajem :) kdyztak PM.

    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: ve schematu rpi je na vstupu vratna pojistka a transil, moc neverim ze by to napetove ujizdelo. spis jestli ten voltmetr - nejaka cina? - neni vadny/nekvalitni. nemuzes to premerit nejakym lepsim? (v GME maji rucni multimetry za 250, ne ze by to byla kvalita, ale najit dva voltmetry stejne vadne je hodne mala sance)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam