• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: a to se pridava kde? :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: melo by to fungovat. kdyztak si ty lokace pridej rucne pokud ti nic jineho nechybi
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: prechazel jsem z raspbmc na openelec
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: myslim ze s tim pluginem byla nejaka jebka ale nejak jsem nemel trpelivost se do toho nejak ponorit.
    obnovu delam rucne v ssh a pokazde mi to vyjde v pohode. ponekud podstatne je do ceho jsi sel. osmc nebo openelec
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    MIKROM: proto je tam ten prevodnik z kompozitu na 75 ohm uhf signal - http://www.gme.cz/modulator-stereo-21-69-cinch-iec-p755-143
    jako je mozny, ze mam spatnou tv, je z aukra, ale rikam si, jestli se jeste neco nema nastavit v configu raspberry
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    YARRDESH: IMHO je cinch / kompozitní video něco úplně jiného než TV signál z antény, ne?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: delal jsem to pomoci pluginu (takze jsem kodi nestopoval) a jediny co me ted napada, ze to hlasilo, ze puvodni verze KODI byla starsi, ale to by nemelo vadit.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: vypnul jsi pre dobnovou KODI? obnovu jsi delal rucne nebo za pomoci toho pluginu?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: jo to jsem si taky myslel, ze to takhel probehne :) Udelal jsem to jak pises a prave tam nevidim ty databaze. Kdyz si vlezu do video, tak tam mam zalozky oblibenych, ktery odkazuji normlane na sitovy NAS a filmy si muzu pustit, ale ty knihovny TV Shows a Movies tam nevidim.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: to beres od podlahy koukam :)
    Movies a TVShows je jen objekt v nastaveni KODI. jinak receno JA reknu KODI kam se ma podivat a co tam najde za obsah. predpokladam ze filmy a serialy na sd karte nemas abys o ne prisel kdyz budes preinstalovavat. pokud jsou na nejakem jinem disku tak neres.
    kdyz obnovis nastaveni v novem systemu (a restartnes kodi) tak se ti kodi podiva do nastaveni, uvidi ze tam nekde je (pro jednoduchost) disk s takovym a makovym obsahem, porovna to se svoji databazi a bud rovnou zobrazi nebo to nacte do knihovny a zobrazi.
    vzhledem k tomu, ze mam vadnou sdkartu (a jsem liny si koupit novou) delam reinstall tak co 14 dni. a muzu ti rict ze resis kraviny a pokud nemas nejake exoticke nastaveni nemas co resit :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: tak jem pouzil backup addon a vse vypadalo v pohode. Jen teda jsem nevidel v menu Movies a TV Shows. Nemel uz jsem cas to resit, ale to sstaci znovu pridat nejakou slozku a nechat ji preskenovat a prida se mi to samo? Kdyz jsem byl v nastveni sablony, tak je tam nasstaveni na skyti v menu MOvies a TV Shows a to jsem mel sedivy, ze s tim neslo nic delat. Nebo se tam musi jeste neco donastavit jineho?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    PISTA1: ten prevodnik si muze volit tusim 21-69, telka ma analogovej ladici potak uhf se stejnymi hodnotami - 21-68 . a na ty 65tce se oba tak nejak najdou, stejne jako kdyz to posunu na prevodniku, tak ten zmatek tv taky chytne jinde. popravde teda nevim, kam s vodicem koaxu a kam se stinenim, vstup na tu antenu jsou dve diry a cau. prohazovat jsem to ale zkousel..
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    YARRDESH: má ta telka vůbec tuner na to pásmo ve kterým běží ten převodník?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    nevite co delam spatne pri pokusu pripojit rpi1B kompozitem na oldschool tv z roku 1973? pouzil jsem rc->uhf prevodnik, za nim na koax pripajel obracenej antenni 75-300ohm transformator a dva dratky, ktery se v nem napojujou na externi antenu, z nej pichl do der na antenu v tv, kde to hlasa uhf - neni tam ani bncak :) .. at uz jsem nastavil v maline sdtv_mode=0,1,2,3, stejne se mi ji nedari naladit. signal ven z kompozitu jde, to jsem testoval na vedlejsim oldschool lcd s kompozitnim vstupem.
    na tv se to tvari, ze neco dostava, ale nejak to nechape a zobrazuje nesmysl (ale jinej nez sum na okolnich kanalech a rucnim dolazovani uhf)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Mám na starý malině s 256Mb owcloud, do teď sem jel na 6 verzi a šlapalo to docela obstojně.
    Protože sem chtěl synchronizovat mobily s manželkou přes calDAV přeinstaloval sem na nejnovější 8.2.2 a začlo to bejt nehorázně líný. Takže upgrade HW je nutnost.
    Přemejšlím jestli vzít novou malinu, nebo jesli nevyskoušet nějaký jiný ovoce na kterým by šlapal OC
    Kdyby bylo levnější a mělo Glan, nebylo by to špatný. Neprovozujete někdo něco?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKROM: já se trochu obávám že raspbmc to neumí. Tak to zkusím ručně
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: sudo systemctl stop mediacenter
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: no nevím jak v jiných mutacích, ale na openelec je v nastavení save setting, co uděla ten tar, a po reinstalaci kodi, ho jen pustím (udělá se repart. karty apd.. ) přes sambu nakulím tar, a v nastavení dám obnovit nastavení, vyberu tar, nechám chroupat a je to
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: a to sundam jak? :) ja jsem se v tom zatim moc nehrabal :) rok mi to bezi v pohode, ale rikal jsem si, ze bych si s tim mohl pohrat :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: idealne kdy predtim sundas kodi :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKROM: ok takze staci jednim tacitkem udelat zalohu a pak to do novy instalace rozbalit a je to :) diky vyzkousim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam