• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Už jste někdo na Pi2 zkoušel instalovat Windows 10 COre IoT? Zkušenosti?
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: možná je to nad nějakou částku, já k tomu bral kameru a zdroj :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    instaluju na malinu OC v8 s dvěma 16gb fleškama v raid 1, má smysl to "taktovat" na high, nebo je to u tohodle využití zbytečný.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SPM: hm, tak proč po mě chtěli 75? ;)
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: tak poštovný zdarma dávaj normálně :-D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Náhodou, sem byl slušnej, zavolal sem jim a dostal poštovný zdarma. :)
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: to je ta životní karma... já když si objednával zdroj k 3D tiskárně, tak jsem ho zaplatil převodem a přišel mi na dobírku :-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RPi platforma je na tohle nejspis expertni, ja jich objednal odkudsi z UK deset a prislo jich jedenact, taky success.
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    PISTA1: success story!
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak sem si včera ve 4odpo objednal v rpishopu objednal malinu na dobírku.
    Předchvílej mě jí doručili a nechtěli ani korunu, na krabičce placeno převodem :D
    GESTO
    GESTO --- ---
    MIKROM: pro babicku dobry, ta potrebuje vysokou latency :D
    SPM
    SPM --- ---
    Mno, když si vezmu mojí babičku... tak bych možná dal radši desítku za psací stroj, než jí učit s počítačem, kterej by jinak stejně nepoužila :-D
    MUXX
    MUXX --- ---
    MIKROM: no je pravda, ze to pomalu zacina byt levnejsi nez psaci stroj...
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    SPM: ale tak desktop pro babičku..
    SPM
    SPM --- ---
    SUK: Ono to taky nemusí bejt jenom o výkonu samotného CPU... 2GB RAM dnes nějaká velká výhra také není. Povětšinou systém z toho jede z SD karty, což je taky slušný bottleneck. Někdy tam bývá SATA port, ale jeho propustnost je také otázka... periferie jako síťovka připojena přes USB taky mnoho parády nenadělá a tak podobně... Jo, je spousta věcí (jako třeba to multimediální centrum k TV), kde to stačí úplně v pohodě, ale svůj desktop bych si na tom nedovedl představit :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SUK: ofc tragédie to nebude, jinak by to nebylo i v telefonech
    na facebooky, youtuby, browsery, multimedialni centra, etc... to ma vykonu dost :)
    ofc, ze $29 je fajn cena (coz je duvod, proc ted resim jaky prislusenstvi k tomu), ale to jsme zpatky u toho, ze je to zarizeni s trochu jinou orientaci nez tradicni desktop
    SUK
    SUK --- ---
    SPM: Je pravda, ze nevim, jak jsou na tom tyhle ARMy s vykonnosti, asi to bude dost trpet na absenci ruznych specializovanych SIMD instrukci. Na druhou stranu, zase takova tragedie na pouzivani to bejt nemuze, ne?


    QWWERTY: No, misto desktopu clovek nepotrebuje ani wl modul ani cam, takze $29. A to je porad strasne malo :)
    SPM
    SPM --- ---
    SUK: Mno, ono to zas tak moc výkonný neni... taky používat to místo desktopu je spíš známka punku, než že by to byla ta správná cesta :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SUK: v téhle konfiguraci
    verze s 2G RAM = 29$; BT+wifi = 10$; 5MP camera = 13$
    jasně, 52$ není žádná strašná cena, ale za 15$ počítač bych to nevydával :))
    na druhou stranu je to úplně jiný segment trhu než full-scale desktopy

    TEAPACK: přemýšlím, že vezmu i display, takže si počkám do dubna
    nebo jsou i nějaký rozumný alternativy?
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: Kdyz to vidim, tak si rikam, proc jsou osobni pocitace tak veliky, tezky a drahy, kdyz se da vyrobit pomerne vykonnej stroj tak, aby za 15 americkejch dokazal i neco vydelat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam