• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: na GPIO je 3,3V, pokud ta karta/přijímač běžel na víc, tak se to malině nebude moc líbit, když jí to přivedeš na GPIO (ikdyž by to jinak bylo správný zapojení)... přehodit + a - by taky nemuselo udělat zrovna nejlíp, takže možná jedině na té kartě zkusit najít, co na kterém pinu jacka bylo co.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: no mne se povedlo tak trochu usmazit jedno cidlo :) nejlepsi by bylo zjistit co tam mas za diodu. popripade se na to vykaslat a koupit si cidlo za dvacku v gme
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: ja muzu piny zkusit vselijak mozne, ale nerad bych neco poskodil - nejspis cidlo, mozna i desku. Je tam myslim 3.6V anebo 5V, hrozi nekde problem, pokud budu ve spravnych pinech na desce jen prehazovat ty tri piny z cidla?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: neni to 100% ale jako odpichnout by ses mohl z tohodle
    Raspberry Pi lirc_rpi - (IR Remote control) GPIO Lirc driver and homebrew receiver HOWTO
    http://aron.ws/projects/lirc_rpi/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam starej dalkovej ovladac od AverMedia TV karty do PCI a je k tomu IR cidlo, ktery se pripojuje stereo-jackem do karty. Rad bych to zkusil rozjet na RPi, ale nemam tuseni, jak zapojit piny z jacka do GPIO portu. Mela by tam byt zem, napajeni a data, aspon tak je to na prodavanych cidlech. Jak mam predratovat toho jacka, netusite? Nebo jak bezpecne otestovat mozny kombinace?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ja mam na RPi Gentoo, halt i reboot (jen tak, bez parametru) fungujou presne jak maji, opakovane a spravne, testovano na nekolika desitkach kusu.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    JOPS: To bude spis na LExxu, ja problem nemel ;)
    JOPS
    JOPS --- ---
    NINE_OF_NINE: tipuju vadna SD karta
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: halt -h je gracefully shurdown. resp pouzivam to na linuxu roky tak nejak ze zvyku.
    v osmc menu poweroff mi ale dela totez. vypne ostruzinu a uz nenabootuje
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: openelec jsem vypinal bezne shutdown now a nic :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: osmc ma v sobe menu s poweroff. halt -h je co? help?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: jo a takova divna vec
    pokud v kodi popr pres ssh dam halt -h
    tak ostruzina uz nenabootuje a musim preplacnout cely image a obnovit ze zaloh.
    neprisel na to proc a jak se toho zbavit
    reboot a vytazeni ze zasuvky to prezije v pohode
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NINE_OF_NINE: hele docela v pohode. jen to chce trosku premyslet.
    udelal jsem backup pomoci pluginu.
    nainstaloval jsem cisty osmc a nastavil jsem ty nejzakladnejsi kraviny.
    osmc skin mi nevyhovoval takze jsem zapnul zpet confluence.
    pak jsem nainstaloval mc a rucne jsem obnovoval addony.
    pridal jsem datasource a nechal jsem aby se znovu nacetla knihovna (pisouo ze export import knohovny je mozny ale za tech pet a pul veci mi to nestalo) a hotovo.
    nemuzu si vynachvalit plnohodnotny debian pod tim.
    sice ted bojuji s tim ze mi nejde zprovoznit racoon ale to je moje soukroma demence a nema nic spolecneho s osmc nebo openelecem
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: Jak si s migraci dopadl? Prave me laka prejit z Openelec na OSMC.
    HOCH2
    HOCH2 --- ---
    Ahoj, jsem novy majitel maliny. Poridil jsem si ji hlavne kvuli treninku Unix/Linux a SQLka.
    To vse je v pohode ale mam jiny problem, s kterym bych potreboval poradit, popr. nasmerovat, kde bych mohl najit vice nebo kde mi mi nekdo pomohl.
    Koupil jsem si 3.2 display, dotykovy s tremi tlacitky. Stahnul jsem si distribuci raspbianu i s ovladaci pro tenhle display.
    Bohuzel ma maly rozliseni 320x240 a tak z X vidim jenom kousek leveho horniho rohu.
    Kdyz k tomu do HDMI zapojim kabel, tak tam se objevuje terminal pri zapnuti nez nabehnou Xka.
    Dalo by se nekde nejak nastavit, ze do toho malyho displaye pujde vzdy terminal v meritku aby nebyli nikde zadne skryte znaky.
    A zbytek by jel vystupem pres HDMI?
    Predem diky za info, nazory nebo doporuceni.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    MILAZAJICEK chce urcite neco jako http://www.amazon.co.uk/PCSL-Brand-Raspberry-Computers-Manufactured/dp/B008Y4OE60 jen s tim rozdilem aby se do 1U veslo rpi radove vic
    Osobne bych asi koupil nejakou rackovou policku (http://www.rackmountmart.com/html/sPt.htm) a na ne rpi srouboval
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUCZKER: To jsem kdysi viděl ale rád bych něco pokorčilejšího :) Tak se holt pustíme do vlastního vývoje.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MILAZAJICEK: Tohle jsi asi cetl: http://www.root.cz/clanky/vyzkouseli-jsme-housing-pro-raspberry-pi-zdarma/ a jsou tam nejaky fotky. Zkus jim napsat, treba budou tak hodny a poslou ti nejaky vykresy.

    Jinak se obavam, ze to je tak okrajovej segment pouziti, ze na to nejakej ready made rack nesezenes. Jestli nahodou jo, tak se pochlub.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Napadlo nas ze si u nas ve freenetu udelame rpi housing ale potreboval bych nekde najit nejaky rackmount drzak pro X raspberry vyrabi to nekdo nebo budem muset vyrobit neco sami?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam