• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MARASAN: jak přesně jsi ten dhcp klient zneškodnil?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    AXTHEB: jj, presne tak ;-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Myslíš "rozjebal sem to až to náhodou mimo jiné dělá to co chci" ;)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GANDALFSEDY: interfaces jsem prekopal hned, ale nic o resovovani/DNS v nich nemam. popravde jsem ted ledasco ledaskde zakomentoval a smazal a po bootu mam resolv.conf kterej chci, takze se mi raspbian chova ok.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MARASAN: myslim ze menis spatnej soubor (nebo sem to spatne pochopil, sorry) kazdopadne jestli chces statickou ip a definovat vlastni dns tak edituj interfaces, resolv.conf se generuje z toho pri ifup/down
    http://elinux.org/RPi_Setting_up_a_static_IP_in_Debian
    https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=57388
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TALAGE: nemam nainstalovanej ani network-manager, podeziram systemd :-/ existuje soubor /etc/resolvconf.conf, kterej neco cte a zalozi podle nej i soubor /etc/resolv.conf_xxx - nakonfiguroval jsem ho misto /etc/resolv.conf - ale cely to nakonec stejne skonci s prazdnym prepsanym /etc/resolv.conf
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MARASAN: Nemuzu ted overit, ale hledej resolv.conf vs. Networkmanager . . . urcite to prepisuje NM
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam trochu problem s raspbianem - jedu nejakou minimalni instalaci, zrusil jsem dhcp clienta, abych mohl mit statickou adresu, ale porad mi "neco" prepisuje /etc/resolv.conf, coz nastve. balik resolvconf nainstalovanej neni a grepovani v /etc neprineslo nicmoc. Nevite, jak zastavit prepisovani resolv.conf ? dik.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pouzivate nekdo nejaky dashboard na maline ?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak sem si dneska hrál celej den s malinou a minimálně 5x sem flasoval SD s jessie než se mě povedlo rozchodit kodi přes VGA abych nakonec nasr... zjistil, že stačí v config.txt připojt připravenej modul a šlape to samo bez jakejchkoliv problémů i v openelecu :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Teda chvíli to dalo, s openelec to nešlape, ale na raspbianu sem to rozchodil :D
    Nicméně číňan bez keců posílá novej hdmi adapter. :)

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GANDALFSEDY: ale v kazdem pripade je to dost jednoducha vec na to aby se s ni clovek zvladl seznamit a dovedl ocenit prohnanost ja ti za to dik :D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RAINBOF: sorry, ten detail se ztratil v prekladu, v nekterym clanku to psali jakoze to ten cipek podporuje
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    už se těším na porovnání s PINE =) skriptík na prvočísla přidán k tomu na počítání Pi B-)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Pi 3 Benchmarks: The Marketing Hype Is True | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/03/01/pi-3-benchmarks-the-marketing-hype-is-true/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1:

    He is probably using a digital LCD interface here (yeah, likely the memory-interface). This basically means, that the SOC can drive it independently of the OS, pushing framebuffer data with a configurable clock towards the digital pin.

    You can most likely free up pins by reducing the bits you allocate to the DAC-Resistor ladder and mux the least significant bit pins to a different purpose.

    Wen using an external dac that gets fed by some sort of bus would need driver support and it probably is nontrivial as soon as accelerated graphics etc. come into play.

    uz to chapu a je to pekne vychcany.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RAINBOF: je to geniálně jednoduchý, jenom spínáš jednotlivý piny a podle kombinace kterou máš v danej okamžik sepnutej dostaneš napěťovou úroveň barvy. Zejtra se stavím pro odpory protože doma zrovna tyhle nemám a dám vědět jak to funguje :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: si to snad poridim jak tohle nejakym delicem udelali mi hlava nebere. a nebo to zere desive moc vykonu cpu ale tomu se mi nechce verit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam