• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: web ma nekolik ruznych pluginu, defaultni je na prd, jsou tam lepsi. je potreba testnout.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: teda co jsem kdysi zkousel desktop->notebook, pres vnc se na filmy koukat neda, datovy tok je fakt velky. vnc ma asi jen na nastavovani a ovladani. pak ale nechapu proc to nepripoji k televizi rovnou.

    a pres web server je ovladani kodi jen takove... hodne zakladni. rozhodne tam nejde resit nastaveni atd (alespon teda mne)
    JOPS
    JOPS --- ---
    a to jako nestaci ovladac od TV ? naprosto luxusni zarizeni :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REASON: na neco takovyho potrebujes device.
    REASON
    REASON --- ---
    MARASAN: staihnut z google play remote for kodi :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARASAN: (Případně něco typu Synergy)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VECTOR: pres VNC koukas na filmy? Pokud to mas jen na ovladani Kodi, je asi jednodusi zapnout web server a pak bud pouzit browser anebo klienta.

    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: tak treba na openelec (a imho i na OSMC) jde nastavit ssh i samba, viz treba (ne asi aktualni ale to je jedno)

    takze se ssambou muzes zustat i na mikrosoftich resenich sdielni dat.

    primo ftp asi openelec nema, ale proc kdyz je ssh, a muzes pouzit sftp?:
    FTP OpenElec
    http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=158530

    DNS v OSMC je tady ne? (screenshot nalezen pomoci google images "osmc dns")


    uz se asi opakuju, ale "proste neumim" je veta se kterou muzes jit nekam. porad popisujes problemy trochu moc obecne. na netu je milion navodu toho ci onoho. tak vem jeden z tech navodu, postupuj krok za krokem, a kdyz ti neco nezafunguje, tak napis: po nastaveni dle bodu X navodu Y to neudelalo co melo ale udelalo to to a tohle. pokud dalsi prispevek bude opet stylu "proste nejde", tak uz se osobne na dalsi snahu vykaslu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak jo, abych byl konkretni:

    OSMC preferuju proto, ze na nem jde spustit i FTP server ad., pokud mam v RaspPi 128GB kartu, muzu tam vzdaelene nahrat spoustu filmu (OpenELEC tohle neomuznuje).
    VNC potrebuju k tomu, abych nemusel neustale preklikavat input na obrazovce mezi RPi a a Windowsama.


    Nyni vecne:
    Nneumim, proste neumim propojit RPi se sitovym diskem, jsem odkojenej windowsama kde to jde v pohode. a linux znam velmi uzce profesionalne. Co te tyce disku, jde o nejakej sitovej WD, predpokladam, ze jsou vsechny stejny.

    A ten wifi dongle, nakonec nepotreboval ovladace, ale veskery pristup k internetu byl terminovan asi po 30 minutach, v OSMC jsem nenalezl zadno moznost nastavit DNS a router. Ani po pripojeni sitoveho kabelu se to nechytlol.

    Jde predpokladam o trivialni vec, ale jsem v tohle zacatecnik, ktyby mi nekdo pomohl, budu moc rad.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: nehlede na to ze i vnc jede na openelec :D
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    LEXXA: ja kdyz jsem pouzival osmc tak jsem delal dycky distro-upgrade nebo jak se to jmenovalo
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: pokud chces od nekoho pomoct, zkus se vyjadrit poradne, popis co presne jsi delal a v jakem bodu jsi zadrel. stezovani si ze "nikdy se neda" a "jinde ne" je zbytecne.

    ja mam na maline openelec, muzu to ovladat pres mobil, a umi cist film ze vzdaleneho sitoveho disku a poustet to na hdmi. jestli je tohle co potrebujes, tak k tomu staci zakladni instalace openelec, nepotrebujes vnc.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VECTOR: porad mi neni jasnej ucel VNC?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    stala se mi takova zajimava vec s poslednim online updatem osmc.
    update se stahne a po ukonceni kodi se spusti. nicmene for je v tom ze okamzite po spusteni dpkg je interaktivni dotaz od samby ktery nemam jak odkliknout bez klavesnice (lircd jaksi bez kodi odmita fungovat)
    otazka je:
    osmc update je totez jako apt-get upgrade?

    VECTOR: neni mi uplne jasne proc chces to vnc.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: proc ne openelec tedy ?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SPM: no podle rpishopu fungfuje nativne na raspbianu a openelec, nikde jinde bohuzel ne. ja hledal ovladate asi dve hodiny, a nic.

    to same to VNC na osmc, pokdu uz se da spustit (dispmanx/x11vnc/tightvncserver), nikdy se neda preonout rozliseni a u zadneho z toho ani autoboot pri startu rpi.

    mym cilem je krabicdka, ktera se da ovladas pres mobil, ktera so po vnitrni siti zacne streamovat film a posle ho pres hdmi do televize. nejak toho nejsem schopen dosahnout
    ABNORMAL
    ABNORMAL --- ---
    TR1
    TR1 --- ---
    DREAMWEB:
    a nedela ten brum primo zesilovac? Ja mam rpi2 + hifiberry a ani pri 100% hlasitosti jsem zadny brum ani nic podobneho neslysel. Zdroj mam tento
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KAERO: nebo Yatse co používám já
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: ad 4+ pro android je od vyrobcu Kodi program Kore na dalkove ovladani.
    ad 1, 2, 3, jsi moc malo konkretni. napr. google "raspberry autostart" vyhodi milion odkazu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam