• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: jo a takova divna vec
    pokud v kodi popr pres ssh dam halt -h
    tak ostruzina uz nenabootuje a musim preplacnout cely image a obnovit ze zaloh.
    neprisel na to proc a jak se toho zbavit
    reboot a vytazeni ze zasuvky to prezije v pohode
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NINE_OF_NINE: hele docela v pohode. jen to chce trosku premyslet.
    udelal jsem backup pomoci pluginu.
    nainstaloval jsem cisty osmc a nastavil jsem ty nejzakladnejsi kraviny.
    osmc skin mi nevyhovoval takze jsem zapnul zpet confluence.
    pak jsem nainstaloval mc a rucne jsem obnovoval addony.
    pridal jsem datasource a nechal jsem aby se znovu nacetla knihovna (pisouo ze export import knohovny je mozny ale za tech pet a pul veci mi to nestalo) a hotovo.
    nemuzu si vynachvalit plnohodnotny debian pod tim.
    sice ted bojuji s tim ze mi nejde zprovoznit racoon ale to je moje soukroma demence a nema nic spolecneho s osmc nebo openelecem
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: Jak si s migraci dopadl? Prave me laka prejit z Openelec na OSMC.
    HOCH2
    HOCH2 --- ---
    Ahoj, jsem novy majitel maliny. Poridil jsem si ji hlavne kvuli treninku Unix/Linux a SQLka.
    To vse je v pohode ale mam jiny problem, s kterym bych potreboval poradit, popr. nasmerovat, kde bych mohl najit vice nebo kde mi mi nekdo pomohl.
    Koupil jsem si 3.2 display, dotykovy s tremi tlacitky. Stahnul jsem si distribuci raspbianu i s ovladaci pro tenhle display.
    Bohuzel ma maly rozliseni 320x240 a tak z X vidim jenom kousek leveho horniho rohu.
    Kdyz k tomu do HDMI zapojim kabel, tak tam se objevuje terminal pri zapnuti nez nabehnou Xka.
    Dalo by se nekde nejak nastavit, ze do toho malyho displaye pujde vzdy terminal v meritku aby nebyli nikde zadne skryte znaky.
    A zbytek by jel vystupem pres HDMI?
    Predem diky za info, nazory nebo doporuceni.
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    MILAZAJICEK chce urcite neco jako http://www.amazon.co.uk/PCSL-Brand-Raspberry-Computers-Manufactured/dp/B008Y4OE60 jen s tim rozdilem aby se do 1U veslo rpi radove vic
    Osobne bych asi koupil nejakou rackovou policku (http://www.rackmountmart.com/html/sPt.htm) a na ne rpi srouboval
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SUCZKER: To jsem kdysi viděl ale rád bych něco pokorčilejšího :) Tak se holt pustíme do vlastního vývoje.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MILAZAJICEK: Tohle jsi asi cetl: http://www.root.cz/clanky/vyzkouseli-jsme-housing-pro-raspberry-pi-zdarma/ a jsou tam nejaky fotky. Zkus jim napsat, treba budou tak hodny a poslou ti nejaky vykresy.

    Jinak se obavam, ze to je tak okrajovej segment pouziti, ze na to nejakej ready made rack nesezenes. Jestli nahodou jo, tak se pochlub.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Napadlo nas ze si u nas ve freenetu udelame rpi housing ale potreboval bych nekde najit nejaky rackmount drzak pro X raspberry vyrabi to nekdo nebo budem muset vyrobit neco sami?
    KAERO
    KAERO --- ---
    SOMRAK: moonlight je opensource implementace streamovaciho protokolu co pouziva nvidia mezi svyma grafikama a zarizenima. jak, cim a zda vubec streamuje ati karta a jestli ma ati vubec nejakou napodobu netusim.
    SOMRAK
    SOMRAK --- ---
    KAERO: existuje nějakej Moonlight i pro ATI? Nemůžu se dopátrat odpovědi. dík.
    SUK
    SUK --- ---
    Zdar. Dva dotazy :)
    Mam kamerku k RPi - da se k tomu nekde poridit rybi oko? Objednaval jsem zaroven s tim tohle: http://www.ebay.com/itm/262083438723

    Jenze to neni, i kdyz mi to tak z nazvu pripadalo, delany pro tu ofiko kamerku...

    Druhej dotaz - cim vyresit streamovani videa a zvuku (usb zvukovka), aby to bylo nejak syncly? Umim jen samotny video a jen samotny zvuk. Lepsi by bylo oboje :) Chci tim pak nekdy v budoucnu odstreamovat konzert :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Ja pres tenhle plugin sledoval rugby a jel v pohode. Takze v nem problem nevidim.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: parada! jdem si hrat
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: Pokud jsem to dobre pochopil (moc jsem po tom nepatral), tak by melo byt tak jak pises. OSMC je byval Raspbmc.

    Zatimco openELEC je out-of-box ciste jen KODI, OSMC je potom kompletni raspbian s nastavbou KODI. Nevidim tedy duvod, proc by to nemelo fungovat. Vzhledem k tomu ze treba Genesis je addon pro Kodi a do OSMC jsem to nainstaloval naprosto bez potizi, pevne verim tomu, ze tam bude fungovat cokoli pro kodi.

    EDIT: Pripichl jsem se ted domu na filesystem OSMC a primo v /home/osmc je profilova slozka .kodi s beznou strukturou /addons, /media, /userdata etc, coz myslim mluvi za vse.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: na openelecu je to o dost jednodussi.
    co se addonu a nastaveni tyce tyce tak staci mit zalohu (ted jedu z hlavy)
    /storage/.kodi/addons
    /storage/.kodi/userdata

    tam jsou (v userdata) i nastaveni systemu takze v okamziku kdyz na cistem openelecu mas ssh tak muze obnovovat (jen pres systemctl musis sundat kodi.service).
    pokud osmc je jen dalsi backend pro kodi (coz hadam ze je) tak hodne teoreticky by migrace mela probehnout apson trosku bezbolestne.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: No, nejlepsi, co muzes udelat to asi fakt nastavit znovu a pak si nahodit nejaky doplnek na backup - v OSMC jsem takovy jeden nasel, ale nejak uplne nefungoval tak jak mel? Druha a nejjistejsi moznost je proste klasika - z karty pouze bootovat a rw system mit na usbcku .. Popravde, ja tam nepotrebuji nic nez filmy a serialu z NASu + obcasny streaming z netu (proto Genesis) + zdroje ceskych titulky pro manzelku. Tudiz pro me cista instalace neni tak problemova, jak kdybych mel 1000 addonu - ale i tak me to vzdycky nastve, protoze i s timhle minimeme je to minimalne na hodinu. Kdyz mi kompletne fungoval openELEC, tak jsem si udelal hned image karty, abych to kdyztak bezproblemove restornul kdyby se neco stalo ... a ejhle - ten restore proste nefunguje, nechapu proc ... fuck it ...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: ja mam zalohy a nastavovat to cele znovu be me asi dost krklo
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: nene mam to uplne ciste (popravde ani nebylo z echo migrovat, protoze byla karta ponicena).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam