• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NINE_OF_NINE: zrovna tenhle tyden jsem koukal na tohle - krasnej alu case, LCD, tlacitka, IR
    http://www.dx.com/p/400578
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: Prej jo...
    Windows IoT - Use SSH to connect to a Windows IoT Core device.
    http://ms-iot.github.io/content/en-US/win10/samples/SSH.htm

    ale zklamal mě druhej komp, nebylo tam nic nainstalovaný, tak to snad rozchodím příští týden, abych mohl aspoň překompilovat to pseudo ISO do finálního stavu použitelnýho na SD kartě...
    SPM
    SPM --- ---
    NINE_OF_NINE: Vzít do ruky OpenSCAD a 3D tiskárnu? :-)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Chtel jsem zkusit rodicum postavit "wifi radio" zakladem by mela byt:
    malina
    https://www.dx.com/p/297384
    https://www.dx.com/p/48166

    Kde ale sehnat nejaky hezky case?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Byla tam nějaká kompaktni sada pasti, co si tak pamatuju; ale nakonec se mi to vždycky nějak povedlo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: já to zkoušel a nejelo mi to. Zkusim a uvidíme...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: OpenSSH, normální. Nebo teda v XP, Vista ch, 7 i 8 jsem ho provozoval, via cygrunsrv I jako službu - v 10 už to zas nejede?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: no server určitě ne
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KAERO: Je už od XP via Cygwin, ne?
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: he? chces rict ze na windows 10 je ssh?
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: tak ještě tam dáš víc vytěžující systém, aby se ty CPU na malině neflákali a ty aplikace místo v normálnim jazyku budeš psát v .NET paskvilu a ládovat je přes PS :-D

    THOMASMORTA: Nejjednodušší hardwarové řešení je koupit i druhou malinu :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: To tak úplně není to, co bych chtěl - samozřejmě, že z RasPi není problém programovat lego pomocí různých programovacích jazyků: Buď mohu využít nějakou variantu ve stylu BrickPi, kde kostku ovládám přímo pomocí RasPi, nebo mohu zkusit programovat kostku pomocí upraveného kernelu. V tom případě preferuji EV3DEV, které funguje jako dualboot a nemusím nijak zasahovat do samotné kostky, jen do ní vložím SD kartu.
    Jenže jde o to, že bych rád používal i ten klasický grafický programovací jazyk založený na LabView, který je oficiálním programovacím prostředím - prostě proto, že se mi libí. Jinak když klasický textový programovací jazyk, tak preferuji Python... A těším se, jak si s BrickPi vyzkouším Scratch. Koukal jsem, že v MagPi zveřejňovali nějaké zdrojové kódy pro robota z lega právě ve scratchi, tak jsem na to zvědavý (ano, mám úchylku na dětské programovací jazyky - zejména pokud se v nich dají psát složitější věci):-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: vážně je jednodužší vypnout debian, vytáhnout SD kartu, zasunout SD kartu, nastartovat Widle.. ale jelikož na nich asi stejně nic nepujde bez dospělýho kompu s VS2015, tak je používat asi nebudeš.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: nešlo by to nějak jednoduše vyřešit hardwarově, že bych je měl obě dvě připojené a jen bych nějak jednoduše přepínal, ze které se má bootovat?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: dualboot na Raspi nehledej a kup si druhou uSD kartu... a hlavně si je popiš, abys věděl, co budeš bootovat.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    AXTHEB: zatím mám základní EV3 ze sady 31313 a tento týden by ke mně měla dorazit BrickPi. Nedávno jsem narazil ultralevného Edisona, který sice nemá takové možnosti jako výše zmíněné, ale je zase ultralevný a také toho umí dost.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THOMASMORTA: Kterou briketu mas?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Pokud by to dokázalo rozjet na RasPi program pro programování lego mindstorms, tak by mi to stálo za vytvoření dualbootu už jenom kvůli tomu, abych si mohl vytvořit snadno přensoné zařízení, které dokáže programovat všechny různé roboty z lega. (A bohužel mi největší problém dělá oficiální software k oficiální inteligentní kostce přímo od lega)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: No, trochu jsem se s tím už s*al.. a vypadá to, že aspoň SSHčko mi bude fungovat, ale nevím, jestli to naběhne bez monitoru =D

    a co se týče psaní kódu na raspi -> všechno se musí dělat z velkýho železa a pak posílat přes PowerShell do raspi s hlasitým TA-DÁÁÁÁÁÁÁ
    celkově začínám přemýšlet, jaká je přidaná hodnota Woken, no asi jenom větší botnet o hluché a slepé zařízení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam