• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: kterej example máš na mysli ? mě na raspi teď zajímá powershell :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: A co je přesně špatného skladovat informaci, o které víš, že je 8bitová, v 8bitové proměnné a teprve když ji potřebuješ, tak ji konvertuješ do 16bitové? Nevím, o co přesně jde, ale jestli takových věcí potřebuješ skladovat velké množství, tak Ti to ušetří polovinu paměti.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PELDA: No, můžeš být programátor v i C++, ale lidi z MS se neobtěžovali okomentovat jiný zdrojáky než C#... a ty jejich komenty mě někdy dostávají, napíšou ti tam, že je z 16bitovýho intu zajímají pouze bity 5-13, tak to posunou o 3 bity a pak to narvou rovnou do 8bitové proměnné. A aby to nebylo málo, tak to označí za ukázkový příklad.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF, LEFTY: Jo, ale jedinej způsob jak tam nacpat vlastní program je cross-kompilace na Desktomu v desítkama. takže pro mě naprosto ztrácí smysl...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PELDA: ...Mono?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEFTY: já ne ale právě to zkoušim :D
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Jak říká Marasan, na otestování.
    PELDA
    PELDA --- ---
    PUBLICURINATION: kdyz se zivis jako c# programator a chces si napsat nejake vlastni veci. pak to dava docela smysl. jiny duvod me taky nenapada.
    MUXX
    MUXX --- ---
    ISATAG: neni to tak uplne co hledas ale pripomel jsi my jeden clanek: https://warroom.securestate.com/encrypted-leave-behind/
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Nekdo mi tu v jinem foru na RPi2 doporucoval Alpine linux:
    Downloads | Alpine Linux
    http://www.alpinelinux.org/downloads/
    Mate s tim nekdo zkusenosti? Pouzivam RPi jen na vzdalene ssh jako branu do dalsich pocitacu v mistni sity. Potrebuju tam mit gnupg, text based email a par dalsich drobnosti. A hlavne aby to bylo bezpecne a spatne atakovatelne odkudkoliv.

    Tak me zajimaji nazory nekoho kdo to v praxi zkousel.
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    core widle na Rpi? by me zajimalo k cemu :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    LEFTY: Zkoušel to TEAPACK a moc nadšený z toho nebyl (ačkoli jak ho znám, tak je pro MS trochu zaujatý:-)). Přijde mi, že to MS dost odsunul na vedlejší kolej.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEFTY: to chces kvuli sobe nebo's to dostal z prace za domaci ukol?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Už jste někdo na Pi2 zkoušel instalovat Windows 10 COre IoT? Zkušenosti?
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: možná je to nad nějakou částku, já k tomu bral kameru a zdroj :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    instaluju na malinu OC v8 s dvěma 16gb fleškama v raid 1, má smysl to "taktovat" na high, nebo je to u tohodle využití zbytečný.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    SPM: hm, tak proč po mě chtěli 75? ;)
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: tak poštovný zdarma dávaj normálně :-D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Náhodou, sem byl slušnej, zavolal sem jim a dostal poštovný zdarma. :)
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: to je ta životní karma... já když si objednával zdroj k 3D tiskárně, tak jsem ho zaplatil převodem a přišel mi na dobírku :-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RPi platforma je na tohle nejspis expertni, ja jich objednal odkudsi z UK deset a prislo jich jedenact, taky success.
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    PISTA1: success story!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam