• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKROM: já se trochu obávám že raspbmc to neumí. Tak to zkusím ručně
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: sudo systemctl stop mediacenter
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: no nevím jak v jiných mutacích, ale na openelec je v nastavení save setting, co uděla ten tar, a po reinstalaci kodi, ho jen pustím (udělá se repart. karty apd.. ) přes sambu nakulím tar, a v nastavení dám obnovit nastavení, vyberu tar, nechám chroupat a je to
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: a to sundam jak? :) ja jsem se v tom zatim moc nehrabal :) rok mi to bezi v pohode, ale rikal jsem si, ze bych si s tim mohl pohrat :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: idealne kdy predtim sundas kodi :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKROM: ok takze staci jednim tacitkem udelat zalohu a pak to do novy instalace rozbalit a je to :) diky vyzkousim
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: jo. ted na to koukam, je to tar, a uvnitr jsou komplet složky .cache, .config a .kodi
    v tý .kodi jsou složky userdata, addons, media, sounds, system, temp
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Minipočítač Hardkernel ODROID-C2 stojí 1 000 Kč a slibuje 60Hz 4K výstup! | cdr.cz
    http://cdr.cz/clanek/minipocitac-hardkernel-odroid-c2-stoji-1-000-kc-slibuje-60hz-4k-vystup
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKROM: takze tam zustanou i vsechny balicky s doplnkama a jejich nastaveni? diky to zkusim :)
    ted jeste vyresit to startovani HDMI pri bootu a je to.

    Teda jeste jsem tady pri prolejzani narazil na retropie system a mozna teda vyzkousim udelat nejakej dual boot a pripojit historickej gamepad :)
    Co je nejjednodusi na ten dual boot? nejakej ten noobs system nebo berryboot?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    jo a jestli pouzijes addon backup tak pocitej ze jestli zaskrtnes compress dostanes jeden soubor ale pri obnove ten samy addon neumi soubor rozbalit tak si to nachystej nekde bokem
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: v nastavení Kodi mám možnost zálohy. udělá to do složky backup dostupné přes sambu nějaký tar tuším s veškerým nastavením (soubor má klidně přes giga)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: pokud na tom jedes jen KODI tak ti rozhodnuti OPENELEC/OSMC muze byt jedno.
    zkopiruj si ~/.kodi/userdata a ~/.kodi/.... ted z hlavy nevim. a neres. nastaveni kodi jako takove je jeden xml soubor.
    pokud vysivas nejake zabavnejsi kousky tak bych sel do osmc a tam bych stehoval cele konfiguraky.
    muj backup/restore obsahuje ty dve vyse zminene slozky, fstab, smb.conf, fstab, rc.local a lircd.conf.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: a jde prenest zaloha nebo se zbavit toho spousteni HDMI vstupu pri spusteni tv? dik
    Ja myslel, ze to prostredi KODI je pak vicemene stejny, jen jadro toho systemu je jine? Nebo se pletu? .) diky
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: jde to, profiltruj. ale jestli si zvykly na rasbmc tak je pro tebe spis osmc nez openelec
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ahoj, mam takovy dotaz. Vzdycky jsem mel pripojeny Pi primo do site pres adapter. Vcera jsem ho zkusil zapojit napajenim do TV, aby nebezel zbytecne, kdyz je tv vypnuta. Mam problem s tim, ze kdyz zapnu TV tak naskoci jako prvni zdroj HDMI s Pi. Nasel jsem na netu nastaveni v configu hdmi_ignore_cec_init=1 , ale to nejak nefunguje.

    Jeste mam otazku k preintalovani systemu. Momentalne tam mam rapsbmc a chtel bych zkusit prejit na openelec (pry je rychlejsi). Pujde nejak zazalohovat nastaveni celeho kodi a nahodit zpatky nastaveni a doplnky, abych to nemusel delat cely znovu? Diky
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KCHARI: no =D můžeš si koupit jenom ten SODIM modul a zbytek si dodělat sám... O:)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    TEAPACK: sakra neco levnejsiho by nebylo? :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: když koukám na ten mínus, má někdo alternativní návrh? Něco s linuxem a ethernetem kolem 10 dolarů.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    kdyz uz se tady jedou ty klony Maliny, nevite jakej z nich ma plnohodnotny SATA? ne jen SATA na USB? nebo jestli se nechysta nejaka deska s tou plnou podporou SATA....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam