• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: a pihut stejně neposílá do ČR =( takže si budu muset vystačit s Pine, který jsem dneska musel doslova vymlátit z pošty...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: minule to bylo stejny a a stejne byly pryc do 15minut :) ta cena neni nijak priserna (£6.50), neumim si predstavit ze by to treba maplin v obchode mel za 4.00, micro:bit ted bere predobjednavky za 13
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: protože se dají objednávat pouze po jednom kuse.... platit 10x poštovný není úplně ideální...
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    na pihut uz sou 30minut zera a stale nejsou vyprodana :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: diky kouknu, ale po tom co jsem na tom vcera pustil ten low level format a po hodine to stopnul, tak uz tu kartu windows ani nenactou :) asi zajdu pro novou do kramu :)
    AILAS
    AILAS --- ---
    LEXXA: Pomohl jsi mi. Objednáno RPi 3. Support je support :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Odepis takovou kartu, maximalne bych na ni fotil fotky ze svatby, ale OSMC uz bych na ni nedaval.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: tady mas navod
    How can I reformat my SD card to use it normally again? - Raspberry Pi Stack Exchange
    http://raspberrypi.stackexchange.com/.../1446/how-can-i-reformat-my-sd-card-to-use-it-normally-again

    akorat je jednodussi po cleanu vyndat kartu, strcit zpet, nechat system ji nadetekovat a pak klidne win32diskimagerem placnout na tom img
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: diskpart znas? kdyz budes opatrny tak to zvladnes v klidu
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    GANDALFSEDY: tak asi bude nekde neco spatne :) ten soft ukazuje ze karta ma 2199 GB a uz to jede asi hodinu a jsou tam 2% :D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    GANDALFSEDY: zkusil jsem jeste HDD low level format, tak uvidim. zatim to bezi. Jen je skoda, ze nemam aktulani zalohu oepnelec. Mam jen cistou isntalaci se zakladnima doplnkama :/ no co se da delat.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKEKT: tak nez ji odepises pockej az to budes moct skusti to linuxes, uz sem se setkal taky s pripadama kde to sd form nedaval ale gparted byl v pohode a potom co se to prepartisnovalo uz to dal i sd form
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    GANDALFSEDY: bohuzel ted tady zadny linux nemam. Zkusil jsem sd formatter a spadne kdyz mam vlozenou kartu a znovu nejde pustit.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MIKEKT: v kompu jako windows, nebo jako linux ... skus to druhe kdyztak
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: tak to vypada na to, ze ta karta uplne odesla, protoze nejde ani naformatovat v kompu :/
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AILAS: debian v pohode. maintainer distra se o to stara, nedavno rozbehal i podporu x11.

    jinak jak jsem rikal o tom jak je c2 super tak za boha na tom nespustim ffmpeg protoze maintainer libreelec tam nedal podporu pro encode. pakarna a to jsem chtel c2 pouzit jako c2c pro bazenek s encoderama :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: sesypana sd karta. pokud nemas zalohu radost mit nebudes
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mam problem s raspberry pi. Prijel jsem domu po vikendu a pustil jsem HDMI na TV. Openelec byl zaseknuty a tak jsem odpojil napajeni, ale ted uz TV na HDMI nic nevidi. Diody uvnitr normlane sviti, ale LAN neblika. Nemate nekdo tip cim by to mohlo byt a co zkusit udelat na opravu?

    Diky
    AILAS
    AILAS --- ---
    LEXXA: BT právě nepotřebuju a WiFi je u RPi slabá takže zrovna tyhle 2 věci nějak moc velkou roli pravda nehrajou. Zkoušel jsi na C2 nainstalovat debian nebo jiný distro?
    Co zase hraje pro RPi je raspbian což je prakticky debian s výbornou podporou a mnoha balíkama. U té OpenVPN je to 1-2 tunely (to jsem asi mohl napsat rovnou co).
    Životnost bude asi max 3 roky.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AILAS: mam C2 a proti Pi3 hralo HDMI, CPU, RAM a jen fastEthernet. pro Pi3 naopak plna podpora OSMC. ted na C2 bezi LibreELEC a jako co jsem potreboval tam mam ale je to takove... neni to plnohodnotny OS.
    za me asi C2. preci jen OpenVPN bude chtit nejaky to pocitani a tam CPU docela hraje roli.

    ciste ze zvedavosti. na co potrebujes BT?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam