• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: tak jasně, je to tak nějak pointa crowdfundingu a koupil jsem takhle třeba i http://domino.io/ a do tohohle asi půjdu taky, protože to vypadá fakt lákavě :)
    ale u toho raspi mě to tehdy opravdu naštvalo, protože co jsem zkoušel u známýho, tak ten rozdíl 512 a 256 Mb je zvlášť u GUI poznat dost a ti co zaplatili ten crowdfunding mohli akorát tak smutně koukat
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: no tak kickstarter musel pokryt znacne problemy s vyrobou... nicmene od toho ten kickstarter je.
    BURAN
    BURAN --- ---
    cau, nechcete nekdo se nekdo zbavit nejaky maliny? kdyztak PM :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TOOMIX: it's a trap!
    zafinancovani vyvoje a produkce je sice fajn (v tomhle pripade kickstarter), ale treba raspi me v tomhle fakt nastvalo
    bral jsem tehdy preorder, cekal pul roku a pak dostal 256Mb RAM verzi, jenom abych koukal jak o par tydnu pozdeji zacali prodavat za stejnou cenu variantu s 512 :/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: tak ja myslim ze pocitac ma pocitat kdyz to nedela je mi to lito. ty nevyuzity kapacity.
    kdyz jsme u stromecku mam v praci stromecek rizenej arduinem. tady se bavime o stromecku s operacnim systemem... :) it vanoce...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Tak sqlite je zejména *lite*, že ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: sqlite :) ale proc ne.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: neni to trochu moc tam cpat mysql databazi? popravde nikdy jsem nepochopil proc se databaze tolik vsude cpou na to aby se usporadalo nekolik souboru...

    MIKROM: webpy je skvely. naucil jsem se v nem za odpoledne udelat web plny tlacitek, zaskrtavatek a textovych poli. a muze ti html vygenerovat, nebo si napises template a primo v nem muze byt python kod.

    na mojem pi bezi pythoni skript se 2 vlaknama - jedno je na obsluhu webu, a druhe na obsluhu gpio. funguje to bez problemu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOOMIX: u nas bude o kilo levnejsi nez raspi. jinak pekny. pokud k tomu budou os udrzovat tak to ma slusnou sanci.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    co vy na to?

    Minipočítač PINE64 je levná konkurence pro Raspberry Pi za 500 Kč | cdr.cz
    http://cdr.cz/clanek/minipocitac-pine64-je-levna-konkurence-pro-raspberry-pi-za-500-kc
    ONDREJTORAL
    ONDREJTORAL --- ---
    ZATAMOKO: Jen bacha, k Pi Zero zase nepřipojíš ten ofiko Camera module. Nejlevnější a nejmíň žravé s kamerou bude asi RPi A+.
    FOLAS
    FOLAS --- ---
    FOLAS:
    Dneska zdarma Raspberry Pi Cookbook for Python Programmers.
    Free Learning | PACKT Books
    https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    AXTHEB: hmmm, to jsou pádný argumenty, díky.
    Tak to asi bude nejlepší koupit RPi Zero, rovnou bych k tomu píchnul i další čidla.
    Nechce se mi venku nechávat plnotučnou malinu, navic vykonove to je overkill.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LEXXA: s webcam (konkretne HP Webcam HD-3110) jsem mel problem, ze pri vetsim dynamickym rozsahu sceny se vzdycky objevily artefakty, v nejhrosich pripadech i pres pul obrazu
    na dvou raspi - stejny problem, na kompu bez problemu
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    KRISHNA: mimochodem ten "motion" má svůj vlastní webovej server, takže dokáže i streamovat jpeg stream na danej port.. neskutečná věc.. jedno z nejlepších opensource co sem za poslední dobu viděl.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Já mam v garáži raspberry pi 2 s tou stock kamerou (bez NOIR) a funguje to celý skvěle. Mam tam puštěnej "motion", což je motion detection binárka, která nežere tolik cpu, jako bych čekal a dá se perfektně konfigurovat. Při zaznamenanym pohybu začne nahrávat (nahrávka je potom zhruba s t mínus vteřina nebo kolik si nastavíš, protože to ukládá do nějaký mezipaměti, takže ti nic neuteče) a uloží to na disk v avi. Pak tam mam ještě udělaný přes convert konverzi na gif, kterej se při změně pošle na server, takže mam statickou adresu gifu, kterej se mi furt mění s každym vygenerovanym videem, mam z toho hroznou radost, jak to hezky funguje :)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    RAINBOF: dik, kouknu. jinak jsem našel http://webpy.org/ zatím studuju
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZATAMOKO: Jenže načíst data z nějaký DHT22 (což asi použil tvůj kolega) je jednoduchý, nastreamovat takhle video je výrazně složitější - afaik neexistuje implementace toho CSI pro ESP, takže raspi kameru nepoužiješ, a USB host to taky nemá takže usb kameru k tomu nepřipojíš.
    SUK
    SUK --- ---
    Pozor - ta kamera ma pomerne maly zorny uhel - odhadem tak 30 - 45°. A NOIR nema nijak zvlast uzasny barvy ;)
    Kdyby nekoho zajimalo, jak z original NOIR kamery vypada obraz za sera + v jedno chvili IR prisvetleni, tak muze mkrnout na ponekud amaterskou nahravku :D https://www.youtube.com/watch?v=Ygdyidz12JI
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    AXTHEB: no idea byla taková, že by ten ESP posílal stream do RPi. Kolega si takhle udělal vlhko-teplotní čidlo, který mu posíla data do RPi a říkal, že to mělo fungovat i s tou kamerou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam