• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SUK
    SUK --- ---
    SPM: Je pravda, ze nevim, jak jsou na tom tyhle ARMy s vykonnosti, asi to bude dost trpet na absenci ruznych specializovanych SIMD instrukci. Na druhou stranu, zase takova tragedie na pouzivani to bejt nemuze, ne?


    QWWERTY: No, misto desktopu clovek nepotrebuje ani wl modul ani cam, takze $29. A to je porad strasne malo :)
    SPM
    SPM --- ---
    SUK: Mno, ono to zas tak moc výkonný neni... taky používat to místo desktopu je spíš známka punku, než že by to byla ta správná cesta :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SUK: v téhle konfiguraci
    verze s 2G RAM = 29$; BT+wifi = 10$; 5MP camera = 13$
    jasně, 52$ není žádná strašná cena, ale za 15$ počítač bych to nevydával :))
    na druhou stranu je to úplně jiný segment trhu než full-scale desktopy

    TEAPACK: přemýšlím, že vezmu i display, takže si počkám do dubna
    nebo jsou i nějaký rozumný alternativy?
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: Kdyz to vidim, tak si rikam, proc jsou osobni pocitace tak veliky, tezky a drahy, kdyz se da vyrobit pomerne vykonnej stroj tak, aby za 15 americkejch dokazal i neco vydelat...
    JOPS
    JOPS --- ---
    MARASAN: takze v pohode prehrajes... hmmm, jdu zjistovat, kde je problem :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JOPS: umi, nemam.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Asi brzo založím vlákno pro tohohle drobečka B-) Kolik je tu lidí, co na něj taky čeká?

    Pine A64+
    - 1.2 Ghz Quad-Core ARM Cortex A53 64-Bit Processor. Executes both 64 and 32 Bit for scalable high performance.
    - Dual I/O expansion slots
    - Dual Core Mali 400 MP2 Graphics card
    - 2GB Memory
    - Integrated Display engine with HDMI 1.4 output up to 4K
    - 10/100/1000 Gigabit Ethernet Port
    - Bluetooth 4.0 and 802.11BGN Wireless Module Port.
    - 5MP Camera Module
    JOPS
    JOPS --- ---
    umi KODI v Raspberry prehravat mp3 s bitratem 320kb/s ?

    v seznamu pisnicek tu skladbu vidim, ale kdyz na ni kliknu, tak to skoci hned na dalsi. Mate nekdo podobnou zkusenost ?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB:
    0 ✓ michal@pi ~ $ systemctl status nginx.service
    ● nginx.service - A high performance web server and a reverse proxy server
    Loaded: loaded (/lib/systemd/system/nginx.service; enabled)
    Active: failed (Result: signal) since Mon 2016-02-15 20:40:41 UTC; 20h ago
    Process: 496 ExecStartPre=/usr/sbin/nginx -t -q -g daemon on; master_process on; (code=killed, signal=SEGV)
    3 ✗ michal@pi ~ $ journalctl -xn
    No journal files were found.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ISATAG: rebootni to, udělej
    systemctl status nginx.service
    journalctl -xn

    a ukaž co to vypsalo.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    MARASAN: To uz jsem zkousel. Nepomohlo. Vedlo to ke stejnemu vysledku..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ISATAG: na tvym miste bych asi zkusil odinstalovat nginx-full gnome-menus alacarte nginx a pak je znovu nainstalovat.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Tohle je v podstate vystup po aptitude upgrade. Podle me neco sileneho, ale pokud by mi nekdo poradil jak to opravit nejakou jednoduchou serii prikazu, tak budu rad..

    ISATAG
    ISATAG --- ---
    MARASAN: Vysledek stejny - viz prilozeny file..

    Jak se da nejjednoduseji zazalahovat obsah /var/www na pripojenou a namountovanou flashku?



    MARASAN
    MARASAN --- ---
    zkus
    apt-get -f install
    jinak novou SD.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Tak jsem vcera udelal asi po 2 mesicich update a RPi je totalne v ha*zlu. Nebezi mi nginx, prikaz update se zasekne v pulce, pri upgrade nebo dist-upgrade mi to hodi serii chbovych hlaseni o tom ze nefunguji asi 4 veci (gnome-panel, nginx, nginx-full, a jeste neco).

    Mel jste nekdo podobny zazitek? Doporucuje mi to dpkg --configure na nejake apky apod. ale kdyz jsem to treba udelal na zmineny nginx, tak mi to hodilo error. Pouzivam jen vzdalene pripojeni, takze jak vypada po restartu desktop vubec netusim..

    Asi zazalohuju webovky a preinstaluju celou sd. Na sr*ni se s opravou pomoci rad a navodu nemam vubec chut.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MIKEKT: nevyšlo by líp koupit druhou SD kartu než se pokoušet rozchodit dva systémy na jedný kartě? O.o
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    díle všem už to mám v měnu. bylo to tim, že když jsem přidával v noci filmy jako nový zdroj tak jsem vybral pro stahování infa doplněk csfd. teď jsem tam dal mezinárodní databázi a už to aktualizuje :-) ještě chci zkusit retro pí na nějaký ty starý hry. máte to někdo vyzkoušeny? a když to bude dobře tak zkusime udělat dualboot :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MARASAN: já tam právě ty položky v menu nemám a v nastavení nejdou zapnout
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ty polozky tam jsou i bez kolekce, ja ve videu mam jen files, library neprovozuju (filmy sou pres casto vypnuty NFS).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam