• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: No, nejlepsi, co muzes udelat to asi fakt nastavit znovu a pak si nahodit nejaky doplnek na backup - v OSMC jsem takovy jeden nasel, ale nejak uplne nefungoval tak jak mel? Druha a nejjistejsi moznost je proste klasika - z karty pouze bootovat a rw system mit na usbcku .. Popravde, ja tam nepotrebuji nic nez filmy a serialu z NASu + obcasny streaming z netu (proto Genesis) + zdroje ceskych titulky pro manzelku. Tudiz pro me cista instalace neni tak problemova, jak kdybych mel 1000 addonu - ale i tak me to vzdycky nastve, protoze i s timhle minimeme je to minimalne na hodinu. Kdyz mi kompletne fungoval openELEC, tak jsem si udelal hned image karty, abych to kdyztak bezproblemove restornul kdyby se neco stalo ... a ejhle - ten restore proste nefunguje, nechapu proc ... fuck it ...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: ja mam zalohy a nastavovat to cele znovu be me asi dost krklo
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: nene mam to uplne ciste (popravde ani nebylo z echo migrovat, protoze byla karta ponicena).
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: zkousel jsi manualni migraci addonu?
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Vidim, ze tu furt vali OSMC :) Takze jen kratka recenze - po nedavnych potizich s openELEC (hafo korupce SD karty, nefunkcnost Genesis ani zadneho poradneho custom buildu) jsem prelezl na OSMC a jsem NADSENEJ. Minimalne o rad rychlejsi, prijemnejsi navigace (to bude ale vec skinu - mam tam default OSMC a trochu upravenej layout menu podle sebe).

    Long story short - pokud vas stve openELEC, vyzkousejte OSMC :)
    NEMRTVY
    NEMRTVY --- ---
    ZUZU: ja mam ten isty setup OSMC + rasp2. ako sa vola ten plugin?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ZUZU: s openelecem to nedela. taky rpi2. v 5.95.5
    ale rano se krabicka tvarila mrtve takze je nepatrna sance ze jsem usmazil microsd. takze pokud je to pravda se nebranim tomu ze tam dam osmc
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: tak jsem si asi koledoval. :) používáte tu někdo osmc na rbpi2? mám tam plugin na přerávání ivysílání čt. a ten mi vždy tak po desetim inutách spadne/vytuhne tak, že je nutno stroj hw restartovat. můžete to někdo zkusit taky?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Kdo jedete na Raspi v pythonu -> https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
    + je tam návod na Cython (python konverze do C)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: tak aspon trosku zabavy na dlouhe zimny vecery. hodne si slibuji od toho ze jsem koupil ovladac od weteku a v uplne nejhorsim pripade pocitam s tim ze ten wetek openelec build budu muset vykuchat (aspon o konfiguraky tlacitek). jde o to zda mi staci cidlo, dupont konektor aby ostruzina byla schopna prijimat signal. jak ho zpracuje je uz zalezitost tech dlouhych zimnych veceru
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: openelec je stavenej spis na hid mce ovladace ktery ho umi mimochodem i vzbudit/zapnout
    KAERO
    KAERO --- ---
    LEXXA: fakt staci vhodne cidlo zapojit, viz hromada navodu kdyz das do googlu "raspberry infrared". spis si nejsem jisty jestli je jednoduche to zprovoznit pod openelecem.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: zda se ze ano. tak snad v gme budou mit otevreno az tam dorazim :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SUK: a ted neco pro lidi co chodili na obycejni gymnazium :)
    lze predpokladat, ze si toto koupim, kabelem (pajku jsem drzel jednou v zivote) pripojim k GPIO a bude mi fungovat IR ovladac (konkretne wetek play enigma)?
    SUK
    SUK --- ---
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    nevite kde v CR (jinak receno dodani do tydne) sehant IR cidlo pro RPi2 ktere by bylo (bez vetsiho voseru) kompatibilni s OpenElecem? USB nebo GPIO je mi vcelku jedno
    GIANT
    GIANT --- ---
    je dobrej napad zakazovat journaling v raspbianu abych nehobloval kartu? co ocekavat pri padech? koukam, ze nazory se na netu ruznej
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    používám osmc a funguje to naprosto bezvadně
    FATTY
    FATTY --- ---
    PALUSHA: zdroje na titulky jsou zalezitost Kodi, nevidel bych duvod proc by na osmc nemely jit..
    FATTY
    FATTY --- ---
    PALUSHA: jak to chapu ja je, ze se pri kazdem startu rozbali z img, ktery je defaultne read-only..? /storage, /var/media apod. uz si pak muzes jet z pripojeneho disku / flesky... pouzivam OE asi rok, dva (?) nejdriv na Rpi, pak na Rpi2, jedu jen stable verze a kartu mi to neznicilo ani nepamatuju.. na Rpi2 urcite ne a nepamatuju si ani na Rpi, ale zas mam blbou pamet :)
    http://s7.postimg.org/qatwbw8kr/Snap2.png
    KAERO
    KAERO --- ---
    MUXX: pro deti? super! dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam