• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    FATBOZZ: kismet s konverzi dat pro layer pro vlastni pouziti v (seznam, openstreet, google, whatever) mapach - a jen ciste ze statistickych duvodu. :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PROFOR: V cem mapujes ? Kismet ? K cemu ty data pak slouzi ?
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PROFOR: Jo ted jsem si precetl dotaz poradne :) uff to vedro - tak se setupem jen s kamerou by to melo byt o to vic v pohode, ze ta toho nejspis moc neodebere. Par dni bys s rozumnou powerbankou mohl dat a nejake proudove vykyvy tam nejspis taky nebudou.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MARASAN: Chodivam takhle s malinou po meste mapovat wifi. Pouzivam 32.25Wh (pro 2.1A odber) powerbanku od Adata - v USB mam LTE dongle, GPS dongle, prijimac pro klavesnici a wifi dongle a je k tomu pres gpio napajeny 5" displej, ktery ma propojku do HDMI portu. Kdyz to mam v kapse, tak je displej vypnuy. Vydrzi to cely den a pres noc to musim nechat nabit.
    Pokud budes vybirat powerbanku, tak si dej pozor na to, ze nektere pri zvysenem odber provedou shutdown (svuj, ne maliny - proste se vypnou). To by se ti nemuselo libit.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: No, pak už jde jenom o to, jestli se mu chce bastlit univerzální pole nebo zaplatit 130 kaček za tišťák, kde připájí jenom pár věci a nebude muset používat pouzdro TO220, ale něco menšího s lepším odvodem tepla rovnou do PCBčka.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SPM: kdyz to zavres do krabicky, tak to muze vypadat libovolne, nikdo to neuvidi :)
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: jo, tohle vypadá docela rozumně... já jsem koukal na pool servis pragoboard a pravda, vyleze z toho kompletně zpracovaná deska s popiskama apod. ale nejmíň účtujou 1dm2 a to vyjde na 6 stovek (což bych sice přežil, ale jako nejlíp vynaložený finance mi to taky nepřijde :) ). Díky :)

    KAERO: No, plus ten konektor na GPIO... jako dá, ale když to pak chci zavřít ještě do krabičky, tak by to tam dost zavazelo a vypadalo by to dost bastlovitě :-) U obecnýho tišťáku bude imho zase podobný problém - dostat to na přesný rozměr, aby to šlo zavřít do rozumně vypadající krabičky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SPM: tak k LM78L05 ti staci pridat dva kondiky, na to nepotrebujes vyrobu specialniho DPS, to staci napajet ve vzduchu, nebo aby to jo vypadalo strcit do tech obecnych tistaku.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: Když si to nakreslíš, tak ti tady ti to jeden příjemný pán vyleptá a ani to není tak moc drahý... http://tistaky.cz/
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak, když už se to tu nakouslo, neviděl někdo někde shield na malinu, kterym se dá malina napájet z 12+ V? Představa je taková, že to bude kus desky, co se cvakne na GPIO piny maliny a na které budou svorky na přivedení napájení a na desce bude regulátor, co to srazí na 5V a přivede na 5V pin maliny. Umím to postavit za součástek za pár korun, ale nechat si vyrobit jednu DPS na to to značně prodražuje (a kreslit si svojí a louhovat v chloridu železitym jsem dělal jednou a taky mě to zrovna nebaví :-) ).
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: záleží jakej z ní vyleze proud. Standardní USB má 0,5A, což na malinu úplně nestačí a asi se může stát, že budou PB, co se to budou snažit omezovat. Potencionální problém by mohl být s tím, že u akumulátorů klesá napětí, když začínají být vybité. Na druhou stranu ono stejně v PB jsou lion akumulátory na 3,7V a na těch 5V se to musí konvertovat, takže by to snad ten rozdíl mělo kompenzovat ikdyž napětí akumulátoru začne klesat...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PALUSHA: zrovna tenhle tyden jsem meril svuj prehistoricky model B - bezel jenom ethernet a SD (ted si nejsem uplne jistej, jestli mam kompletne vypnuty GUI nebo nabehlo taky)

    v idle 0,4 A, ve stress testu 0,5 A .... tzn. 10 Ah powerbank by vydrzela ~20h
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    MARASAN: Urcite to jde, jen ti to imho moc dlouho nevydrzi. Zajimal jsem se o pouziti PB misto UPS a nekde sem videl ze typek si vypocital (a ted si budu cucat cisla z prstu, takze to brat s ohledem), ze tusim 15000 mAh mu vydrzi cca na 19 hodin. Kdyz tam budes mit nejakou lightweight distribuci a pobezi jen casosber, mohlo by to neco vydrzet.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Co si myslite o napajeni RPi z power banky (PB)? je to jednoduchy reseni - nepotrebuju resit pripojeni, PB ma rovnou micro usb konektor. Je mozny, ze ne kazda PB RPi utahne? Muj projekt je RPi s pripojenou RPi kamerou, zadny usb zarizeni, zadny ethernety, zadny displeje, nic. Proste časosběr kamerkou na RPi napajenej z PB.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: muzes to pripojit primo. fakt se staci se podivat na ten link, co jsem tu daval. primo o tomhle cidlu je tahle podstranka:
    http://www.astromik.org/raspi/15.htm
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    QNEDLEEQ: Ted budu za uplnyho kretena, ale to musim zapojit dotakovy ty "arduino-like" desky kterou pripojim na GPIO? Ja si kdysi hral s arduinem, ale uz je to moc lahvi vina za mnou.
    AZIM
    AZIM --- ---
    je to sice mimo rpi ale me to rozesmalo ... proste power of linux:

    Chtěl zastřelit pásovce, kulka se odrazila a trefila ho do obličeje – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...582-chtel-zastrelit-pasovce-kulka-se-odrazila-a-trefila-ho-do-obliceje.html
    CYBER
    CYBER --- ---
    VECTOR: Zkus: x11vnc -noxdamage -display :0 -safer -nopw -once -xrandr
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KAERO: a to udelam ve VNC klientu nebo na vnc serveru? muzes mi kdyztak dopomoci jak? diky moc!
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: pod linuxem ti muze bezet vice grafickych rozhrani. obvykle to prvni pustene, ktere je obykle na vystupu na monitor se oznacuje :0, dalsi jsou :1, :2 atd. vypada ze mas spustene dvoji Xka, jedno na :0, tam je kodi. a kdyz spustis vnc server, ty si asi spusti vlastni Xka, asi na :1, a timpadem vidis neco jineho. ty potrebujes nastavit vnc server, aby se napojil na jiz bezici Xka na :0.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ohledne ruzneho bastleni a cidel se mi osvedcila stranka:
    Raspberry Pi
    http://www.astromik.org/raspi/
    jsou tam i dva druhy teplotniho cidla, jednoduse popsane jak zapojit a obvykle je pridany i pythonovsky skript
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam