• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    GIANT
    GIANT --- ---
    je dobrej napad zakazovat journaling v raspbianu abych nehobloval kartu? co ocekavat pri padech? koukam, ze nazory se na netu ruznej
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    používám osmc a funguje to naprosto bezvadně
    FATTY
    FATTY --- ---
    PALUSHA: zdroje na titulky jsou zalezitost Kodi, nevidel bych duvod proc by na osmc nemely jit..
    FATTY
    FATTY --- ---
    PALUSHA: jak to chapu ja je, ze se pri kazdem startu rozbali z img, ktery je defaultne read-only..? /storage, /var/media apod. uz si pak muzes jet z pripojeneho disku / flesky... pouzivam OE asi rok, dva (?) nejdriv na Rpi, pak na Rpi2, jedu jen stable verze a kartu mi to neznicilo ani nepamatuju.. na Rpi2 urcite ne a nepamatuju si ani na Rpi, ale zas mam blbou pamet :)
    http://s7.postimg.org/qatwbw8kr/Snap2.png
    KAERO
    KAERO --- ---
    MUXX: pro deti? super! dik
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    já bych openelec zatim neměnil. Ale chápu OSMC tak že je tam tah na bezpečnost. takže žádnej rootshell by-default, žádný FTP kterým můžeš mazat z root filesystému. Pokud tohle dokáže zaručit i doplňkům (na openelec ja každý rootem) je to mohutný krok vpřed.
    MUXX
    MUXX --- ---
    PALUSHA: mam chut taky na zmenu. me zacala v poslednim buildu openelec leakovat memory u ambilight, takze se mi po nekolika hodinach behu sekne.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    FATTY: Ja ti nevim ale ze zakladu urcite openELEC read-only neni. Vlastne jsem na openELEC posledni dobu dost nasr-stvanej, protoze mi behem dvou tydnu trikrat kleklo kvuli SD card corruption a prestaly mi tam fungovat takovy zakladni veci jako Genesis apod. Takze OSMC chci zkusit, jen doufam, ze se tam daj dat nejaky cesky zdroje na titulky (edna, titulky.com apod.)
    MUXX
    MUXX --- ---
    dneska na packt books zase kniha o rpi. nevim kolik z vas ji ale vyuzije :)

    Raspberry Pi Projects for Kids
    Free Learning | PACKT Books
    https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
    KAERO
    KAERO --- ---
    NINE_OF_NINE: to je fakt divne srovnani. pise: "Unlike OpenELEC, OSMC can be extended further with Apps. At this point only, SSH, FTP, TVHeadend, and Samba are available". Jenze ssh, ftp, tvheadend a samba je i v openelec. A presto vyhral osmc. Vlastne kdybych neznal openelec, myslel bych si podle recenze ze to je jediny rozdil. pricemz idea osmc asi je ze tam ma clovek plny debian, narozdil od vykuchaneho openelec.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    KAERO:
    OpenELEC vs OSMC for Raspberry Pi 2 Media Center
    http://www.htpcbeginner.com/openelec-vs-osmc-raspberry-pi/

    Nicmene OSMC jsem zatim nezkousel, ale mam to v planu ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JOPS: to taky nevim proto se ptám.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FATTY: tak to sorry. kazdopadne to muzu nekdy zkusit a dat vedet.
    FATTY
    FATTY --- ---
    MARASAN: neni (?), teda nevim jak jsi k tomu dosel, openelec se vyvija dal, pokud vim tak je to stale jedine read-only distro? (osobne pouzivam prave proto, absolutni minimum zapisu na SD kartu..)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: osmc je nastupce openelecu, mam dojem. neco jako je kodi pro xbmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: nevim co s tim, ale zajimalo by me rychlostni srovnani s openelec. lepsi/horsi?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Zdar, nainstaloval jsem si na RPi2 OSMC a jede to velice pekne, sem z toho prijemne nadsenej, hlavne z rozdilu RPi1 vs RPi2, uplne jina liga.
    No ale predtim sem jel custom Raspbian s XBMC a ted mam primo OSMC distro a nedari se mi pridat muziku do collection. Resp. muziku pridam, ale nezobrazuje se mi vubec zadna. Jede mi treba "Top 100 Albums" anebo se mi i zobrazuji artists, ale primo v Music/albums mam prazdno. Nevite, co s tim? Dik.
    JOPS
    JOPS --- ---
    RAINBOF: myslis neco jako tohle ? :) [ JOPS @ Raspberry Pi - miniaturní počítač za 35$ ]

    nevim, zda to je ten samej pripad akorat s jinejma konektorama...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    zvažuju koupit zvukovku pro xbmc, máte to někdo ?
    I2S HiFi DAC ES9023 Expansion Board Decode Board Encoder for Raspberry Pi B | eBay
    http://www.ebay.com/...coder-for-Raspberry-pi-B-/171725233963?hash=item27fb9f1f2b:g:LnMAAOSwBahVCoYt
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: No, procesor v patici sice je, ale měnit to nebudu, protože
    1)bych si tím pravděpodobně rozházel komplet časování,
    2) procesor může mít trochu jinou instrukční sadu, takže bych byl nahranej
    3) tohle je průmyslový procesor dělaný na třísměnný provoz po dobu aspoň 20 let.

    A jelikož tam raspi ani nepáchne, mohli bysme jí přesunout třeba sem ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam