• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    M0R
    M0R --- ---
    LUDO: takze treba takovej adapter?

    Dell AC adaptér 10W pro Venue 7/8 Pro USB 450-ABPI | CZC.cz
    http://www.czc.cz/dell-ac-adapter-10w-pro-venue-7-8-pro-usb/146710/produkt
    REASON
    REASON --- ---
    problem :D openelec a po pripojeni USB tp-link usb nic :(

    [ 6945.192180] usb 1-1.4: USB disconnect, device number 4
    [ 6956.401266] usb 1-1.4: new high-speed USB device number 5 using dwc_otg
    [ 6956.505741] usb 1-1.4: New USB device found, idVendor=148f, idProduct=7601
    [ 6956.505778] usb 1-1.4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
    [ 6956.505793] usb 1-1.4: Product: 802.11 n WLAN
    [ 6956.505807] usb 1-1.4: Manufacturer: MediaTek
    [ 6956.505822] usb 1-1.4: SerialNumber: 1.0

    Bus 001 Device 005: ID 148f:7601 Ralink Technology, Corp. MT7601U Wireless Adapter

    vedel by niekto ako dalej ? :D
    dakujem
    LUDO
    LUDO --- ---
    VECTOR: podla mna to je zdrojom, malo vykonny. Teraz som skusal moje Rpi a obraz je aj bez karty a bootovania. Ked to zapojim na PC USB tak sa akurat rozsvieti dioda, obcas blika, a obraz nikde.

    RPi 2 ma doporucovany prud zo zdroja az 1.8 A. USB z PC ma specifikacie myslim na 500 mA takze to ti nikdy take neda a obycajne USB nabijacky mavaju tak 1 A. Jedna co sa mi tu vala od Samsungu ma pisane 700 mA.

    Takze to skus este raz a s poriadnym zdrojom.

    Raspberry Pi FAQs - Frequently Asked Questions
    https://www.raspberrypi.org/help/faqs/#power
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    LUDO: dioda sviti, na obe dve karty jsem cerstve nahral NOOBS. pak se teda jedno rasp prestalo napajet, takze ho jdu reklamovat. ale druhe furt nic
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    M0R: mě jo.
    M0R
    M0R --- ---
    ale jinej dotaz - funguje RPi 2 s takovejma tema lacinejma kabelama hdmi-vga za pade?
    M0R
    M0R --- ---
    TR1: tak asi se neda cekat ze za ty penize to bude hrat uplne jako receiver za desitku nebo kolik :)
    TR1
    TR1 --- ---
    PALUSHA:
    HiFiBerry je naprosta parada.

    Je sice pravda, ze uplne jako Denon to nezni, zejmena u nizsich frekvenci ale zas tak veliky prozdil to neni. Sum zmizel uplne, jen mezi pisnickama pri vysoke urovni hlasitosti jsem ve sluchatkach zaregistroval slaboucke lupnuti mezi kazdou pisnickou. Pri hledani priciny toho lupnuti jsem si vsiml, ze RuneAudio nejspis pri prechodu mezi kazdou skladbou na malicky okamzik deaktivuje HiFiBerry (indikovano led diodou).
    LUDO
    LUDO --- ---
    VECTOR: tak sa debilne opytam, na tych SD kartach nieco je (distro)? predtym Rpi isli? kolko mA dava nabijacka? dioda svieti? skus ine karty (mensie)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam asi hodne debilni dotaz, ale:

    mam doma dve Raspb pi 2, nechal jsem je tri tydny lezet v supliku. Kdyz jse se vratil z dovoleny a zkousel je zapnout, ani jedno nefungovalo, pres hdmi nejde zadny obraz, Zkousel jsem klasicky premazat SD karty a ruzne nabijecky, ale furt nic. Vzhledem k tomu, ze jde o dva stroje najednou, zacinam byt paranoidni, ze jsem debil. Mate nekdo radu?

    Strkam dovnitr 128GB SD, nabijecky jsem zkousel klasicke na mobil ze zasuvky a kabel z USB3 portu z pc, HDMI displeje jsem zkousel dva.
    Diky.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FATBOZZ: Kodi je normalni appka, takze oblibenou distribuci, ktera ma kodi v balickach. treba *bian.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Jakou vhodnou distribuci zvolit, abych mohl vyuzivat Kodi, ale jen kdyz ho budu chtit spustit, jinak jen desktop PC. RPI2. Díky,
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MARASAN: asi myslis ebtables...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REASON: bridge wlan na eth neni trivialni zalezitost a zalezi na wlan karte jestli je vubec feasible. resi se na nizsi vrstve nez jedou iptables (coz je zrejmy) a linux na to ma njaky jiny *tables. doporucuji spis njaky síťařský auditko nez RPi klub
    TR1
    TR1 --- ---
    PALUSHA:
    Na prvni bezny poslech je kvalita zvuku proti vystupu pres jacka znat ala zatim se jeste hrabu v konfiguracich tak posloucham spis na 1/2 ucha. To prave porovnavani si necham az na noc, kdy bude vsude tma a ticho, ja si lehnu na zem se sluchatkama a pustim si v klidu Camouflage - Greyscale :)
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    TR1: Covece, to ti nepovim, protoze mam to starsi HifiBerry .. Nicmene vse potrebne by meli mit napsane na strankach v sekci Guides. Pokud uz "konecne hrajes" a nejsou zadne problemy, tak bych asi nic extra nenastavoval. Jak jsi spokojen?
    TR1
    TR1 --- ---
    PALUSHA:
    Konecne hraji pres HiFiBerry. Chtel jsem se zeptat, mam jeste neco povolit v /boot/config.txt krome polozky device_tree_overlay=hifiberry-dacplus?
    REASON
    REASON --- ---
    zdar pani,

    zakupil som si rpi 2 nainstaloval som openelec a rad by som bridgoval wlan0 na eth0 ale akosi sa mi to nepodarilo any napad ?
    TR1
    TR1 --- ---
    GIANT:
    mas pravdu, mezi pisnickama ve sluchatkach to skutecne vic sumi ale bez sluchatek bych to pri beznem poslechu nezaznamenal. Holt je to pocitac za par kc tak od toho nemuzem chtit vystup jako ma accuphase nebo luxman :)

    Zitra se ukaze, zda HiFiBerry byla dobra investice nebo nebyla.

    PS: Sound quality of the Raspberry Pi B+
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Sum tam je
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam