• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SUK
    SUK --- ---
    THOMASMORTA: Ja bych radsi, aby to melo "vymenny objektivy". Tyhle fixed focus (ono to az tak fixed neni, da se to nasilim upravit) kamerky jsou na urcity veci k prdu, rad bych tam jebl rybi oko...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Nové oficiální kamerky pro RasPi:
    Raspberry Pi gets an 8-megapixel Sony camera upgrade
    http://www.engadget.com/2016/04/25/raspberry-pi-sony-camera-sensor/
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PAPRIKODLAK: Tak to bude u teploměru vcelku problém. :D
    Nepodařilo se ti ho připojit na nějaký vyšší napětí?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nebyl by jack vhodnej kdyz chces pripojit bluetooth repraky ?
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    SUK: Tak to asi uplne nevyuziju. Me staci prehravac. Chci vyzkouset predevsim Volumio a RuneAudio, mozna i Moode. Pouzivate je nekdo?
    SUK
    SUK --- ---
    INSOMNIA: Audio server pro realtime audio aplikace. Predevsim pro nahravani nebo kdyz se ti nechce mr*at s ALSA, tak to napises pro JACK, kterej je jednoduchej a dobre zdokumentovanej.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    CABOWITZ: co je jack server nebo k cemu je to dobre? ja jsem zatim naistaloval prehravac Volumio pro prehravani FLAC a mam to pripojene do stereozesilovace pres digi coax.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    INSOMNIA: jo a chodi krasne i s jack serverem, takze na pi2 utahnes vice ruznych audioaplikaci.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Pouzivate nekdo RPi 2 spolu se zvukovou kartou HifiBerry Digi+?
    KAERO
    KAERO --- ---
    tak jsem konecne zkusil beryboot, ktery spustil openelec na sitovem disku pres iscsi (openmediavault ve virtualboxu na desktopovem pocitaci).
    imho openelec jede stejne rychle jako z sd karty, a pozoroval jsem ze nekdy se zobrazi spatny fanart, ale nejsem si jist jestli to neni chyba vyssi verze openelecu/kodi (na sd karte mam 5.x, pres iscsi jsem zkousel 6.x)

    ale! berryboot je super vec. maji to hosi vymakane. budu dal pouzivat sd kartu, ale zaklad bude berryboot. prijde mi to lepsi nez noob od rpi foundation.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Apple Introduces Their Answer To The Raspberry Pi | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/04/01/apple-introduces-their-answer-to-the-raspberry-pi/

    :))
    MUXX
    MUXX --- ---
    GitHub - amzn/alexa-avs-raspberry-pi: This project demonstrates how to access and test the Alexa Voice Service using a Java client (running on a Raspberry Pi), and a Node.js server.
    https://github.com/amzn/alexa-avs-raspberry-pi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1:
    protoze datovej tok neni vsechno.
    odezva :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: nemuzu. narocnost IO operaci na karte vs ethernet, zpusoby zapojeni v RPi atd. jsou pro me velkou neznamou.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    KAERO: Obrazovka snese hodně :)
    Můžeš mi vysvětlit jak může bejt rychlejší ethernetový připojení přes který protlačíš max 10Mb/s než blbá karta class 4 která dá při čtení 20Mb/s ?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: no tak v tom odkazovanem clanku borec popisuje ze je kodi rychlejsi. a ja bych vyuzil tu moznost snadneho prepinani mezi nekolika distribucema, sem tam zkousim nejake jine.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    FATTY: Na malině se 100 síťovkou? Těžko :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LEXXA: to uz budes mit z rasbery v podstate akorat terminal :))))
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FATTY: ja myslim ze v klidu. sice obcas se knihovna aktualizuje a udela to par bambilionu IOPSu ale co na tom.
    PISTA1: zejo? ani za mak to nepotrebuji ale uz premyslim jak to nasadit. asi budu kaskader a napojim to na uloziste ktere mam pres pul republiky a pristupuji k tomu pres vpn. vmware si poradil s pulhodinovym vypadkem tak uvidime jak si s tim poradi osmc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam