• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: nehlede na to ze i vnc jede na openelec :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: pokud chces od nekoho pomoct, zkus se vyjadrit poradne, popis co presne jsi delal a v jakem bodu jsi zadrel. stezovani si ze "nikdy se neda" a "jinde ne" je zbytecne.

    ja mam na maline openelec, muzu to ovladat pres mobil, a umi cist film ze vzdaleneho sitoveho disku a poustet to na hdmi. jestli je tohle co potrebujes, tak k tomu staci zakladni instalace openelec, nepotrebujes vnc.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VECTOR: porad mi neni jasnej ucel VNC?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    stala se mi takova zajimava vec s poslednim online updatem osmc.
    update se stahne a po ukonceni kodi se spusti. nicmene for je v tom ze okamzite po spusteni dpkg je interaktivni dotaz od samby ktery nemam jak odkliknout bez klavesnice (lircd jaksi bez kodi odmita fungovat)
    otazka je:
    osmc update je totez jako apt-get upgrade?

    VECTOR: neni mi uplne jasne proc chces to vnc.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VECTOR: proc ne openelec tedy ?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SPM: no podle rpishopu fungfuje nativne na raspbianu a openelec, nikde jinde bohuzel ne. ja hledal ovladate asi dve hodiny, a nic.

    to same to VNC na osmc, pokdu uz se da spustit (dispmanx/x11vnc/tightvncserver), nikdy se neda preonout rozliseni a u zadneho z toho ani autoboot pri startu rpi.

    mym cilem je krabicdka, ktera se da ovladas pres mobil, ktera so po vnitrni siti zacne streamovat film a posle ho pres hdmi do televize. nejak toho nejsem schopen dosahnout
    ABNORMAL
    ABNORMAL --- ---
    TR1
    TR1 --- ---
    DREAMWEB:
    a nedela ten brum primo zesilovac? Ja mam rpi2 + hifiberry a ani pri 100% hlasitosti jsem zadny brum ani nic podobneho neslysel. Zdroj mam tento
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    KAERO: nebo Yatse co používám já
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: ad 4+ pro android je od vyrobcu Kodi program Kore na dalkove ovladani.
    ad 1, 2, 3, jsi moc malo konkretni. napr. google "raspberry autostart" vyhodi milion odkazu.
    SPM
    SPM --- ---
    VECTOR: ad 3) detailně jsem nezkoumal, ale podle rpishopu, kde se ten adaptér prodává, tvrdí, že to raspbian podporuje nativně. Takže IMHO ty ovladače v novějších kernelech už nejspíš jsou a netřeba je instalovat. Pokud ta karta není vidět, tak dmesg v systému by měl napovědět proč. Tipnul bych si, že tam bude chybět jenom ten binární firmware, který se do ní při bootu loaduje.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Prosim o pomoc/ Delam prehravac pro rodice, tak se to snazm delat co nejjednodusi. Ale stejne jsem nekolik dni zaseklej.

    Chci udelat nasledujici:
    1) Nainstalovat OSMC (to jde bez problemu, jen nevim, jestli je to lepsi pres NOOBS nebo OSMC installer)
    2) Zprovoznit VNC server na OSMC (na tom si uz muzu vylamat zuby, jediny co jede, je x11vnc, ale nejde mi nastavit autostart)
    3) Nainstalovat wifi dongle TP-LINK TL-WN725N v2 (naprosto neresitelne, linuxe core joe moc novej na to, aby pobral stary ovladace).
    + nejake te to ovladani pres mobil/ipad, ale k tomu jsem se jeste ani nedostal)

    Diky za rady.

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Na Kickstarteru byl zrovna úspěšně zafinancován projekt na držák na oficiální RasPi monitor od autora SmartPi krabičky. Pro mě je to v tuto chvíli jasný favorit na case na monitor:

    SmartiPi Touch: A Raspberry Pi Touch stand by Tom Murray —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/799765240/smartipi-touch-a-raspberry-pi-touch-stand?ref=users
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: zda se ze není je tam nějaký modul. v každým případě by mě ted zajmala možnost to unbricknout když se něco nepovede...
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: v mikrosoftu se snazili a windows 10 for IOT na maline jede taky (ale pry je to opruz - dle jinych, ja bych na to klackem nesah).
    a pokud vim, tak raspberry pi foundation se snazi udelat opensourcovy firmware, nezavisle na broadcomu, mozna to je to co jsi nasel na githubu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: takze bez linuxu se nehnu ? snad ne...

    zatim to totiz chapu nejak tak ze gpu(!?) nacte loader v romce coz mi prijde kruty vzhledem k tomu ze by nemel mit primy pristup do pameti bez cpu...

    nepovedlo se mi najit ofiko repo k raspi firmware.
    nebo je to fakt tohle ? https://github.com/raspberrypi/firmware/commits/master

    pokud jo tak budu muset trosku zabrednout je v tom zmatek.
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: ten bude od broadcomu... takže zdrojáky k tomu nejsou a je to prostě binárka zkompilovaná pro linux, kterou když nahraješ, tak můžeš volat funkce...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: aha a ten je nejak spjaty s raspberry nebo to je binarka kterou kdyz posunes nekam do pameti muzes skrze to pouzivat nektery funkce ?
    mirim totiz k tomu ze bych stejne jako kdysi na svem prvnim pc chtel zkusit nabastlit OS z nuly jen dneska bych tedy zacal u fw kam jsem na svy 386 nemohl :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Je tam BCM blob; detaily z hlavy nevím.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam takovou otazku jak moc otevreny je vlastne raspi ?
    nasel jsem pcb, schema, linux chapu ze je open ale co procak ?
    tam preci je nejaky firmware a do nej drivery. nebo je tam jen ten fw od broadcomu ?
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    SPM: ja vim. nekde je vic prozuku vic adisas, tady je modre svetylko jeste vic adidas :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam