• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Tak je to uplne bez afektu. Ale je to divne. Raspbian jsem tam mel uz drive a vsechno vzdycky slapalo jak melo. Ted jsem udelal novou instalaci nejnovejsi verze a tohle. Pritom postup naprosto totozny..

    Asi budu muset doufat ze se to vyresi pri dist-upgrade az vyjde nova verze nekdy. V podstate me to zatim v nicem neomezuje, jen me rozciluje ze je tam neco spatne :)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Eh, no vidis. Me to pripadalo nejak podezrele easy-going :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ISATAG: Ehm, tak takhle sem to rozhodně nemyslel. "na ty balíky" bylo myšleno
    dpkg -i perl_5.20.2-2_amd64.deb 
    dpkg -i perl-base_5.20.2-2_amd64.deb
    dpkg -i perl-modules_5.20.2-2_all.deb
    dpkg -i debconf_1.5.55ubuntu2_all.deb


    Samo, že ta část za podtržítkem se u tebe bude lišit, tohle je z ubuntu desktopu:)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Tak to neklaplo..

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A jeste skus to dpkg -i na debconf
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Jj, zkousel..

    AXTHEB: Tohle jsem taky zkousel a nefunguje. dpkg -i na konkretni baliky zkousim tedka, to jsem zatim nedelal :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Pokud to nepomůže, tak
    sudo apt-get install --reinstall perl perl-base perl-modules
    případně vlez do /var/cache/apt/archives a tam dej dpkg -i na ty balíky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ISATAG:
    dpkg --configure -a
    si zkoušel?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam dotaz. Koupil jsem si novou SD kartu (8GB), udelal cerstvou instalaci posledni verze Raspbianu a mam nasledujici problem. Update probehne dobre, ale upgrade mi hazi error (viz priloha -je to dost dlouhe). Deje se to i pri instalovani cehokoliv.
    Nepodarilo se mi to vyresit nicim co jsem vygooglil a zkousel jsem prakticky vsechno co jde.. Vubec nevim jak tenhle dependency problem vyresit.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Raspberry Pi2 – Power and Performance Measurement » RasPi.TV
    http://raspi.tv/2015/raspberry-pi2-power-and-performance-measurement
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LUDO: Samotný RPI2 má max. odběr asi 450mA, ale počítá se že bude napájet nějaký periferie.
    LUDO
    LUDO --- ---
    PISTA1: a je to aj u Rpi2? ked svoje Rpi (prva verzia) zapojim do PC alebo USB hubu tak sa to chova rovnako ako popisuje VECTOR, 700 mA nabijacka ju uz plnohodnotne spusti. Pocitam ze u dvojky sa odber podstatne zvysil (dalsie jadra navysse nieco zozeru) rovnako ako vykon, ked doporucuju vstupny prud o 1A vyssi.
    M0R
    M0R --- ---
    jasne no, je to proste mysleny pro lidi co chtej vyuzivat vsechny moznosti
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Samotná malina s monitorem a klávesnící jede vpohodě na 500mA zdroj, její odběr je minimální. Silnější zdroje sou doporučovaný kvuli nenažranejm věcem připojených do USB.
    M0R
    M0R --- ---
    tak to je pekna cena
    M0R
    M0R --- ---
    LUDO: takze treba takovej adapter?

    Dell AC adaptér 10W pro Venue 7/8 Pro USB 450-ABPI | CZC.cz
    http://www.czc.cz/dell-ac-adapter-10w-pro-venue-7-8-pro-usb/146710/produkt
    REASON
    REASON --- ---
    problem :D openelec a po pripojeni USB tp-link usb nic :(

    [ 6945.192180] usb 1-1.4: USB disconnect, device number 4
    [ 6956.401266] usb 1-1.4: new high-speed USB device number 5 using dwc_otg
    [ 6956.505741] usb 1-1.4: New USB device found, idVendor=148f, idProduct=7601
    [ 6956.505778] usb 1-1.4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
    [ 6956.505793] usb 1-1.4: Product: 802.11 n WLAN
    [ 6956.505807] usb 1-1.4: Manufacturer: MediaTek
    [ 6956.505822] usb 1-1.4: SerialNumber: 1.0

    Bus 001 Device 005: ID 148f:7601 Ralink Technology, Corp. MT7601U Wireless Adapter

    vedel by niekto ako dalej ? :D
    dakujem
    LUDO
    LUDO --- ---
    VECTOR: podla mna to je zdrojom, malo vykonny. Teraz som skusal moje Rpi a obraz je aj bez karty a bootovania. Ked to zapojim na PC USB tak sa akurat rozsvieti dioda, obcas blika, a obraz nikde.

    RPi 2 ma doporucovany prud zo zdroja az 1.8 A. USB z PC ma specifikacie myslim na 500 mA takze to ti nikdy take neda a obycajne USB nabijacky mavaju tak 1 A. Jedna co sa mi tu vala od Samsungu ma pisane 700 mA.

    Takze to skus este raz a s poriadnym zdrojom.

    Raspberry Pi FAQs - Frequently Asked Questions
    https://www.raspberrypi.org/help/faqs/#power
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    LUDO: dioda sviti, na obe dve karty jsem cerstve nahral NOOBS. pak se teda jedno rasp prestalo napajet, takze ho jdu reklamovat. ale druhe furt nic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam