• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    AXTHEB: Souhlasim, kdyz jsem poridil HifiBerry, resil jsem to, ale i bez toho je zvuk tak paradni, ze jsem od linearniho zdroje nakonec upustil. Pouzivam zdroj, ktery byl defaultne dodavan k RPI 1 B.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DREAMWEB: A nakonec to stejně na zvuku nepoznají. Sežeň si zdroj od značkového tabletu (sony, samsung) a výsledné rušení bude hluboko pod slyšitelností.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DREAMWEB: a nejake stare nabijecky starych mobilu nemas? obvykle byly pomerne tezke a vetsi. driv spinane zdroje nebyly moc rozsirene...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    TR1: ok, ja nekam zahrabal tu z rspishop.cz, tak si asi poridim neco v alze.
    SPM
    SPM --- ---
    DREAMWEB: hotový nevim, hlavně se to většinou moc nedělá, protože to má efektivitu na .... Ale když vezmeš nějakej DC zdroj pro >5V, tak ty bastlící součástky na lineárních 5V budou asi 4 a bude to stát tak 20Kč.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    kdyz uz se tu resi napajeni maliny. pro audio potreby (s hifiberry apod) se vsude doporucuje linearni zdroj. existuje neco takoveho hotoveho co nestoji 3x tolik co malina? protoze jinak vsichni bastli a staveji zdroje na kolene po soucastkach.
    TR1
    TR1 --- ---
    VECTOR:
    Pro malinu je doporucene napajeni 5V a 1.2A takze ti kup poradny zdroj a pak ti to urcite pobezi jak ma.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    Czech Out Raspberry Pi Riding the Rails | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/01/02/czech-out-raspberry-pi-riding-the-rails/
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    VECTOR: není usb port na pc/routeru slabej na napájení? osobně jsem měl tři maliny a s žádnou nikdy nebyl problém.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    tak jsem domu prinesl z reklamace Raspberry Pi (nefungovalo napajeni) a ted prozmenu nefunguje sitovej kabel. Muze to bejt moje vina? Zkousel jsem to dat na dve nabijecky a napajet z USB portu na PC i na Routeru, zacinam byt nastvanej..

    Diky za odpoved pripadne, jestil znova reklamovat nebo ne.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    VLASTIS: někde v malině je povolení vzdáleného ovládání, pak je někde povoleni ovládání přes web, a taky se nastavuje port, pokud jsi nezměnil 80 na něco jinýho. mám něco podobnýho v chrome a šlape to
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj. mam malinu 2 a nedaří se mi zprovoznit ff doplněk send to xbmc. jako systém mi běží openelec.
    v doplňků jsem vyplnil iniciály maliny. bohužel to při pre poslání yt stresům ne hází žádnou chybu,takže nevím od echo se odpichnout. používáte jej někdo?
    TR1
    TR1 --- ---
    Cituji z meho starsiho prispevku:

    "Jak se tu nedavno nekdo ptal na prenos obrazu z PRi2 pres kompozitni kabel, tak uz vim jak to je. Nemusi se vubec nic nastavovat, finta nebo spis zrada je v tom (mozna ne u kazdeho kabelu), ze misto zluteho cinche je potreba pouzit cerveny."
    TR1
    TR1 --- ---
    MILAZAJICEK:
    ma kompozit, jak pise MIKROM ale nesmis se ridit barvama dve z nich jsou prohozene ted ale nevim ktere bila se zlutou nebo cervena se zlutou!!
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MILAZAJICEK: ajoo.. ale je to v tom 3,5 jacku pry..
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    YARRDESH: pardon kompozit
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    YARRDESH: ten ale rpi2 uz nema ne?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    MIKROM: nojo na komponent jsem zapomnel, jsem blbec
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    YARRDESH: z cinche do scartu, ne?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKVOR GILDARIUS: retropie nema dosbox ne? nekde jsem videl porovnani vykonu a malina pro dosbox nestaci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam