• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB:
    0 ✓ michal@pi ~ $ systemctl status nginx.service
    ● nginx.service - A high performance web server and a reverse proxy server
    Loaded: loaded (/lib/systemd/system/nginx.service; enabled)
    Active: failed (Result: signal) since Mon 2016-02-15 20:40:41 UTC; 20h ago
    Process: 496 ExecStartPre=/usr/sbin/nginx -t -q -g daemon on; master_process on; (code=killed, signal=SEGV)
    3 ✗ michal@pi ~ $ journalctl -xn
    No journal files were found.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ISATAG: rebootni to, udělej
    systemctl status nginx.service
    journalctl -xn

    a ukaž co to vypsalo.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    MARASAN: To uz jsem zkousel. Nepomohlo. Vedlo to ke stejnemu vysledku..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ISATAG: na tvym miste bych asi zkusil odinstalovat nginx-full gnome-menus alacarte nginx a pak je znovu nainstalovat.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Tohle je v podstate vystup po aptitude upgrade. Podle me neco sileneho, ale pokud by mi nekdo poradil jak to opravit nejakou jednoduchou serii prikazu, tak budu rad..

    ISATAG
    ISATAG --- ---
    MARASAN: Vysledek stejny - viz prilozeny file..

    Jak se da nejjednoduseji zazalahovat obsah /var/www na pripojenou a namountovanou flashku?



    MARASAN
    MARASAN --- ---
    zkus
    apt-get -f install
    jinak novou SD.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Tak jsem vcera udelal asi po 2 mesicich update a RPi je totalne v ha*zlu. Nebezi mi nginx, prikaz update se zasekne v pulce, pri upgrade nebo dist-upgrade mi to hodi serii chbovych hlaseni o tom ze nefunguji asi 4 veci (gnome-panel, nginx, nginx-full, a jeste neco).

    Mel jste nekdo podobny zazitek? Doporucuje mi to dpkg --configure na nejake apky apod. ale kdyz jsem to treba udelal na zmineny nginx, tak mi to hodilo error. Pouzivam jen vzdalene pripojeni, takze jak vypada po restartu desktop vubec netusim..

    Asi zazalohuju webovky a preinstaluju celou sd. Na sr*ni se s opravou pomoci rad a navodu nemam vubec chut.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MIKEKT: nevyšlo by líp koupit druhou SD kartu než se pokoušet rozchodit dva systémy na jedný kartě? O.o
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    díle všem už to mám v měnu. bylo to tim, že když jsem přidával v noci filmy jako nový zdroj tak jsem vybral pro stahování infa doplněk csfd. teď jsem tam dal mezinárodní databázi a už to aktualizuje :-) ještě chci zkusit retro pí na nějaký ty starý hry. máte to někdo vyzkoušeny? a když to bude dobře tak zkusime udělat dualboot :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MARASAN: já tam právě ty položky v menu nemám a v nastavení nejdou zapnout
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ty polozky tam jsou i bez kolekce, ja ve videu mam jen files, library neprovozuju (filmy sou pres casto vypnuty NFS).
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KAERO: jo tam jsem sel jako prvni. tam je mam prave sedivy, ze nejdou nastavit a je to asi zpusobeny tim, ze tam zadnou tu knihovnu nemam.


    LEXXA: jojo tak to asi je. pridam to a ono si to ty slozky proskenuje a melo by je to zaradit pod movies a pak se to menu asi vytvori.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MIKEKT: polozky movies a tv shows se zapinaji/vypinaji v nastaveni skinu/tematu
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: z hlavy to nedam. video-soubory-pridat umisteni nebo tak neco
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: a to se pridava kde? :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: melo by to fungovat. kdyztak si ty lokace pridej rucne pokud ti nic jineho nechybi
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: prechazel jsem z raspbmc na openelec
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: myslim ze s tim pluginem byla nejaka jebka ale nejak jsem nemel trpelivost se do toho nejak ponorit.
    obnovu delam rucne v ssh a pokazde mi to vyjde v pohode. ponekud podstatne je do ceho jsi sel. osmc nebo openelec
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    MIKROM: proto je tam ten prevodnik z kompozitu na 75 ohm uhf signal - http://www.gme.cz/modulator-stereo-21-69-cinch-iec-p755-143
    jako je mozny, ze mam spatnou tv, je z aukra, ale rikam si, jestli se jeste neco nema nastavit v configu raspberry
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam